Murilo FischerBrazylijczyk Murilo Fischer podpisał kontrakt z włoską ekipą Pro Continental Acqua & Sapone. Fischer opuszcza Liquigas po trzech sezonach spędzonych z włoskim zespołem ProTour, z powodu licznych kontuzji w 2009 r.

30-letni kolarz wygrał dwa wyścigi podczas swojej przygody z Liquigasem, Giro della Romagna w 2009 r. i etap Tour de Pologne w 2007 roku.

O nie przedłużeniu jego kontraktu z Liquigas, Fischer powiedział: „To niepokojące, w dużych zespołach jesteś traktowany jak koń wyścigowy. Gdy zażyczysz sobie podwyżki, czynnik ludzki idzie na bok”.

Fischer, dla którego będzie to siódmy sezon spędzony w profesjonalnym peletonie, całą swoją karierę spędził we włoskich grupach. Zawodowcem został w 2004 roku w Domina Vacanze, następnie przeniósł się do Naturino-Sapore di Mare w sezonie 2005 i 2006 r., a lata 2007-2009 spędził w Liquigas.

Fischer najlepszy sezonom miał w 2005 roku, kiedy to odniósł zwycięstwo w Giro del Piemonte, GP BEGHELLI, Memoria Cimurri, GP Industria & Commercio di Prato, Trofeo Citta di Castelfidardo oraz wygrał etapówkę – Tour of Qinghai Lake i UNIQA Classic. Fischer był także piąty w mistrzostw świata w Madrycie w 2005 roku, na których wygrał Tom Boonen.

Brazylijczyk Murilo Fischer podpisał kontrakt z włoską ekipą Pro Continental Acqua & Sapone. Fischer, opuszcza swoją ekipę Liquigas po trzech sezonach spędzonych z włoskim zespołem ProTour, z powodu licznych kontuzji w 2009 r. 30-letni Brazylijczyk wygrał dwa wyścigi podczas jego przygody z Liquigasem, Giro della Romagna w 2009 r. i etap Tour de Pologne w 2007 roku.

O nie przedłużeniu jego kontraktu z Liquigas Fischer powiedział: „To niepokojące, w dużych zespołach jesteś traktowany jak koń wyścigowy. Gdy zażyczysz sobie większej podwyżki, czynnik ludzki ekipy idzie na bok”- żali się Fischer.

Fischer, dla którego będzie to siódmy sezon spędzony w profesjonalnym peletonie, całą swoją karierę spędził we Włoskich grupach. Został zawodowcem w 2004 roku w Domina Vacanze, przeniósł się do Naturino-Sapore di Mare w sezonie 2005 i 2006 r. i spędził lata 2007-2009 z Liquigas.

Fischer najlepszy sezonom miał w 2005 r. odniósł zwycięstwo w Giro del Piemonte, GP BEGHELLI, Memoria Cimurri, GP Industria & Commercio di Prato, Trofeo Citta di Castelfidardo i wygrana etapowa w Tour of Qinghai Lake i UNIQA Classic. Fischer również był piąty w mistrzostw świata w Madrycie 2005r.na których wygrał Tom Boonen.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments