Jacopo GuarnieriJacopo Guarnieri (Liquigas) po finiszu z peletonu został triumfatorem 3 etapu Tour de Pologne. Nowym liderem jest trzeci zawodnik etapu – Andre Greipel (Team Columbia).

Kolarze wystartowali z Bielska Podlaskiego i do pokonania mieli 225 kilometrów. Tuż po starcie z peletonu próbowali uciekać samotni kolarze. Jednak skutecznie udało się to dopiero trzem zawodnikom, a byli to: Laszlo Bodrogi (Katusha), Olivier Kaisen (Silence) i Bjoern Schroeder (Milram).

Kolarze zgodnie wspólpracowali, dość szybko uzyskali przewagę 6:30 nad peletonem. Na 45 kilometrze w Siematyczach rozegrana został pierwsza lotna premia, którą wygrał Schroder, przed Bodrogim i Kaisenem.

W peletonie tempo nadawali kolarze lidera – Vacansoleil oraz Lampre, na czele z Marzio Bruzeghinem, dzięki czemu przewaga powoli malała.

Na kolejnych lotnych premiach na 105 (Międzyrzec Podlaski) i 177 (Lubartów) kilometrze ponownie punktował Bodrogi. A peleton mozolnie odrabiał straty. W Lubartowie przewaga wynosiła 2 minuty.

Tuż przed jedyną premią górską na wtorkowym etapie już na rundach w Lublinie, ucieczka została skasowana.

A premię wygrał dotychczas najlepszy góral, Błażej Janiaczyk  (Polska Kadra), który tym samym umocnił się na pozycji najlepszego górala.

Na przedostatniej rundzie jeszcze próbował zaatakować zawodnik Astany – Michael Schar, jednak bez powodzenia.

Na finiszu najlepszy okazał się Jacopo Guarnieri (Liquigas), wyprzedzając tegorocznego zwycięzcą Tour Down Under, Allana Davisa (Quick Step) oraz Andre Greipela (Team Columbia), który został nowym liderem wyścigu.

Najlepszy z Polaków Maciej Paterski zajął ósmą pozycję.

Pełne wyniki 3 etapu > tutaj