Jeannie Longo została oczyszczona z wszelkich zarzutów dopingowych. Komisja dyscyplinarna Francuskiego Związku Kolarskiego (FFC), stwierdziła że 53-letnia Longo nadal może się ścigać.

Przypomnijmy, że „babcia” to złota medalistka olimpiady z 1996 r. i 13-krotna mistrzyni świata. Longo była oskarżana przez Francuską Agencję Dopingową (AFLD) o unikanie kontroli antydopingowych.

Zawodniczce groził nawet dwuletni zakaz startów, ponieważ trzy razy w ciągu 18 miesięcy, nie stawiła się na kontroli dopingowej. Pierwszy raz, „wampiry” nie znalazły jej pod wskazanym adresem 5 maja 2010, następnie 25 października 2010 i 20 czerwca 2011. FCC uniewinniła jednak zawodniczkę, ponieważ AFLD, nie jasno określała się w tej sprawie.

Oprócz medali mistrzostw świata i olimpiady, Francuzka ma na koncie 59. tytułów mistrzyni Francji!

Andrzej

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
rebe
rebe

Stary ze mnie ramol , to od zawsze pamiętam sukcesy Longo i od zawsze jej kibicuję . W dodatku jest dla mnie motywacją na zasadzie , że ona pokazuje młodszym plecki , to i ja mogę . Pamiętam wiele niewybrednych komentarzy po postawieniu zarzutów . Nie wierzyłem z prostej przyczyny – ona już nic nie musi , bawi się w kolarstwo na poziomie mistrzowskim .
Może już nie zdobywac medali , ale trzeba zostawic trochę zdrowia na asfalcie aby ją pokonac .
legenda wciąż trwa .