Omega Pharma LottoZespół Omega Pharma-Lotto przywitał Nowy Rok z nową nazwą i nową stroną internetową, jak również stworzył listę życzeń na rok 2010.

Zespół przyjął pełną nazwę swojego głównego sponsora Omega Pharma, a nie jak miało to miejsce w poprzednich latach – poszczególnych produktów firmy

Patrząc wstecz na miniony rok, dyrektor generalny Geert Coeman zauważa, że zespół miał ciężki początek sezonu, lecz szybko wrócił do formy i rozwinął skrzydła na drugą część sezonu. Zwieńczeniem całego roku był ciąg zwycięstw Philippe`a Gilbert’a, ale także zwycięstwo Cadela Evansa w Mistrzostwach Świata.

Priorytetem zespołu będzie w tym roku dobra jazda podczas północnych klasyków. Gilbert będzie dążył do sukcesu w  Milano-Sanremo, a w Ronde van Vlaanderen i Paryż-Roubaix Leif, Hoste może pokusi się o dobrą jazdę.

Jurgen Van den Broeck będzie starał się zapełnić lukę po odchodzącym do BMC Evansie podczas wielkich Tourów. Dodatkowo wspomagany będzie przez nowego kolarza w ekipie, Daniel Moreno.

Dyrektor sportowy ekipy – Marc Sergeant także dzieli się swoimi myślami przypominając, że rok 2009″ “Przyniósł nam wszelkiego rodzaju nieszczęść i problemów, jak i rozczarowań w wynikach, ale ja wolę pamiętać fantastyczne chwile które przeżywaliśmy z naszymi kolarzami.”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments