„Polska na rower!” to nowa akcja mająca na celu rozkochanie Polaków w kolarstwie, która prowadzona będzie przez „Gazetę” oraz sport.pl. My również żywimy nadzieję, że nasi Drodzy Czytelnicy przyłączą się do tej akcji.

Nie ma znaczenia, jaki macie rower, ile kilometrów jesteście w stanie przejechać – pokażmy ilu nas jest!

„Marzą nam się ulice i ścieżki pełne rowerzystów, którzy bezpiecznie przejadą przez swoje miasta, miasteczka i wsie. Marzy nam się rowerowy przewrót, który zmusi samorządy do wybudowania wielu kilometrów ścieżek, a kierowców samochodów do ostrożności i szacunku dla rowerzystów.

Marzy nam się, że Polacy porzucą domowe fotele, piwo, chipsy i przesiądą się na dwa kółka. Z Mają Włoszczowską i partnerami naszej akcji – bankiem BGŻ i firmą CCC – będziemy radzić Wam, jak przygotować się do sezonu, jak dbać o sprzęt, jak bezpiecznie jeździć, w co się ubierać, jak i ile jeść. Po to, byście mogli poczuć tę błogość, która ogarnia rowerzystę po przejechanych kilometrach. Namówcie swoich samorządowców, by 17 kwietnia 2010 roku stał się świętem rowerów w Polsce. By zorganizowali Wam kilkukilometrową przejażdżkę po okolicy. Wystartujcie w takiej imprezie […].”

„Polska na rower” to pomysł kolarskiego zapaleńca, trenera Andrzeja Piątka. „Zrobiliście akcję »Polska Biega «. Gdyby ktoś chciał poprowadzić taką akcję rowerową, setki tysięcy ludzi wyległoby na ulice. Akcję wesprą wszyscy kolarze kadry z Mają na czele. Sam też zaangażuję się w projekt. Wtedy władze zobaczą, jeśli jeszcze tego nie widzą, jak masowym sportem jest kolarstwo.”

Źródło: www.sport.pl

Galopente

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
ADRIANO
ADRIANO

Super pomysł, w końcu kolarstwo stanie się popularne w Polsce