Tour de L'AvenirTour de l’Avenir 2010 prawdopodobnie wystartuję z Vierzon (departament Cher). Organizatorzy imprezy muszą podpisać umowę z gminą Vierzon do połowy stycznia, kiedy zostanie zaprezentowany wyścig Tour de l’Avenir.

Ponadto, mówi się o tym, że Masyw Centralny wróci na trasę wyścigu, który ma kategorię Pucharu Narodów U-23  „W tym roku, oczywiście byłoby by to bardzo trudne” – odpowiadają organizatorzy.

W 2009 Tour de l’Avenir wygrał francuski kolarz Romain Sicard, który tydzień później zwyciężył w Mistrzostwach Świata U-23. Zawodnik w nowym sezonie ścigać będzie się dla hiszpańskiej ekipy Euskaltel- Euskadi.

Dla wielu młodych kolarzy Tour de l’Avenir jest wielką szansą na pokazanie się na świecie. W wyścigu biorą udział młodzieżowe reprezentacje krajów. Wygranie wyścigu gwarantuje podpisanie kontraktu z największymi grupami na świecie. Zwycięzcami w ostatnich latach byli m.in. Lars Ytting Bak w 2005,  Sylvain Calzati w 2004,  Egoi Martínez  w 2003, a Denis Mienszow  w 2001 roku.

Warto dodać, że przed rokiem Maciej Paterski wygrał klasyfikację punktową wyścigu. Polak podpisał kontrakt z drużyną Liquigas.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments