Organizatorzy Tour de France (ASO), ciężko pracują nad doborem zespołów, które wezmą udział w tegorocznej imprezie rozpoczynającej się w lipcu w holenderskim Rotterdamie.

Dyrektor wyścigu Christian Prudhomme obiecał, że ujawni nazwy zaproszonych zespołów na początku wiosny, tuż po 20 marca.

W rozmowie dla francuskiego masculin.com Prudhomme stwierdził, że zgodnie z porozumieniem między ASO i Międzynarodową Unią Kolarską (UCI) od września 2008 roku 16 zespołów jest już pewne udziału w Wielkiej Pętli.

Umowa jest prosta: zawarte jest w niej, że w 2009 i 2010, musimy umożliwić start wszystkim zespołom, które posiadały licencję ProTour na 25 września 2008r” wyjaśnił. „Teraz gdy ekipy Credit Agricole i Gerolsteiner przestały istnieć, zapewniony start ma 16 zespołów, chyba że któraś z tych ekip narazi nas na poważne uszkodzenie wizerunku tak jak to było z Saunier Duval w 2008 roku, który zmienił nazwę na Fuji-Servetto w 2009 roku. Wtedy trybunał Arbitrażowy ds. Sportu dał nam prawo nie zaprosić tej ekipy do naszego wyścigu„.

Te 16 zespołów to: AG2R-La Mondiale, Française des Jeux, Bouygues Telecom, Cofidis, Omega-Pharma Lotto, Quick Step, Rabobank, Liquigas-Doimo, Lampre-NGC, Astana, Saxo Bank, HTC-Columbia, Caisse d ’ Epargne, Euskaltel, Milram i Footon-Servetto.

Prudhomme kontynuował mówiąc, że ASO planuje dopuścić do startu 22 zespoły, a więc o dziką kartę na TDF walczy jeszcze 6 zespołów. „Oczywiście, to logiczne że niektóre zespoły wydają się być pewniakiem do startu jak np. RadioShack.”

Poprzedni artykułTour of Qatar, 6 etap, kat. 2.1., Katar, 7-12.02.2010
Następny artykułPowstała fundacja pomocy dla młodych kolarzy
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments