Wyniki 20 etapu z dnia 25.07.2009, Montélimar – Mont Ventoux, dystans 167 km

1 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 4:39:21
2 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:00:03
3 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:00:38
4 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana
5 Lance Armstrong (USA) Astana 0:00:41
6 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:00:43
7 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:00:46
8 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 0:00:56
9 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:00:58
10 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 0:01:03
11 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 0:01:39
12 Andreas Klöden (Ger) Astana 0:01:42
13 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:47
14 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 0:01:56
15 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 0:02:26
16 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 0:02:34
17 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:02:42
18 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:44
19 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 0:03:03
20 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 0:03:15
21 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne
22 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:03:20
23 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale
24 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:04:23
25 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:37
26 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team 0:05:07
27 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:05:11
28 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 0:05:36
29 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:05:40
30 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:05:42
31 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank
32 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 0:05:45
33 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC
34 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
35 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream
36 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
37 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
38 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto 0:05:47
39 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 0:05:50
40 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:56
41 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
42 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 0:06:05
43 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 0:06:09
44 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 0:06:18
45 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 0:06:26
46 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 0:06:28
47 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom
48 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:06:47
49 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:07:13
50 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:07:20
51 Christian Knees (Ger) Team Milram 0:07:35
52 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 0:07:52
53 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 0:08:05
54 Christophe Moreau (Fra) Agritubel
55 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana
56 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC
57 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
58 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel
59 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
60 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne
61 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto
62 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom
63 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto
64 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha
65 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:08:35
66 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 0:09:14
67 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:09:27
68 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 0:09:33
69 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano
70 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 0:09:36
71 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team
72 David Loosli (Swi) Lampre – NGC
73 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha
74 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:10:12
75 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom
76 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux
77 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto 0:11:29
78 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:11:31
79 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:11:52
80 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 0:12:09
81 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 0:13:02
82 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 0:13:17
83 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel
84 Stef Clement (Ned) Rabobank 0:13:21
85 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:13:28
86 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:13:37
87 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 0:13:41
88 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
89 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:14:10
90 Cycril Lemoine (Fra) Skil-Shimano
91 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:14:24
92 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 0:14:40
93 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:17:16
94 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne
95 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:17:18
96 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 0:17:20
97 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:18:40
98 Denis Menchov (Rus) Rabobank 0:19:18
99 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi
100 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:19:58
101 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 0:22:41
102 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC
103 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 0:22:44
104 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 0:25:42
105 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team
106 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 0:25:49
107 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha
108 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
109 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale
110 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
111 Steven de Jongh (Ned) Quick Step
112 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step
113 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC
114 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom
115 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC
116 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
117 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC
118 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
119 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram
120 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
121 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC
122 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux
123 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step
124 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana
125 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream
126 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC
127 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha
128 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
129 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team
130 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
131 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
132 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux
133 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
134 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC
135 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux
136 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
137 Marcus Fothen (Ger) Team Milram
138 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
139 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
140 Frederik Willems (Bel) Liquigas
141 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank
142 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream
143 Brian Vandborg (Den) Liquigas
144 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team
145 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream
146 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC
147 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream
148 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC
149 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
150 Grégory Rast (Swi) Astana
151 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
152 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 0:26:01
153 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank
154 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team
155 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream
156 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
Lotna premia – Les Pilles – 48.0 Km
1 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 6 pts
2 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 4
3 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2
Lotna premia 2 – Mormoiron – 138.5 Km
#
1 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 6 pts
2 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 4
3 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 2
Mont Ventoux – 167.0 Km
# Rider Name (Country) Team Result
1 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 20 pts
2 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 17
3 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 15
4 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 13
5 Lance Armstrong (USA) Astana 12
6 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 10
7 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 9
8 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 8
9 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 7
10 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 6
11 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 5
12 Andreas Klöden (Ger) Astana 4
13 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 3
14 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 2
15 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 1
Premia górska 1 – Côte de Citelle – 14.0 Km
#
1 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 4 pts
2 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 3
3 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 2
4 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 1
Premia górska 2 – Col d’Ey – 65.5 Km
#
1 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 4 pts
2 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 3
3 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 2
4 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 1
Premia górska 3 – Col de Fontaube – 87.0 Km
1 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 3 pts
2 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 2
3 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 1
Premia górska 4 – Col des Abeilles – 121.5 Km
1 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 4 pts
2 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 3
3 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 2
4 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 1
Mont Ventoux – 167.0 Km
1 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 40 pts
2 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 36
3 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 32
4 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 28
5 Lance Armstrong (USA) Astana 24
6 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 20
7 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 16
8 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 14
9 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 12
10 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 10
Najbardziej aktywny zawodnik etapu
1 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC
Klasyfikacja młodzieżowa na etapie
1 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 4:39:24
2 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:00:35
3 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:00:43
4 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:00:55
5 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:02:39
6 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:04:20
7 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:05:37
8 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:05:39
9 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 0:06:23
10 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 0:06:25
11 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom
12 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:07:10
13 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:09:24
14 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:09:30
15 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:11:28
16 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 0:12:06
17 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:17:13
18 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 0:22:38
19 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 0:22:41
20 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 0:25:39
21 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 0:25:46
22 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC
23 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
24 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
25 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha
26 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
27 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
28 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
29 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
30 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
31 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
32 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 0:25:58
33 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
Drużyny na etapie
1 Liquigas 14:00:43
2 Astana 0:00:21
3 Team Saxo Bank 0:04:23
4 Garmin – Slipstream 0:06:42
5 Rabobank 0:07:21
6 AG2R La Mondiale 0:08:23
7 Francaise Des Jeux 0:09:15
8 Silence – Lotto 0:10:31
9 Euskaltel – Euskadi 0:10:37
10 Team Columbia – HTC 0:11:13
11 Agritubel 0:11:22
12 Caisse d’Epargne 0:12:43
13 Cofidis Le Credit En Ligne 0:15:03
14 Team Katusha 0:16:46
15 Team Milram 0:17:23
16 Bbox Bouygues Telecom 0:17:33
17 Cervelo Test Team 0:21:39
18 Skil-Shimano 0:25:30
19 Quick Step 0:28:38
20 Lampre – N.G.C 0:32:40
Klasyfikacja generalna po 20 etapie
1 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 81:46:17
2 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:04:11
3 Lance Armstrong (USA) Astana 0:05:24
4 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 0:06:01
5 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:06:04
6 Andreas Klöden (Ger) Astana 0:06:42
7 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:07:35
8 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 0:12:04
9 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:14:16
10 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 0:14:25
11 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:14:44
12 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:17:19
13 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 0:18:34
14 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:20:45
15 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 0:20:50
16 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 0:22:29
17 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 0:26:21
18 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 0:29:33
19 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 0:33:27
20 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 0:34:09
21 Christian Knees (Ger) Team Milram 0:34:48
22 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:37:44
23 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:38:20
24 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 0:38:35
25 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:41:14
26 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:41:27
27 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 0:43:20
28 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 0:43:34
29 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 0:44:33
30 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 0:45:24
31 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 0:46:34
32 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:46:35
33 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:49:43
34 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:49:47
35 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 0:54:00
36 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:55:04
37 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 0:55:33
38 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:57:37
39 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:57:47
40 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 1:00:21
41 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 1:01:08
42 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:01:29
43 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:03:04
44 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:07:20
45 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 1:08:15
46 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto 1:08:35
47 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 1:09:01
48 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 1:09:23
49 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 1:13:41
50 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 1:15:22
51 Denis Menchov (Rus) Rabobank 1:16:28
52 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 1:20:20
53 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 1:21:29
54 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 1:21:59
55 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 1:25:47
56 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:26:07
57 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 1:26:18
58 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:28:01
59 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto 1:29:07
60 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 1:34:35
61 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:35:49
62 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 1:37:19
63 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step 1:38:30
64 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 1:40:09
65 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:41:54
66 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:44:39
67 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:47:18
68 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 1:50:42
69 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 1:51:52
70 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 1:53:04
71 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 1:54:08
72 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:57:29
73 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 1:58:25
74 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha 1:58:52
75 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:58:58
76 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 2:00:52
77 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 2:02:06
78 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 2:04:53
79 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team 2:07:58
80 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC 2:08:42
81 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 2:11:29
82 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2:12:43
83 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 2:13:56
84 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 2:14:16
85 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 2:14:34
86 Frederik Willems (Bel) Liquigas 2:16:11
87 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team 2:16:17
88 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 2:17:36
89 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 2:20:14
90 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 2:22:58
91 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 2:23:55
92 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 2:23:58
93 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 2:25:38
94 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 2:25:52
95 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 2:26:22
96 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 2:26:34
97 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 2:28:35
98 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 2:29:31
99 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 2:39:25
100 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 2:39:39
101 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 2:42:08
102 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 2:42:20
103 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 2:42:45
104 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 2:43:22
105 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne 2:45:28
106 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 2:46:00
107 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 2:46:17
108 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 2:46:30
109 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 2:52:24
110 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 2:52:44
111 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 2:53:25
112 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 2:54:54
113 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 2:55:28
114 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 2:57:08
115 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 2:58:28
116 Brian Vandborg (Den) Liquigas 2:59:57
117 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 3:01:25
118 Stef Clement (Ned) Rabobank 3:02:11
119 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 3:02:26
120 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 3:04:00
121 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream 3:04:41
122 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 3:05:10
123 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto 3:05:11
124 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 3:08:39
125 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 3:12:45
126 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 3:15:12
127 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team 3:15:33
128 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 3:16:01
129 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 3:16:29
130 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 3:16:44
131 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 3:21:54
132 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 3:23:29
133 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 3:25:39
134 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC 3:26:44
135 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 3:27:14
136 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 3:27:18
137 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 3:29:12
138 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 3:29:18
139 Grégory Rast (Swi) Astana 3:30:07
140 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 3:31:42
141 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream 3:31:55
142 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 3:34:35
143 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 3:34:55
144 Cycril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 3:36:14
145 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 3:39:14
146 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 3:41:24
147 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 3:42:11
148 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana 3:42:53
149 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 3:46:20
150 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC 3:46:35
151 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 3:48:13
152 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 3:48:38
153 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 3:49:21
154 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 3:49:39
155 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team 3:54:08
156 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 4:16:27
Klasyfikacja punktowa
1 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 260 pts
2 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 235
3 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 148
4 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 126
5 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 122
6 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 119
7 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 110
8 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 104
9 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 101
10 Andreas Klöden (Ger) Astana 89
11 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 87
12 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 85
13 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 79
14 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 76
15 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 74
16 Lance Armstrong (USA) Astana 68
17 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 67
18 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 66
19 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 63
20 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 63
21 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 56
22 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 55
23 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 54
24 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 54
25 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 54
26 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 53
27 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 52
28 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 51
29 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 51
30 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 49
31 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 48
32 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 48
33 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 48
34 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 47
35 Cycril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 47
36 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 47
37 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 44
38 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 44
39 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 43
40 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 42
41 Brice Feillu (Fra) Agritubel 41
42 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 41
43 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 40
44 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 40
45 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team 38
46 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 38
47 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 37
48 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 37
49 Peter Velits (Svk) Team Milram 37
50 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 37
51 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 37
52 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 35
53 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 35
54 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 34
55 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 31
56 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 31
57 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 30
58 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 30
59 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 30
60 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 30
61 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 29
62 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 28
63 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 28
64 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 27
65 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 27
66 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 26
67 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 26
68 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 26
69 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 26
70 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 25
71 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 24
72 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 24
73 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 23
74 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 23
75 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 22
76 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 22
77 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 21
78 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 19
79 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 18
80 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 18
81 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 17
82 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 17
83 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 16
84 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 16
85 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 16
86 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 16
87 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 15
88 Stef Clement (Ned) Rabobank 14
89 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 14
90 Frederik Willems (Bel) Liquigas 14
91 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 14
92 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 12
93 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 11
94 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 11
95 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 10
96 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 10
97 Christian Knees (Ger) Team Milram 10
98 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 9
99 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 9
100 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 9
101 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 9
102 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 8
103 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 8
104 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team 7
105 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 6
106 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 5
107 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 4
108 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 4
109 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 4
110 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 4
111 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 4
112 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 4
113 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 3
114 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 3
115 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC 3
116 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 2
117 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 2
118 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 2
119 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 2
120 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 2
121 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 1
122 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 1
123 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 1
124 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC -25
Klasyfikacja górska

1 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 210 pts
2 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 135
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 126
4 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 111
5 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 99
6 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 89
7 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 88
8 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 86
9 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 86
10 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 84
11 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 76
12 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 67
13 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 66
14 Brice Feillu (Fra) Agritubel 64
15 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 57
16 Lance Armstrong (USA) Astana 51
17 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 48
18 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 46
19 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 45
20 Andreas Klöden (Ger) Astana 38
21 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 38
22 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 35
23 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 34
24 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 32
25 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 31
26 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 26
27 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 26
28 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 25
29 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 24
30 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 24
31 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 24
32 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 23
33 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 23
34 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 23
35 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 21
36 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 20
37 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 20
38 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 18
39 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 17
40 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 17
41 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 17
42 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 14
43 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 14
44 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 14
45 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 14
46 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 13
47 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 12
48 Denis Menchov (Rus) Rabobank 12
49 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 12
50 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 11
51 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 11
52 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 11
53 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 11
54 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 10
55 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 9
56 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 9
57 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 7
58 Peter Velits (Svk) Team Milram 7
59 Frederik Willems (Bel) Liquigas 6
60 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 6
61 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 6
62 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 6
63 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 5
64 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 5
65 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
66 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step 5
67 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4
68 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 4
69 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 4
70 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 4
71 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 4
72 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4
73 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 3
74 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 3
75 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 3
76 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 3
77 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 3
78 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 3
79 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 3
80 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 2
81 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 2
82 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 2
83 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 2
84 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1
85 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 1
86 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 1
87 Stef Clement (Ned) Rabobank 1
Klasyfiakcja młodzieżowa
1 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 81:50:28
2 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:03:24
3 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:10:05
4 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:33:33
5 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:34:09
6 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:37:03
7 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:42:24
8 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:45:36
9 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:50:53
10 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 1:04:50
11 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 1:16:09
12 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 1:48:53
13 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 2:00:42
14 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 2:10:05
15 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 2:16:03
16 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 2:18:47
17 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 2:22:23
18 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 2:24:24
19 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 2:38:09
20 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 2:48:13
21 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 2:51:17
22 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 3:00:59
23 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 3:11:01
24 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 3:11:50
25 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 3:12:33
26 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 3:17:43
27 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 3:19:18
28 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 3:27:31
29 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 3:35:03
30 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 3:38:00
31 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 3:44:02
32 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 3:44:27
33 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 3:45:28
Klasyfikacja drużynowa
1 Astana 243:56:04
2 Garmin – Slipstream 0:22:35
3 Team Saxo Bank 0:28:34
4 AG2R La Mondiale 0:31:47
5 Liquigas 0:43:31
6 Euskaltel – Euskadi 0:58:05
7 Francaise Des Jeux 1:01:48
8 Cofidis Le Credit En Ligne 1:05:34
9 Team Katusha 1:13:57
10 Agritubel 1:20:38
11 Caisse d’Epargne 1:23:05
12 Team Milram 1:24:10
13 Silence – Lotto 1:24:38
14 Team Columbia – HTC 1:29:54
15 Bbox Bouygues Telecom 1:32:59
16 Cervelo Test Team 1:40:08
17 Rabobank 1:59:45
18 Quick Step 2:40:01
19 Lampre – N.G.C 3:59:03
20 Skil-Shimano 7:02:52


1 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 4:39:21
2 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:00:03
3 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:00:38
4 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana
5 Lance Armstrong (USA) Astana 0:00:41
6 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:00:43
7 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:00:46
8 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 0:00:56
9 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:00:58
10 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 0:01:03
11 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 0:01:39
12 Andreas Klöden (Ger) Astana 0:01:42
13 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:47
14 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 0:01:56
15 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 0:02:26
16 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 0:02:34
17 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:02:42
18 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:44
19 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 0:03:03
20 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 0:03:15
21 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne
22 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:03:20
23 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale
24 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:04:23
25 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:37
26 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team 0:05:07
27 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:05:11
28 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 0:05:36
29 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:05:40
30 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:05:42
31 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank
32 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 0:05:45
33 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC
34 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
35 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream
36 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
37 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
38 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto 0:05:47
39 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 0:05:50
40 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:56
41 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
42 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 0:06:05
43 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 0:06:09
44 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 0:06:18
45 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 0:06:26
46 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 0:06:28
47 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom
48 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:06:47
49 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:07:13
50 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:07:20
51 Christian Knees (Ger) Team Milram 0:07:35
52 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 0:07:52
53 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 0:08:05
54 Christophe Moreau (Fra) Agritubel
55 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana
56 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC
57 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
58 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel
59 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
60 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne
61 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto
62 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom
63 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto
64 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha
65 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:08:35
66 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 0:09:14
67 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:09:27
68 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 0:09:33
69 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano
70 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 0:09:36
71 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team
72 David Loosli (Swi) Lampre – NGC
73 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha
74 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:10:12
75 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom
76 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux
77 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto 0:11:29
78 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:11:31
79 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:11:52
80 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 0:12:09
81 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 0:13:02
82 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 0:13:17
83 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel
84 Stef Clement (Ned) Rabobank 0:13:21
85 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:13:28
86 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:13:37
87 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 0:13:41
88 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
89 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:14:10
90 Cycril Lemoine (Fra) Skil-Shimano
91 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:14:24
92 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 0:14:40
93 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:17:16
94 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne
95 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:17:18
96 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 0:17:20
97 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:18:40
98 Denis Menchov (Rus) Rabobank 0:19:18
99 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi
100 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:19:58
101 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 0:22:41
102 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC
103 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 0:22:44
104 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 0:25:42
105 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team
106 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 0:25:49
107 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha
108 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
109 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale
110 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
111 Steven de Jongh (Ned) Quick Step
112 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step
113 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC
114 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom
115 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC
116 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
117 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC
118 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
119 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram
120 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
121 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC
122 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux
123 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step
124 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana
125 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream
126 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC
127 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha
128 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
129 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team
130 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
131 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
132 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux
133 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
134 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC
135 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux
136 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
137 Marcus Fothen (Ger) Team Milram
138 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
139 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
140 Frederik Willems (Bel) Liquigas
141 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank
142 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream
143 Brian Vandborg (Den) Liquigas
144 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team
145 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream
146 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC
147 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream
148 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC
149 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
150 Grégory Rast (Swi) Astana
151 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
152 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 0:26:01
153 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank
154 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team
155 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream
156 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
Sprint 1 – Les Pilles – 48.0 Km
# Rider Name (Country) Team Result
1 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 6 pts
2 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 4
3 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2
Sprint 2 – Mormoiron – 138.5 Km
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 6 pts
2 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 4
3 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 2
Sprint 3 – Mont Ventoux – 167.0 Km
# Rider Name (Country) Team Result
1 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 20 pts
2 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 17
3 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 15
4 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 13
5 Lance Armstrong (USA) Astana 12
6 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 10
7 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 9
8 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 8
9 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 7
10 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 6
11 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 5
12 Andreas Klöden (Ger) Astana 4
13 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 3
14 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 2
15 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 1
Mountain 1 – Côte de Citelle – 14.0 Km
# Rider Name (Country) Team Result
1 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 4 pts
2 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 3
3 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 2
4 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 1
Mountain 2 – Col d’Ey – 65.5 Km
# Rider Name (Country) Team Result
1 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 4 pts
2 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 3
3 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 2
4 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 1
Mountain 3 – Col de Fontaube – 87.0 Km
# Rider Name (Country) Team Result
1 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 3 pts
2 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 2
3 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 1
Mountain 4 – Col des Abeilles – 121.5 Km
# Rider Name (Country) Team Result
1 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 4 pts
2 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 3
3 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 2
4 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 1
Mountain 5 – Mont Ventoux – 167.0 Km
# Rider Name (Country) Team Result
1 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 40 pts
2 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 36
3 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 32
4 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 28
5 Lance Armstrong (USA) Astana 24
6 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 20
7 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 16
8 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 14
9 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 12
10 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 10
Most combative
# Rider Name (Country) Team Result
1 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC
Young rider
# Rider Name (Country) Team Result
1 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 4:39:24
2 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:00:35
3 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:00:43
4 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:00:55
5 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:02:39
6 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:04:20
7 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:05:37
8 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:05:39
9 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 0:06:23
10 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 0:06:25
11 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom
12 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:07:10
13 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:09:24
14 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:09:30
15 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:11:28
16 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 0:12:06
17 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:17:13
18 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 0:22:38
19 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 0:22:41
20 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 0:25:39
21 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 0:25:46
22 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC
23 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
24 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
25 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha
26 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
27 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
28 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
29 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
30 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
31 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
32 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 0:25:58
33 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Liquigas 14:00:43
2 Astana 0:00:21
3 Team Saxo Bank 0:04:23
4 Garmin – Slipstream 0:06:42
5 Rabobank 0:07:21
6 AG2R La Mondiale 0:08:23
7 Francaise Des Jeux 0:09:15
8 Silence – Lotto 0:10:31
9 Euskaltel – Euskadi 0:10:37
10 Team Columbia – HTC 0:11:13
11 Agritubel 0:11:22
12 Caisse d’Epargne 0:12:43
13 Cofidis Le Credit En Ligne 0:15:03
14 Team Katusha 0:16:46
15 Team Milram 0:17:23
16 Bbox Bouygues Telecom 0:17:33
17 Cervelo Test Team 0:21:39
18 Skil-Shimano 0:25:30
19 Quick Step 0:28:38
20 Lampre – N.G.C 0:32:40
General classification after stage 20
# Rider Name (Country) Team Result
1 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 81:46:17
2 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:04:11
3 Lance Armstrong (USA) Astana 0:05:24
4 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 0:06:01
5 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:06:04
6 Andreas Klöden (Ger) Astana 0:06:42
7 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:07:35
8 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 0:12:04
9 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:14:16
10 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 0:14:25
11 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:14:44
12 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:17:19
13 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 0:18:34
14 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:20:45
15 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 0:20:50
16 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 0:22:29
17 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 0:26:21
18 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 0:29:33
19 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 0:33:27
20 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 0:34:09
21 Christian Knees (Ger) Team Milram 0:34:48
22 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:37:44
23 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:38:20
24 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 0:38:35
25 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:41:14
26 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:41:27
27 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 0:43:20
28 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 0:43:34
29 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 0:44:33
30 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 0:45:24
31 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 0:46:34
32 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:46:35
33 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:49:43
34 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:49:47
35 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 0:54:00
36 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:55:04
37 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 0:55:33
38 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:57:37
39 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:57:47
40 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 1:00:21
41 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 1:01:08
42 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:01:29
43 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:03:04
44 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:07:20
45 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 1:08:15
46 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto 1:08:35
47 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 1:09:01
48 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 1:09:23
49 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 1:13:41
50 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 1:15:22
51 Denis Menchov (Rus) Rabobank 1:16:28
52 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 1:20:20
53 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 1:21:29
54 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 1:21:59
55 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 1:25:47
56 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:26:07
57 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 1:26:18
58 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:28:01
59 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto 1:29:07
60 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 1:34:35
61 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:35:49
62 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 1:37:19
63 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step 1:38:30
64 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 1:40:09
65 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:41:54
66 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:44:39
67 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:47:18
68 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 1:50:42
69 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 1:51:52
70 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 1:53:04
71 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 1:54:08
72 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:57:29
73 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 1:58:25
74 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha 1:58:52
75 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:58:58
76 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 2:00:52
77 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 2:02:06
78 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 2:04:53
79 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team 2:07:58
80 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC 2:08:42
81 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 2:11:29
82 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2:12:43
83 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 2:13:56
84 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 2:14:16
85 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 2:14:34
86 Frederik Willems (Bel) Liquigas 2:16:11
87 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team 2:16:17
88 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 2:17:36
89 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 2:20:14
90 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 2:22:58
91 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 2:23:55
92 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 2:23:58
93 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 2:25:38
94 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 2:25:52
95 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 2:26:22
96 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 2:26:34
97 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 2:28:35
98 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 2:29:31
99 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 2:39:25
100 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 2:39:39
101 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 2:42:08
102 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 2:42:20
103 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 2:42:45
104 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 2:43:22
105 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne 2:45:28
106 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 2:46:00
107 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 2:46:17
108 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 2:46:30
109 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 2:52:24
110 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 2:52:44
111 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 2:53:25
112 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 2:54:54
113 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 2:55:28
114 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 2:57:08
115 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 2:58:28
116 Brian Vandborg (Den) Liquigas 2:59:57
117 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 3:01:25
118 Stef Clement (Ned) Rabobank 3:02:11
119 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 3:02:26
120 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 3:04:00
121 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream 3:04:41
122 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 3:05:10
123 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto 3:05:11
124 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 3:08:39
125 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 3:12:45
126 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 3:15:12
127 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team 3:15:33
128 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 3:16:01
129 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 3:16:29
130 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 3:16:44
131 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 3:21:54
132 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 3:23:29
133 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 3:25:39
134 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC 3:26:44
135 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 3:27:14
136 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 3:27:18
137 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 3:29:12
138 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 3:29:18
139 Grégory Rast (Swi) Astana 3:30:07
140 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 3:31:42
141 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream 3:31:55
142 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 3:34:35
143 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 3:34:55
144 Cycril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 3:36:14
145 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 3:39:14
146 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 3:41:24
147 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 3:42:11
148 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana 3:42:53
149 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 3:46:20
150 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC 3:46:35
151 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 3:48:13
152 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 3:48:38
153 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 3:49:21
154 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 3:49:39
155 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team 3:54:08
156 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 4:16:27
Points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 260 pts
2 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 235
3 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 148
4 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 126
5 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 122
6 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 119
7 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 110
8 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 104
9 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 101
10 Andreas Klöden (Ger) Astana 89
11 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 87
12 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 85
13 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 79
14 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 76
15 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 74
16 Lance Armstrong (USA) Astana 68
17 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 67
18 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 66
19 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 63
20 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 63
21 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 56
22 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 55
23 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 54
24 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 54
25 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 54
26 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 53
27 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 52
28 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 51
29 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 51
30 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 49
31 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 48
32 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 48
33 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 48
34 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 47
35 Cycril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 47
36 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 47
37 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 44
38 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 44
39 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 43
40 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 42
41 Brice Feillu (Fra) Agritubel 41
42 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 41
43 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 40
44 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 40
45 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team 38
46 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 38
47 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 37
48 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 37
49 Peter Velits (Svk) Team Milram 37
50 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 37
51 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 37
52 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 35
53 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 35
54 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 34
55 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 31
56 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 31
57 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 30
58 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 30
59 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 30
60 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 30
61 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 29
62 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 28
63 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 28
64 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 27
65 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 27
66 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 26
67 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 26
68 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 26
69 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 26
70 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 25
71 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 24
72 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 24
73 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 23
74 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 23
75 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 22
76 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 22
77 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 21
78 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 19
79 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 18
80 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 18
81 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 17
82 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 17
83 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 16
84 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 16
85 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 16
86 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 16
87 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 15
88 Stef Clement (Ned) Rabobank 14
89 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 14
90 Frederik Willems (Bel) Liquigas 14
91 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 14
92 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 12
93 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 11
94 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 11
95 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 10
96 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 10
97 Christian Knees (Ger) Team Milram 10
98 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 9
99 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 9
100 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 9
101 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 9
102 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 8
103 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 8
104 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team 7
105 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 6
106 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 5
107 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 4
108 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 4
109 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 4
110 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 4
111 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 4
112 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 4
113 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 3
114 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 3
115 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC 3
116 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 2
117 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 2
118 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 2
119 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 2
120 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 2
121 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 1
122 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 1
123 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 1
124 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC -25
Mountains classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 210 pts
2 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 135
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 126
4 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 111
5 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 99
6 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 89
7 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 88
8 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 86
9 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 86
10 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 84
11 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 76
12 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 67
13 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 66
14 Brice Feillu (Fra) Agritubel 64
15 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 57
16 Lance Armstrong (USA) Astana 51
17 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 48
18 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 46
19 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 45
20 Andreas Klöden (Ger) Astana 38
21 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 38
22 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 35
23 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 34
24 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 32
25 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 31
26 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 26
27 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 26
28 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 25
29 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 24
30 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 24
31 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 24
32 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 23
33 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 23
34 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 23
35 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 21
36 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 20
37 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 20
38 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 18
39 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 17
40 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 17
41 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 17
42 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 14
43 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 14
44 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 14
45 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 14
46 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 13
47 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 12
48 Denis Menchov (Rus) Rabobank 12
49 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 12
50 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 11
51 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 11
52 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 11
53 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 11
54 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 10
55 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 9
56 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 9
57 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 7
58 Peter Velits (Svk) Team Milram 7
59 Frederik Willems (Bel) Liquigas 6
60 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 6
61 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 6
62 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 6
63 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 5
64 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 5
65 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
66 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step 5
67 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4
68 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 4
69 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 4
70 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 4
71 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 4
72 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4
73 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 3
74 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 3
75 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 3
76 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 3
77 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 3
78 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 3
79 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 3
80 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 2
81 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 2
82 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 2
83 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 2
84 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1
85 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 1
86 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 1
87 Stef Clement (Ned) Rabobank 1
Young rider classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 81:50:28
2 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:03:24
3 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:10:05
4 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:33:33
5 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:34:09
6 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:37:03
7 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:42:24
8 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:45:36
9 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:50:53
10 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 1:04:50
11 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 1:16:09
12 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 1:48:53
13 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 2:00:42
14 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 2:10:05
15 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 2:16:03
16 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 2:18:47
17 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 2:22:23
18 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 2:24:24
19 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 2:38:09
20 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 2:48:13
21 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 2:51:17
22 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 3:00:59
23 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 3:11:01
24 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 3:11:50
25 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 3:12:33
26 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 3:17:43
27 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 3:19:18
28 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 3:27:31
29 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 3:35:03
30 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 3:38:00
31 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 3:44:02
32 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 3:44:27
33 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 3:45:28
Team classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Astana 243:56:04
2 Garmin – Slipstream 0:22:35
3 Team Saxo Bank 0:28:34
4 AG2R La Mondiale 0:31:47
5 Liquigas 0:43:31
6 Euskaltel – Euskadi 0:58:05
7 Francaise Des Jeux 1:01:48
8 Cofidis Le Credit En Ligne 1:05:34
9 Team Katusha 1:13:57
10 Agritubel 1:20:38
11 Caisse d’Epargne 1:23:05
12 Team Milram 1:24:10
13 Silence – Lotto 1:24:38
14 Team Columbia – HTC 1:29:54
15 Bbox Bouygues Telecom 1:32:59
16 Cervelo Test Team 1:40:08
17 Rabobank 1:59:45
18 Quick Step 2:40:01
19 Lampre – N.G.C 3:59:03
20 Skil-Shimano 7:02:52