Wczoraj we Francji odbyła się 72. edycja wyścigu Bordeaux-Saintes, w którym Polacy od lat dobrze się prezentowali. W 1991 roku w wyścigu triumfował Zbigniew Ludwiniak, rok później Marek Świniarski.

W 1998 roku Jacek Bodyk zajął 7 miejsce. W ostatnich latach Jakub Śledziński zajął 10 miejsce (2007), rok później Grzegorz Kwiatkowski był 4.

Niestety Polakom w tegorocznej edycji nie udało się wedrzeć do pierwszej dziesiątki prestiżowego francuskiego klasyku.

Po finiszu z 13 osobowej grupki, wyścig wygrał Adrien Petit (CC Nogent-sur-Oise), który finiszował przed swoim kolegą z drużyny Rudy`m Lesschaeve oraz Etienne`m Piéret (Vendée U).

W wyścigu wystartowało 6 Polaków, z czego ukończyła czwórka naszych rodaków. Najlepszym z nich okazał się Zbigniew Gucwa (Albi Velo Sport), który zajął 28 miejsce, 34 był Marcin Ślęzak (US Montuban), 56 Adrian Kurek (Albi Velo Sport).

Najbardziej doświadczony z Polaków, Grzegorz Kwiatkowski (Albi Velo Sport) uplasował się na 75 lokacie.

Wyścigu nie ukończyli Paweł Czapla (Team Albert Bigot) oraz Adrian Gagała (CG Orleans).

Wyniki 72. Bordeaux-Saintes:

1    ADRIEN    PETIT           C.C.NOGENT/OISE les 174 km en 4.13.45
2    RUDY    LESSCHAEVE      C.C.NOGENT/OISE    à    .00
3    ETIENNE    PIERET          VENDEE U          à    .00
4    SYLVAIN    BLANQUEFORT     MOSAIC DIFFUSION    à    .00
5    EVALDAS    SISKEVICIUS     V.C. LA POMME     à    .00
6    FABIEN    PATANCHON       ENTENTE SUD GASCOGNE    à    .00
7    MEDERIC    CLAIN           St CYR TOURS    à    .00
8    ANTHONY    PEREZ           ALBI VELO SPORT    à    .00
9    MATHIEU    BERNAUDEAU      VENDEE U          à    .00
10    ANTON    SAMOKHVALOV     BLOIS C.A.C 41    à    .00
11    JONATHAN    BRUNEL          V.C. LA POMME     à    .00
12    YANNICK    MARIE           V.C. LA POMME     à    .00
13    VINCENT    DAUGA           ENTENTE SUD GASCOGNE    à    .00
14    DIMITRY    SAMOKHVALOV     BLOIS C.A.C 41    à    .08
15    JULIEN    BELGY           VENDEE U          A    .22
16    MATHIEU    DELAROZIERE     V.C. LA POMME     à    .37
17    FABIEN    FRAISSIGNES     G.S.C.BLAGNAC     à    .37
18    ARNAUD    DEMARE          C.C.NOGENT/OISE    à    .37
19    MICHAEL    SZKOLNIK        ENTENTE SUD GASCOGNE    à    .37
20    JURAI    SAGAN           Team A. BIGOT     à    .37
21    SAM    BENNETT         V.C. LA POMME     à    .37
22    ALEXIS    JARRY           O.C.POITEVIN      à    .37
23    BENJAMIN    GIRAUD          AVC AIX EN PROVENCE    à    .37
24    VIVIEN    BRISSE          C.C. MARMANDE     à    .37
25    DAVID    SKRZYPCZAK      E.S.E.G.DOUAI     à    .37
26    VALENTIN    GUILBERT        E.S.E.G.DOUAI     à    .37
27    MARTIN    MAHDAR          Team A. BIGOT     à    .37
28    ZBIGNIEW    GUCWA           ALBI VELO SPORT    à    .37
29    ADRIEN    CALATAYUD       CC CASTELSARRASIN    à    .37
30    KALVIS    ELSAKS          Team A. BIGOT     à    .37
31    EMMANUEL    HURIAUD         C.C.PERIGUEUX     à    .37
32    DAMIEN    BRANAA          ENTENTE SUD GASCOGNE    à    .37
33    GUILLAUME    BELGY           O.C.POITEVIN      à    .37
34    MARCIN    SLEZAk          U.S.MONTAUBAN     à    .37
35    BENJAMIN    TROUCHE         CC CASTELSARRASIN    à    .37
36    ROMAIN    SMET            MOSAIC DIFFUSION    à    .37
37    FABIEN    FERNANDEZ       SUPER U MARITINE    à    .37
38    NICOLAS    CROSBIE         MOSAIC DIFFUSION    à    .37
39    FREDERIC    VERNET          C.R. AUVERGNE     à    .37
40    JEREMY    ORTIZ           BLOIS C.A.C 41    à    .37
41    SIMON    LE BRUN         O.C.POITEVIN      à    .37
42    RAMUSNAS    NAVARDAUSKAS    V.C. LA POMME     à    .37
43    JEROME    COUSIN          VENDEE U          à    .37
44    STEVE    LE HYARIC       C.C.NOGENT/OISE    à    .37
45    RISTO    RAID            SUPER U MARITINE    à    .37
46    ROMAIN    LEROY           St CYR TOURS    à    .37
47    JULIEN    BALLION         ENTENTE SUD GASCOGNE    à    .37
48    LOIC    HERBRETEAU      St CYR TOURS    à    .37
49    SYLVAIN    DECHEREUX       O.C.POITEVIN      à    .37
50    WILLIAM    JUBAN           C.R. AUVERGNE     à    .37
51    AYMERIC    MOREELS         ALBI VELO SPORT    à    .37
52    MAEL    MAZIOU          BLOIS C.A.C 41    à    .37
53    DAVID    VILLAVICENCIO    C.C.NOGENT/OISE    à    .37
54    THOMAS    PEYROTON        CC CASTELSARRASIN    à    .37
55    MAXIME    MARTIN          C.C. MARMANDE     à    .37
56    ADRIAN    KUREK           ALBI VELO SPORT    à    .37
57    NICOLAS    FERRAND         G.S.C.BLAGNAC     à    .37
58    FABIEN    PASQUIER        C.C. ORLEANS      à    .37
59    THOMAS    VAUBOURZEIX     V.C. LA POMME     à    .37
60    BENJAMIN    OLIVIER         C.R. AUVERGNE     à    .37
61    GUILLAUME    TOURRET         C.R. AUVERGNE     à    .37
62    JULIEN    SCHICK          CC CASTELSARRASIN    à    .37
63    THEO    VIMPERE         C.R.C.LIMOUSIN    à    .37
64    LOIC    LE GALL         MOSAIC DIFFUSION    à    .37
65    DAVID    PERRILLAUD      CC CASTELSARRASIN    à    .37
66    LAURENT    CARTON          E.S.E.G.DOUAI     à    .37
67    DAMIEN    BRETHENOUX      SUPER U MARITINE    à    .37
68    VINCENT    COUFFIGNAL      G.S.C.BLAGNAC     à    .37
69    JANARI-JO    JOESSAR         SUPER U MARITINE    à    .37
70    JULIEN    SCRIMA          C.C. MARMANDE     à    .37
71    NICOLAS    LUBAT           St CYR TOURS    à    .37
72    YANNICK    RICORDEL        ALBI VELO SPORT    à    .37
73    JULIEN    MORICE          VENDEE U          à    .37
74    CORENTIN    MAUGE           VENDEE U          à    .37
75    GREGORZ    KWIATKOWSKI     ALBI VELO SPORT    à    .37
76    JONATHAN    BALBUENA        AVC AIX EN PROVENCE    à    .37
77    JONATHAN    MOUCHEL         AVC AIX EN PROVENCE    à    .37
78    PIERRE    DRANCOURT       E.S.E.G.DOUAI     à    .37
79    FLORENT    BARLE           AVC AIX EN PROVENCE    à    .37
80    JULIEN    ANTOMARCHI      V.C. LA POMME     à    .37
81    GILDAS    DURET           C.A. CIVRAY       à    .37
82    COLIN    MENC MOLINA     AVC AIX EN PROVENCE    à    .37
83    KEVIN    ROUET           O.C.POITEVIN      à    .37
84    THOMAS    BONNIN          ALBI VELO SPORT    à    .37
85    JEROME    LE SOLLIEC      C.R.C.LIMOUSIN    à    .37
86    MICKAEL    MEYTOU          SUPER U MARITINE    à    .37
87    AURELIEN    RIBET           AVC AIX EN PROVENCE    à    .37
88    FLAVIEN    DASSONVILLE     C.C.NOGENT/OISE    à    .37
89    REMI    BADOC           ENTENTE SUD GASCOGNE    à    .37
90    FREDERIC    CARDINEAU       MOSAIC DIFFUSION    à    .37
91    STEPHANE    REIMHERR        U.S.MONTAUBAN     à    .37
92    CARL    NAIBO           U.S.MONTAUBAN     à    .37
93    ROMAIN    DEVOS           E.S.E.G.DOUAI     a   1.05
94    YANN    PIVOIS          O.C.POITEVIN      a   1.07
95    ANTHONY    COLIN           E.S.E.G.DOUAI     à   1.19
96    ROMAIN    RAMIER          AVC AIX EN PROVENCE    à   1.19
97    LILIAN    SANVICENTE      CC CASTELSARRASIN    à   1.19
98    REMI    SARREBOUBEE     AVC AIX EN PROVENCE    à   1.19
99    MICKAEL    DHINNIN         C.R.C.LIMOUSIN    à   1.19
100    WILLY    PERROCHEAU      C.A. CIVRAY       à   1.19
101    GUILLAUME    SOULA           CC CASTELSARRASIN    à   1.19
102    JEREMIE    SOUTON          VENDEE U          à   1.19
103    SYLVAIN    PANDELE         C.C. MARMANDE     à   1.19
104    FLORENT    SENTUCQ         C.C. MARMANDE     à   1.19
105    PAUL    BROUSSE         O.C.POITEVIN      à   1.19
106    FREDERIC    MARION          MOSAIC DIFFUSION    à   1.19
107    WILFRIED    THIEBAUT        H.PYRENEES GER    à   1.19
108    NICOLAS    BOUVIER-GAZ     ALBI VELO SPORT    à   1.19
109    ANTHONY    SOUCAZE         G.S.C.BLAGNAC     à   1.19
110    CHARLES-HENRI    LEBRUN          MOSAIC DIFFUSION    à   1.19
111    STEPHANE    GUYOT           St CYR TOURS    à  10.32
112    ARNAUD    CHAUMET         SUPER U MARITINE    à  10.32
113    CYRILLE    MORAND          SUPER U MARITINE    à  10.32
114    MAT+D86THIEU    SEREGE          H.PYRENEES GER    à  10.32
115    ANTHONY    LANGELLA        C.C. MARMANDE     à  10.32
116    ERIC    LECOANET        C.A. CIVRAY       à  10.32
117    GEOFFREY    DERESMES        E.S.E.G.DOUAI     à  10.32
118    TONY    DUMAS           Comite Dep 17     à  10.32
119    KRISTAPS    SAFRANOVICS     Team A. BIGOT     à  10.32