Niestety ekipa nie zdołała znaleźć drugiego sponsora i będzie zmuszona do odejścia z peletonu.

Założyciel szwajcarskiej grupy poinformował o tej sprawie kolarzy i członków zespołu, a potem wystosował wiadomość do prasy.

IAM Cycling zakończy działalność po sezonie 2016. To błąd, za który biorę pełną odpowiedzialność. W ciągu tych czterech lat intensywnej aktywności, która dała nam niezapomniane chwile, IAM zwiększyło swoją wiarygodność. – powiedział Michel Thetaz

IAM Cycling zostało założone w 2012 roku i było sponsorowane przez firmę Thetaza, IAM Funds. Formalne działanie ekipy rozpoczęło się w styczniu 2013 jako ProConti, a pierwszym sukcesem tamtego sezonu było zwycięstwo Thomasa Lofkvista w klasyfikacji generalnej Tour Méditerranéen. Od sezonu 2015 szwajcarska drużyna awansowała na poziom WorldTour, a w obecnym roku ma pięć wygranych i jest dopiero 14. w rankingu najwyższej kategorii.

Jak uznał Thetaz, brak sponsora, który zainwestowałby w ekipę oznaczał koniec działalności, który jest lepszym krokiem niż powrót do ProContinental.

Doszliśmy do kluczowego momentu w ewolucji ekipy – przejścia w kolejny trzyletni plan. Niestety okazało się to niemożliwe dla IAM Cycling z powodu braku drugiego sponsora, co zaowocowało zastopowaniem naszej wspinaczki na szczyt. Nie do pomyślenia było przejście na niższy poziom, a nawet granie roli słabszego przy ekipach z budżetami wysokości 12 milionów. Oczywiście bardzo tego żałuję, ale wolę cieszyć się tym, co osiągnęliśmy w ostatnich czterech latach. – powiedział Thetaz

W IAM Cycling zatrudnionych jest 28 zawodników i spora liczba członków ekipy. Liderami grupy są Leigh Howard, Matthias Frank, Matteo Pelucchi, Heinrich Haussler i Matthias Brandle. Mocni kolarze mogą być łakomym kąskiem na rynku transferowym przed kolejnym sezonem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments