Alberto COntadorHiszpan, Alberto Contador po raz trzeci z rzędu otrzymał Złoty Rower, nagrodę przyznaną przez francuski Velo Magazine, dla najlepszego kolarza roku.

Po sobotnim kryterium w Oviedo, i niedzielnym w Alcobendas, Alberto Contador poleciał do Paryża, aby odebrać nagrodę Velo Magazine dla najlepszego kolarza roku.

Byłem bardzo szczęśliwy, że mogę polecieć do Paryża, ponieważ to wielki zaszczyt otrzymać tę nagrodę. To coś niesamowitego, wygrać po raz trzeci. Jest wiele nagród, przyznawanych po sezonie, ale ta jest szczególna, prawdopodobnie zdobyłem ją dzięki zwycięstwu w Tour de France” – powiedział Contador.

Drugie miejsce zajął Mark Cavendish, a trzecie Fabian Cancellara.

Contador wyznał, że nie pojedzie w przyszłorocznym Giro d’Italia, gdyż dla niego najważniejsze będzie zwycięstwo w Tour de France. Choć dopóki nie będzie miał drużyny, nie chce snuć planów startowych: “ Wygląda na to, że zmienię zespół. Chcę jeździć w zespole, który w 100 % będzie za mną. Caisse d’Epargne jest najlepszą opcją w tej chwili. Jest bardzo duże zainteresowanie moją osobą, ale nie jest łatwo dojść do porozumienia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments