Zapraszamy państwa do zapoznania się z niektórymi, wynikami zagranicznych mistrzostw kraju, w jeździe indywidualnej na czas. W następnych dniach przedstawiać będziemy pozostałe kraje oraz konkurencje.

Szwecja:

Wśród Pań, triumfowała Emilia Fahlin (HTC Highroad Women/Örebrocyklisterna), pokonując faworytkę zawodów, Emmę Johansson (Hitec Products – UCK/Härnösands Cykelklubb). Brąz dla Sary Mustonen (Hitec Products – UCK/Cykelklubben Cykelcity.se).

Rywalizacja mężczyzn, do pokaz siły kolarzy z ProTeams. Czwarte złoto w karierze, wywalczył Gustav Larsson (Saxo Bank Sungard), który pokonał o 1 minutę i 24 sekundy Thomasa Löfkvista (Sky Procycling). Brąz ze stratą 2 minut i 27 sekund powędrowało do Alexandra Wetterhalla (Endura Racing).

Holandia:

Tytuł z przed roku obroniła Marianne Vos (Nederland Bloeit). Młoda Holenderka, pokonała o zaledwie 6 sekund Ellenę Van Dijk (Team HTC-Highroad Women). Trzecia ze stratą 1 minuty i 4 sekund była Loes Gunnewijk (Nederland Bloeit).

Honor Rabobanku obronił Stef Clement, który zdobywając złoto, pokonał aż czterech kolarzy Vacansoleil-DCM. Srebro dla Jensa Mourisa, który przegrał zwycięstwo o 31 sekund. Brązowy medalista Martijn Keizer, wykręcił czas gorszy o 34 sekundy od Clementa.

Estonia:

W rywalizacji elity mężczyzn, bezkonkurencyjny był Rein Taaramae (Cofidis Le Credit en Ligne). Srebro dla młodego, ścigającego się na co dzień we Francji Gert`a Joeaara (CC Villeneuve St Germain), któremu do zwycięstwa zabrakło 1 minuty i 5 sekund. Trzeci był Mart Ojavee (Champion System), który do zwycięzcy stracił 2 minuty i 7 sekund.

Francja:

Po 11. złoto w mistrzostwach Francji w jeździe na czas, sięgnęła Jeannie Longo (AS Palais Sports Alpexpo). Doświadczona zawodniczka pokonała o 42 sekundy Christel Ferrier Bruneau (Beziers Mediterranee Cyclisme) oraz o 52 sekundy orliczkę, Audrey Cordon (VC Pays De Loudeac).

Tutaj bezkonkurencyjny, okazał się Christophe Kern (Team Europcar), objawienie tegorocznego Criterium du Dauphine, który pokonał aż o 1 minutę i 15 sekund Christophe`a Riblon (AG2R La Mondiale) oraz Geoffroy`a Lequatre (Team RadioShack).

Szwajcaria:

Pod nieobecność Fabiana Cancellary, po złoto sięgnął Martin Kohler (BMC Racing Team / RSV Pizol), który pokonał Marcela Wyssa (Geox – TMC / RSC Aaretal Münsingen) (34 sekundy straty). Brąz powędrował do Mathiasa Frank (BMC Racing Team / VC Pfaffnau), który pojechał wolniej o 41 sekund od zwycięzcy.

Andrzej