Albi VsGrzegorz Kwiatkowski dołączył w ostatnich dniach do składu amatorskiej ekipy Albi VS, która jest zapleczem ProTourowej drużyny AG2R La Mondiale. Przypomnijmy, że wcześniej z ekipą ze środkowych Pirenejów związało się już dwóch Polaków: Adrian Kurek oraz Zbigniew Gucwa.

W nowej ekipie Grzegorz Kwiatkowski będzie pełnił funkcję kapitana, ponieważ 29 latek będzie najstarszym kolarzem w bardzo młodej drużynie. Szefostwo Albi VS, liczy na jego doświadczenie i na to, że podzieli się nim z młodymi kolarzami.

Cyril Druetta, jeden z dyrektorów sportowych francuskiej ekipy powiedział: „Znam Grzegorza od wielu sezonów, wierzę że jest w stanie walczyć o najwyższe lokaty oraz mam nadzieję, że podzieli się z młodymi zawodnikami swoim doświadczeniem”

Początkowo Grzegorz Kwiatkowski miał przejść do ekipy Saint Cyr Tours, lecz Polak nie porozumiał się w sprawie kontraktu. W tym samym czasie jeden z liderów ekipy Albi VS Mickael Szkolnik, pożegnał się ze swoim dotychczasowym pracodawcą.

Warto dodać, że Kwiatkowski to były Górski Mistrz Polski z 2002 roku, pokonał wtedy Sylwestra Szmyda i Bartosza Huzarskiego. Niestety później kolarz miał bardzo poważną kontuzję, złamany kręgosłup. Na szczęście po wypadku, wrócił do ścigania.

Przyszły sezon będzie jego szóstym spędzonym we Francji. W tym ścigał się w barwach US Montauban.

Jego najlepsze lokaty w tym roku to wygrana w  Prix des Vins de Vesdun, dwa drugie miejsca w St Sauveur de Bergerac oraz GP de Conques, a także trzecie miejsce w Tour du Canton de Chateaumeillant.

Foto: www.albivelosport.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments