Bartosz Huzarski (ISD-Neri) wygrał 1 etap kolarskiego wyścigu Settimana Ciclistica Lombarda. Polak odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie, pokonując na finiszu rywali z ucieczki, Michaela Stevensona (Sparebanken Vest – Ridley) oraz Manuele Caddeo (Zheroquadro Radenska).

Bohaterami dzisiejszego etapu była trójka kolarzy, która odjechała już na 16 kilometrze. Z przodu pojawili się: Bartosz Huzarski (ISD-Neri), Michael Stevenson (Sparebanken Vest – Ridley) oraz Manuele Caddeo (Zheroquadro Radenska). Trio bardzo dobrze współpracowało i szybko uzyskiwała przewagę. Na 72 kilometrze ucieczka miała przewagę ponad sześciu minut.

Do pracy zabrały się ekipy sprinterów i drużyna lidera Andrioni-Giocatolli. Peleton szybko odrabiał straty do uciekającej trójki, która nie przejmowała się pościgiem za ich plecami. Na 2 kilometry, grupka Huzarskiego miała minutę przewagi nad dużą grupą.

O zwycięstwie zadecydował więc finisz z ucieczki. Najlepszym sprinterem okazał się Bartosz Huzarski! Przypomnijmy, że Polak w ubiegłym tygodniu wygrał końcowy etap wyścigu Coppi e Bartali.

Z peletonu najszybciej finiszował Roberto Ferrari (De Rosa Stac – Plastic).

Tomasz Repiński (CCC Polsat Polkowice) zajął 17 pozycję, Dariusz Rudnicki (Aktio Mostostal Puławy) oczko niżej 18 miejsce.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Michele Scarponi (Androni Giocattoli).

Przemysław Niemiec (Miche) nadal zajmuje 3 miejsce w klasyfikacji generalnej i traci 20 sekund do Scarponiego. Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) jest 15 ze stratą 54 sekund. Bartosz Huzarski dzięki dzisiejszej wygranej etapowej, awansował w generalce na 19 lokatę, i do lidera traci 1 minutę i 2 sekundy.

Pierwszy etap był bardzo deszczowy oraz zimny. Na szczęście został skrócony o jedną rundą. Z tej decyzji nie ucieszyli się sprinterzy, gdyż peleton nie zdołał odrobić straty do ucieczki. Szczęście sprzyja lepszym, a dziś najlepszy był nasz kolega Bartek Huzarski – powiedział Marek Rutkiewicz, który jedzie w barwach Mroza.

Pełne wyniki 1 etapu > tutaj

Zobacz zwycięstwo Polaka:

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert

No nic tylko się cieszyć jak dziecko 😀
Gratulacje!!! Oby tak dalej!!!