LiquigasNa początku grudnia ekipa Liquigas-Doimo oficjalnie zaprezentowała swój program na rok 2010. Najważniejszym startem sezonu będzie lipcowy Tour de France, gdzie prawdopodobnie wystartują Basso, Szmyd, Pellizotti, Kreuziger i Nibali.

Na kilka tygodni przed rozpoczęciem nowego sezonu drużyna Liquigas-Doimo przedstawiła, w przysypanym śniegiem Passo San Pellegrino, program na rok 2010. Na początek udział w Tour de San Luis, 18 stycznia w Argentynie. Nadchodzący rok będzie dla „niebiesko-zielonych” weryfikacją dyspozycji zaprezentowanej w 2009 r.

Rozpoczynamy już szósty sezon z mocnym postanowieniem realizacji naszych ambitnych celów, które zaprowadziły nas na szczyty światowego kolarstwa – mówi Paolo Dal Lago, prezydent Liquigas Sport. – Dużą uwagę przykładamy do stylu, w jakim odnosimy zwycięstwa. Walcząc o wygraną, pamiętamy zawsze o tym, w jaki sposób staramy się ją osiągnąć.

Menedżer drużyny, Roberto Amadio, oczekuje, iż nadchodzący sezon będzie równie trudny, jak ubiegły. – W sezonie 2009 zaprezentowaliśmy się jako niekwestionowani liderzy, co zamierzamy potwierdzić w 2010 r. Wytypowaliśmy naszych kapitanów – to Basso, Bennati, Kreuziger, Nibali i Pellizotti, przydzielając im dziewięciu kolarzy gotowych do pomocy i zdolnych do wysiłku, jaki ich czeka w nadchodzącym sezonie wyścigowym. W tej grupie znalazło się pięciu nowych kolarzy zawodowych. Wybór ten jest zgodny z naszą filozofią, realizowaną od 2005 r. – wspierania młodych talentów – przyznał Amadio.

Tacy doświadczeni kolarze jak Ivan Basso i Franco Pellizotti, wspólnie z młodszymi kolegami – Vincenzo Nibalim i Romanem Kreuzigerem, tworzą zespół godny pozazdroszczenia na trasach wyścigów wieloetapowych. Natomiast Daniele Bennati to mistrz sprintów i specjalista od klasyków.

Podczas trzech wielkich tourów postaramy się podnieść poprzeczkę i sięgnąć po zwycięstwa, od których byliśmy o krok w 2009 r. Basso i Pellizotti, którzy pojadą w Giro d’Italia, pomogą nam wspiąć się o stopień wyżej w klasyfikacji generalnej, natomiast Bennati będzie typowany na zwycięzcę etapowego. Podczas Tour de France wystawimy wszystkich naszych kapitanów na wielkie wyścigi: Basso, Pellizottiego, Kreuzigera i Nibalego. Czterech liderów będzie walczyć o najbardziej pożądane i prestiżowe podium. Podczas Vuelta a España zaprezentuje się para Kreuziger-Nibali, z którą wiążemy duże nadzieje na odniesienie sukcesu w finale. Wystąpi również Bennati, który na pewno zrobi wszystko, by przekonać Franco Balleriniego, aby powołał go do kadry narodowej na mistrzostwa świata – powiedział Amadio

Gwarancją tak wielkich ambicji może być tylko doświadczony i zgrany zespół. Amadio podsumowuje: – Jesteśmy przekonani, że obecność tak wielu kolarzy, zdolnych do objęcia roli lidera, stanowi o naszej sile, a nie słabości. Sezon będzie długi, a my zamierzamy we wszystkich wyścigach jechać po zwycięstwo. Potwierdzeniem doświadczenia i jakości pracy całego naszego zespołu jest 18 zwycięstw odniesionych w 2009 r., przez 12 różnych kolarzy – to przede wszystkim działanie zespołowe świadczy o sile drużyny – zakończył.

ROZKŁAD JAZDY DLA KAPITANÓW :

Vincenzo NIBALI – Tour de San Luis (18 – 24 stycznia)

Daniele BENNATI – Tour of Qatar (7 – 12 lutego)

Roman KREUZIGER – Giro di Sardegna (23 – 27 lutego)

Franco PELLIZOTTI – Giro del Friuli (3 marca)

Ivan BASSO – Vuelta Ciclista a Catalunya (22 – 28 marca)

Główne wyścigi w sezonie 2010:

6 marca Eroica BENNATI

7-14 marca Paris – Nice KREUZIGER

10-16 marca Tirreno – Adriatico BENNATI – NIBALI

20 marca Milano – Sanremo BENNATI – NIBALI – PELLIZOTTI

28 marca Gent Wevelgem BENNATI

30 marca-1 kwietnia KBC Van de Panne BENNATI

4 kwietnia Ronde van Vlaanderen BENNATI

18 kwietnia Amstel Gold Race KREUZIGER – NIBALI

20-23 kwietnia Giro del Trentino BASSO – PELLIZOTTI

21 kwietnia Fleche Wallone KREUZIGER – NIBALI

25 kwietnia Liege – Bastogne – Liege BASSO – KREUZIGER – NIBALI – PELLIZOTTI

27 kwietnia-2 maja Tour de Romandie KREUZIGER

8-30 maja Giro d’Italia BASSO – BENNATI – PELLIZOTTI

6-13 czerwca Critérium Dauphinè Libéré NIBALI

12-20 czerwca Tour de Suisse BENNATI – KREUZIGER

3-25 lipca Tour de France BASSO – KREUZIGER – NIBALI – PELLIZOTTI

31 lipca Clasica San Sebastian KREUZIGER – NIBALI

15 sierpnia Vattenfall Cyclassics Hamburg BENNATI

28 sierpnia-19 września Vuelta a Espana BENNATI – KREUZIGER – NIBALI

14 września Giro del Piemonte BENNATI

16 września Giro di Lombardia KREUZIGER – NIBALI

Źródło: www.eurosport.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments