Cadel EvansMistrz Świata, Cadel Evans po niespodziewanym odejściu z Silence-Lotto,  przejdzie do amerykańskiej grupy BMC Racing Team.

Zespół BMC Racing Team poinformował, że Cadel Evans podpisze trzyletni kontrakt.

Evans z entuzjazmem skomentował swoje przejście:” Tak, to prawda. Wybrałem BMC Racing Team na rok 2010 i kolejne lata. Mały, ale zespół coraz bardziej doświadczonych kolarzy na spory potencjał.

Z niecierpliwością czekam na starty z nową ekipą, w nowym środowisku. Chciałbym spełnić swoje cele: jeździć w tęczowej koszulce na najwyższym poziomie i ostatecznie stanąć na najwyższym stopniu podium Tour de France.

Dziękuję zespołowi Silence-Lotto za to co mi dał w ciągu ostatnich pięciu lat. To było wspaniałe doświadczenie. Dziękuję”.

BMC Racing Team już zawarła kontrakty na nadchodzący sezon z: byłym Mistrzem Świata Alessandro Ballanem oraz mistrzem USA Georgem Hincapie. Do zespołu dołączą także Marcus Burghardt i Karsten Kroon.

Jako drużyna Professional Continental, BMC nie otrzyma automatycznie zaproszenia na wielkie toury, m.in. Tour de France, które jest głównym celem Evansa na przyszły sezon. Zespół musi liczyć na “dziką kartę”.

Dyrektor sportowy John Lelangue uważa jednak, że nie będzie kłopotów z udziałem BMC w wielkich tourach: “Mamy plan, aby wystartować w największych wyścigach, wielkich tourach, w tym Tour de France. Będzie to możliwe, gdyż sportowy poziom naszego zespołu znacznie wzrósł”.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments