Omega Pharma-Lotto ogłosiła silny skład na Tour de France. Belgijska ekipa walczyć będzie na trzech frontach, na których liderami będą odpowiednio Philippe Gilbert, Jurgen Van den Broeck i André Greipel.

Gilbert ma zamiar zdobyć żółtą koszulkę, podczas pierwszego tygodnia wyścigu. Belg oczekuje, że może powalczyć na etapie zakończonym na Mont des Alouettes oraz trzy dni później, podczas etapu na Mur de Bretagne.

Po zakończeniu wyścigu na 5. pozycji rok temu, Van den Broeck ma nadzieję na umocnienie własnej pozycji, jako jednego z najlepszych górali w peletonie, co potwierdzał ostatnio na Critérium du Dauphiné, gdzie wygrał etap.

W sprintach walczyć będzie André Greipel, który nareszcie zadebiutuje w Tour de France, w wieku 28 lat. Niemiecki zawodnik nie błyszczy formą, w okresie pierwszych sześciu miesięcy spędzonych w Omega Pharma-Lotto, jednak teraz znów zmierzy się z Markiem Cavendishem (HTC-Highroad).

Omega Pharma-Lotto na Tour de France: Philippe Gilbert, André Greipel, Sebastian Lang, Jurgen Roelandts, Marcel Sieberg, Jurgen Van den Broeck, Jurgen Van de Walle, Jelle Vanendert, Frederik Willems.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments