Damiano CunegoZwycięzca Giro d’Italia z 2004 roku, Damiano Cunego nie ukrywa chęci wygranej w przyszłorocznej edycji Liège-Bastogne-Liège, 28-letni Włoch zmierza udowodnić, że w wyścigach klasycznych jest jednym z najlepszych zawodników na świecie.

Każdy chce wygrać ten ciężki wyścig” powiedział Cunego dla Cyclingnews.Byłem blisko,  zwycięstwa w 2006r. ale ostatecznie zająłem trzecią pozycję,  wygrał wtedy Alejandro Valverde  przed Paolo Bettinim. Co roku mam nadzieję że wygram, ale muszę mieć cierpliwość” – dodał.

Cunego wygrał Giro w 2004 r., ale w ostatnich latach lepsze wyniki osiągał w wyścigach klasycznych, oraz odnosił pojedyncze zwycięstwa etapowe w dużych etapówkach. Wygrał dwa górskie etapy w Vuelta a España we wrześniu, do Alto de Aitana i La Pandera, dając Lampre pięć z 16 zwycięstw tej drużyny w tym sezonie.

Ardeńskie klasyki czyli Amstel Gold Race, Walońska Strzała i Liege – to wyścigi, na których Cunego w przyszłości chce odnosić swoje sukcesy, udowodnił to w ubiegłym roku wygywając w Amstel Gold Race, zajmując 3 miejsce w Walońskiej Strzale oraz 7 w Liege-Bastogne-Liege.

Cunego zaczyna sezon od Volta a Algarve, 17-21 luty. Wystąpi w Paryż-Nicea i w wyścigu Dookoła Katalonii, które będą przygotowaniem do Vuelta Pais Vasco i Ardeńskich klasyków w kwietniu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments