“Wieczna”, taki przydomek uzyskała dziś Jeannie Longo od francuskich mediów, po tym jak zdobyła 58. tytuł Mistrzyni Kraju w swojej długiej karierze!

52-letnia zawodniczka, to bez wątpienia najbardziej utytułowana zawodniczka w historii kobiecego kolarstwa. Jej 58. złoto Mistrzostw Francji, było czwartym z rzędu tytułem w jeździe na czas, a 11. w karierze złotym medalem w wyścigu indywidualnej jazdy na czas, elity kobiet.

Na 19 kilometrowej trasie wokół Boulogne-sur-Mer, Longo była 42 sekundy szybsza od Christel Ferrier Bruneau. Trzecie miejsce dla Audrey Cordon, która uzyskała rezultat gorszy o 52 sekundy.

Longo przygotowywała się do obrony tytułu w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, gdzie startowała m.in. w Iron Horse Classic, Kolorado. “Pracuję nad czasówką od wiosny wraz z Patricem. [Ciprelli – jej mężem i trenerem przyp]. Sukces polega w odpowiednim motywowaniu. To prawda, że z czasem zaczyna brakować celów, które można zdobywać. Trzeba pozbywać się rutyny”, powiedziała dla L’Equipe przed zwycięstwem.

“Wciąż mam na oku Mistrzostwa Świata w Danii. Będzie tam płaska jak naleśnik trasa, więc będę ostro pracowała nad siłą”.

Andrzej

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments