Andre GreipelNiemiec Andre Greipel (Team Columbia) po finiszu z peletonu zwyciężył 5 etap Vuelta a Espana i został nowym liderem.

Czwartkowy etap wyścigu rozegrany był przy pięknej, słonecznej pogodzie już na drogach Hiszpanii. Kolarze mieli do pokonania dystans 174 kilometrów z Tarragony do Vinaros.

Od początku etapu na przodzie uformowała się sześcioosobowa czołówka w której jechali: Aitor Hernandez Gutierrez (Euskaltel), José Antonio Lopez Gil (Andalucía), Julien El Fares (Cofidis), Julian Sanchez Pimienta (Contentpolis-Ampo), Matthé Pronk (Vacansoleil) i Serafin Martinez (Xacobeo Galicia).

Na jedynej premii górskiej Coll de Fatxas, przewaga uciekinierów wynosiła 4:30. Peleton jednak 50 kilometrów przed metą zniwelował stratę do 1:30, a 30 kilometrów dalej zlikwidował ucieczkę.

Na niewielkim wzniesieniu Alto de La Ermita, 8 kilometrów przed metą zaatakował Philippe Gilbert (Silence Lotto). Belg wypracował sobie 20 sekund przewagi, ale 3 kilometry został doścignięty przez mocno rozpędzony peleton.

Ostatnie metry, po raz drugi w tegorocznej edycji wyścigu, należały do Greipela, który okazał się najszybszy, pokonując  Toma Boonena (Quick Step) oraz Daniele Benattiego (Liquigas).

Dzięki uzyskanej bonifikacie Andre Greipel został nowym liderem. Pierwsza trójka klasyfikacji generalnej wygląda identycznie jak kolejność na czwartkowym etapie. Dotychczasowy lider, Fabian Cancellara spadł na 5 pozycję.

Pełne wyniki 5 etapu > tutaj

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments