Cadel EvansAktualny Mistrz Świata w wyścigu ze startu wspólnego – Cadel Evans (BMC Racing), wyścigiem GP dell’Insubria-Lugano w Szwajcarii rozpocznie sezon w Europie.

Wezmę udział zarówno w Grand Prix Insubria jak i Grand Prix Lugano. Będą to moje pierwsze wyścigi w Europie w 2010 roku” – powiedział Evans. „A moim pierwszym wyścigiem w 2010 roku będzie Tour Down Under, tutaj w Australii ” – dodał.

Renzo Oldani, jeden z organizatorów wyścigów jest bardzo zadowolony z tej informacji. „Dla tak młodego jeszcze wyścigu jakim jest Grand Prix Insubria, obecność Mistrza Świata na starcie to wielki zaszczyt”.

W nadchodzącym sezonie Evans będzie kapitanem drużyny BMC Racing.

W 2009 roku GP dell’Insubria-Lugano wygrał Włoch Francesco Ginanni (Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli), a  Francuz Rémi Pauriol (Cofidis) wygrał w 2009 GP di Lugano.

Poprzedni artykułBarcelona w Tour de France 2014 ?
Następny artykułMurilo Fischer w Acqua & Sapone
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments