Lövkvist ThomasSzwedzki kolarz realizuje program treningowy, tak aby jego szczyt formy w sezonie 2010 przypadł na Tour de France.

Thomas Lövkvist liczy na to, że zostanie kapitanem zespołu Sky podczas Wielkiej Pętli: „Podczas Tour de France, skoncentruje się na klasyfikacji generalnej” opowiada w wywiadzie dla eurosport.se.

25-letni Szwed powiedział, że na początku sezonu 2010 chce przejechać tylko te wyścigi, które doprowadzą go do jak najwyższej formy w lipcu. Jego nacisk na francuski Grand Tour oznacza, że jest mało prawdopodobne, aby powtórzył lub poprawił, swoje czwarte miejsce w tegorocznym Tirreno-Adriatico.

Team Sky nie ma jeszcze zagwarantowanego udziału w Wielkiej Pętli, ale mimo tego Lövkvist jest przekonany, że to jedynie formalność. – „Bardzo bym się rozczarował, gdyby stało się inaczej. Rozmowy naszej ekipy z organizatorami Touru napawają optymizmem” – zapewnia.

Lövkvist jest zadowolony z postępów w jego przygotowaniach do debiutanckiego sezonu w Team Sky, Lövkvist zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka będzie na nim ciążyć. „Mam dużo wiary w siebie, ale jest oczywiste, że muszę potwierdzać swoją wartość. Jesteś tylko tak dobry, jak osiągnięty wynik w ostatnim starcie” – powiedział na zakończenie.

Poprzedni artykułEkipa BMC Racing Team potwierdziła skład na przyszły sezon
Następny artykułGłosujmy na Maję Włoszczowską
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments