Po wygranej w Criterium du Dauphine, Bradley Wiggins poprowadzi Sky Team na tegorocznym Tour de France. Oprócz niego, w składzie ekipy znalazło się jeszcze dwóch Brytyjczyków: Geraint Thomas oraz Ben Swift.

Na płaskim, walczyć będzie młody Norweg Edvald Boasson Hagen, dla którego będzie to już drugi Tour de France, po ubiegłorocznym debiucie, gdzie dwukrotnie stawał na podium etapowym. W górach, Wigginsowi pomagać ma Kolumbijczyk Rigoberto Uran.

“To silny i zrównoważony zespół, z potencjałem na każde warunki. Sprinty, drużynowa czasówka oraz góry nie są nam straszne. Skład ścigał się już wspólnie, gdzie ćwiczyliśmy zgranie. Mam do niego pełne zaufanie, potwierdzają to wyniki z Bayern Rundfhart i Critérium du Dauphiné”, powiedział Dave Brailsford, dyrektor sportowy ekipy.

Dla Wigginsa, będzie to drugi Tour w barwach Sky i ma nadzieję na poprawę swojego 24. miejsca z ubiegłego sezonu.

“Zespół jest w świetnej formie. Jesteśmy zgrani i mamy do siebie zaufanie”, powiedział Wiggins. “Wszyscy chcemy urządzić dobry koncert dla naszych fanów, oraz podziękować za wsparcie od zespołu, które towarzyszy nam przez cały sezon. To będę wielkie trzy tygodnie”.

W składzie Sky, znaleźli się jeszcze: Juan Antonio Flecha, Xabier Zandio, Christian Knees oraz Simon Gerrans.

Andrzej