Oscar PereiroHiszpański kolarz Oscar Pereiro, zwycięzca Tour de France w 2006 roku, podpisał roczny kontrakt z Astaną – poinformowała we wtorek zawodowa grupa z Kazachstanu.
Pereiro już kilka tygodni temu oświadczył, że zwiąże się umową z Astaną. Później nastąpiły jednak spore rozbieżności w negocjacjach. 32-letni zawodnik narzekał, że przedstawiciele grupy znacznie obniżyli proponowany kontrakt. Zapowiedział nawet zakończenie kariery.

Ostatecznie jednak obie strony doszły do porozumienia. “Pereiro podpisał roczny kontrakt. Weźmie udział w pierwszym zgrupowaniu, które w tym tygodniu zaplanowano we Włoszech” – napisano w oświadczeniu Astany.
Pereiro to drugi słynny Hiszpan w zawodowej grupie z Kazachstanu. Kilkanaście dni wcześniej decyzję o pozostaniu w Astanie na sezon 2010 podjął zwycięzca Tour de France w 2007 i 2009 roku Alberto Contador.

W nowym sezonie Astana nie będzie miała jednak tylu słynnych zawodników, ilu w 2009 roku. Z zespołu odszedł Lance Armstrong, a wraz z nim do nowej grupy RadioShack przeszli m.in. Andreas Kloeden, Levi Leipheimer i Haimar Zubeldia.


Źródło: PAP
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments