2_0130377_1_thumb2Zawodnik drużyny IAM Cycling, Thomas Löfkvist w czasie treningu przed Ardeńskim Tryptykiem został potrącony przez samochód. Na skutek tego wypadku Szwed doznał złamania palca wskazującego lewej dłoni, co wyeliminuje go z reszty kwietniowych wyścigów.

Po dość słabym poprzednim sezonie Löfkvist zmienił barwy klubowe ze Sky na IAM Cycling. Już po Tour Méditerranéen było wiadomo, że zmiana otoczenia była strzałem w dziesiątkę. Szwed wygrał klasyfikację generalną tego wyścigu i było to jego pierwsze zwycięstwo od 2009 roku. Niestety pechowy wypadek na treningu spowodował, że kolarz będzie musiał odpocząć od ścigania. Stało się to w momencie, gdy zawodnik przygotowywał się do występu w Ardeńskich klasykach i Tour de Romandie. Szczęście w nieszczęściu, że nie skończyło się na poważniejszych obrażeniach.

Löfkvist złamał palec wskazujący lewej dłoni i po konsultacji z lekarzami w Genewie postanowiono, że zawodnik nie wystąpi w wyścigach przez następne 6 tygodni. To już drugi zawodnik ekipy IAM Cycling, który doznał kontuzji w ostatnim czasie. Na trasie niedzielnego Paryż – Roubaix Aleksejs Saramotins na skutek upadku doznał złamania kości łódeczkowatej nadgarstka.