Chris SorensenKolarz Team Saxo Bank, Chris Sorensen po ataku na ostatnich kilometrach, został zwycięzcą Japan Cup (kat. 1.2.).

Wyścig odbył się w miejscowości Utsunomiya i rozegrany był na rundach o długości 14 kilometrów, którą kolarze pokonali dziesięć razy.

Sorensen wraz z kolegą z drużyny Jensem Voigtem zaatakowali 40 kilometrów przed metą. Świetną pracę Voigta wykorzystał Duńczyk, który samotnie dojechał do mety z przewagą 24 sekund nad Dani Moreno (Caisse d’Epargne). Trzeci był Ivan Santaromita (Liquigas).

Brązowy medalista mistrzostw świata, Joaquim Rodriguez (Caisse d’Epargne) zajął 6 pozycję tracą do zwycięzcy 40 sekund.