Mróz Action UniqaZespół Mróz Action oświadcza, że spełnił wszystkie wymagania nałożone przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI), aby otrzymać na sezon 2010, licencję Professional Continental. Tematem sporu są jednak problemy zakorzenione w przeszłości.

„UCI do tej pory nie zarejestrowała grupy Mróz Action, powołując się na sytuacje w 2007 roku, kiedy to inna grupa zawodowa kierowana przez Piotra Kosmalę nie utrzymała płynności finansowej. Większość kolarzy zrozumiała wówczas ciężką sytuację z 2007 roku, gdy nagle wycofał się główny sponsor, pozostawiając zespół bez środków finansowych. Wśród zawodników, którzy pomimo wsparcia decyzji kierownictwa grupy co do utrzymania ciągłości działalności zespołu w tak skrajnych warunkach, znaleźli się Ukraińcy – Denis Kostiuk i Bogdan Bondariew, którym de facto grupa udzieliła pomocy w przełomowych chwilach ich zawodniczych karier. Właśnie z powodu ich zażaleń do UCI, Międzynarodowa Unia Kolarska nie udzieliła rejestracji grupie Piotra Kosmali .

Zespół złożył odwołanie, które zostanie rozpatrzone w najbliższych dniach. Główni sponsorzy zespołu, poparli Piotra Kosmalę, bez którego nie wyobrażają sobie współpracy na poziomie ekipy Professional Continental. Mróz Action chce być w gronie najlepszych ekip świata, ma na to zapewniony budżet oraz spełnia wszystkie warunki zarówno organizacyjno-prawne jak i finansowe wynikające z przepisów rejestracyjnych UCI.

Mamy nadzieję, że UCI wykaże się rozsądkiem i pozytywnie rozpatrzy naszą prośbę. Mróz Action byłby jedyną ekipą w Polsce z paszportami biologicznymi, co pozwoliłoby startować w wyścigach ProTour. Ponieważ UCI jest za globalizacją i promocją kolarstwa, to liczymy, że pozwoli rozwijać mu się również w Polsce.”

.

Źródło: actionteam.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments