Wyniki 16 etapu z dnia 21.07.2009, Martigny – Bourg-Saint-Maurice, dystans 159 km

1 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 4:14:20
2 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:00:06
3 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom
4 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
5 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto
6 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
7 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 0:00:11
8 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale
9 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 0:00:59
10 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana
11 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
12 Lance Armstrong (USA) Astana
13 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream
14 Andreas Klöden (Ger) Astana
15 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
16 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream
17 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux
18 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
19 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
20 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank
21 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC
22 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom
23 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom
24 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team
25 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha
26 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
27 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 0:01:14
28 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 0:03:16
29 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo Test Team
30 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:03:55
31 Christian Knees (Ger) Team Milram
32 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom
33 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
34 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
35 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha
36 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
37 David Loosli (Swi) Lampre – NGC
38 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
39 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
40 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC
41 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana
42 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom
43 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
44 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux
45 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne
46 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto
47 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana
48 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
49 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team
50 Peter Velits (Svk) Team Milram
51 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha
52 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step
53 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto
54 Brice Feillu (Fra) Agritubel
55 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne
56 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team
57 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana
58 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel
59 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:10:28
60 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 0:10:42
61 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
62 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi
63 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto
64 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel
65 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto
66 Maxime Bouet (Fra) Agritubel
67 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel
68 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC
69 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne
70 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
71 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
72 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC
73 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank
74 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne
75 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:12:31
76 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 0:15:25
77 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:16:40
78 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
79 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
80 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne
81 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
82 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
83 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC
84 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram
85 Denis Menchov (Rus) Rabobank
86 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
87 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto
88 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 0:20:39
89 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream
90 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream
91 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream
92 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 0:24:15
93 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC
94 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank
95 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC
96 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano
97 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step
98 Stef Clement (Ned) Rabobank
99 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha
100 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi
101 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi
102 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom
103 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha
104 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
105 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
106 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto
107 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team
108 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas
109 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom
110 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank
111 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne
112 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
113 Grégory Rast (Swi) Astana
114 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC
115 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana
116 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom
117 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC
118 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank
119 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank
120 Frederik Willems (Bel) Liquigas
121 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux
122 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux
123 Brian Vandborg (Den) Liquigas
124 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux
125 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team
126 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team
127 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
128 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team
129 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne
130 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
131 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
132 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 0:25:33
133 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
134 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
135 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
136 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano
137 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
138 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
139 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
140 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto
141 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
142 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano
143 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano
144 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
145 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
146 Marcus Fothen (Ger) Team Milram
147 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC
148 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream
149 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC 0:27:36
150 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC
151 Steven de Jongh (Ned) Quick Step
152 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
153 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC
154 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux
155 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
156 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale
157 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
158 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC
159 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC
160 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
161 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano 0:34:43
DNF Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank
Punkty
1 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 20 pts
2 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 17
3 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 15
4 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 13
5 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 12
6 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 10
7 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 9
8 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 8
9 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 7
10 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 6
11 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 5
12 Lance Armstrong (USA) Astana 4
13 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 3
14 Andreas Klöden (Ger) Astana 2
15 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 1
Lotna premia 1 – Sarre, km. 78.5
1 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 6 pts
2 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 4
3 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 2
Lotna premia 2 – Pre-Saint-Didier, km. 106.0
1 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 6 pts
2 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 4
3 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 2
Premia górska 1 – Col du Grand-Saint-Bernard (HC) km. 40.5
1 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 20 pts
2 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 18
3 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 16
4 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 14
5 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 12
6 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 10
7 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 8
8 Peter Velits (Svk) Team Milram 7
9 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 6
10 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 5
Premia górska 2 – Col du Petit-Saint-Bernard (Cat. 1) km. 128.0
1 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 30 pts
2 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 26
3 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 22
4 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 18
5 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 16
6 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 14
7 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 12
8 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo Test Team 10
Młodzieżowcy na 16 etapie
1 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 4:14:26
2 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:00:53
3 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
4 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
5 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
6 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom
7 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 0:03:49
8 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom
9 Peter Velits (Svk) Team Milram
10 Brice Feillu (Fra) Agritubel
11 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:10:22
12 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:10:36
13 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
14 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:16:34
15 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
16 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
17 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC
18 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
19 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 0:24:09
20 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC
21 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha
22 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
23 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
24 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:25:27
25 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
26 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano
27 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
28 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto
29 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
30 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
31 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 0:27:30
32 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
33 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
Najbardziej aktywny zawodnik etapu
1 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
Klasyfikacja drużynowa na 16 etapie
1 Bbox Bouygues Telecom 12:45:04
2 Liquigas 0:00:05
3 Astana 0:00:53
4 Garmin – Slipstream 0:01:08
5 AG2R La Mondiale 0:02:08
6 Euskaltel – Euskadi 0:02:50
7 Francaise Des Jeux 0:02:56
8 Cofidis Le Credit En Ligne 0:05:52
9 Silence – Lotto
10 Cervelo Test Team 0:06:06
11 Team Katusha 0:06:45
12 Caisse d’Epargne
13 Agritubel
14 Team Milram 0:09:41
15 Team Saxo Bank 0:10:22
16 Lampre – N.G.C 0:16:28
17 Team Columbia – HTC 0:26:17
18 Rabobank 0:28:34
19 Quick Step 0:30:01
20 Skil-Shimano 1:11:59
Klasyfikacja generalna po 16 etapie
1 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 67:33:15
2 Lance Armstrong (USA) Astana 0:01:37
3 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 0:01:46
4 Andreas Klöden (Ger) Astana 0:02:17
5 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:02:26
6 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:02:51
7 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 0:03:09
8 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:03:25
9 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 0:03:52
10 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 0:03:59
11 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:38
12 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:04:40
13 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 0:05:05
14 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:05:26
15 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:05:40
16 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 0:05:56
17 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 0:07:23
18 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:08:23
19 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:14
20 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:10:00
21 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:10:54
22 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 0:11:11
23 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 0:11:16
24 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 0:11:33
25 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 0:13:26
26 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 0:13:48
27 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 0:15:06
28 Christian Knees (Ger) Team Milram 0:15:21
29 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:16:13
30 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:16:48
31 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo Test Team 0:17:19
32 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 0:18:25
33 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 0:18:44
34 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:18:48
35 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 0:21:23
36 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:21:35
37 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 0:22:02
38 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:22:32
39 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 0:23:24
40 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 0:23:38
41 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:27:04
42 Denis Menchov (Rus) Rabobank
43 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:27:39
44 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 0:27:54
45 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:30:44
46 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 0:32:12
47 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:32:17
48 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:32:57
49 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 0:33:04
50 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:35:28
51 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 0:38:33
52 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:39:19
53 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:40:55
54 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 0:41:02
55 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:41:49
56 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:43:37
57 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:44:16
58 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:44:34
59 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto 0:44:42
60 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 0:50:05
61 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step 0:50:50
62 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto 0:51:23
63 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:52:40
64 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:55:15
65 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 0:55:55
66 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 0:55:59
67 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 0:56:39
68 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 0:57:26
69 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:59:15
70 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 0:59:19
71 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 0:59:47
72 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 1:00:14
73 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:03:07
74 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 1:03:37
75 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 1:04:09
76 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 1:08:49
77 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha 1:12:36
78 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 1:12:54
79 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 1:13:26
80 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 1:13:53
81 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team 1:15:23
82 Frederik Willems (Bel) Liquigas 1:16:13
83 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 1:16:50
84 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:18:13
85 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:18:50
86 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC 1:20:14
87 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 1:21:05
88 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team 1:21:58
89 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 1:23:34
90 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 1:24:39
91 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:24:52
92 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 1:25:42
93 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 1:27:12
94 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 1:29:24
95 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 1:29:42
96 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 1:29:59
97 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 1:31:41
98 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:32:05
99 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 1:32:16
100 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 1:33:10
101 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:34:02
102 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 1:37:07
103 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 1:37:35
104 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:37:57
105 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 1:38:16
106 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 1:38:25
107 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 1:40:56
108 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 1:41:19
109 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 1:45:23
110 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 1:45:54
111 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 1:48:25
112 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 1:49:45
113 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 1:49:53
114 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 1:50:07
115 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 1:50:42
116 Brian Vandborg (Den) Liquigas 1:54:44
117 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 1:55:19
118 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 1:56:34
119 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 1:57:45
120 Stef Clement (Ned) Rabobank 1:59:35
121 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 2:01:15
122 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 2:02:02
123 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream
124 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 2:02:24
125 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 2:02:41
126 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto 2:04:22
127 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 2:04:31
128 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 2:05:09
129 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 2:05:25
130 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 2:07:02
131 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 2:07:06
132 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 2:08:20
133 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 2:08:44
134 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 2:09:36
135 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC 2:09:45
136 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 2:09:59
137 Grégory Rast (Swi) Astana 2:10:19
138 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 2:11:32
139 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 2:11:56
140 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team 2:12:27
141 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 2:12:51
142 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 2:15:38
143 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream 2:17:22
144 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 2:18:17
145 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 2:20:18
146 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 2:20:19
147 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 2:20:28
148 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 2:21:47
149 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 2:22:06
150 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 2:22:59
151 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana 2:23:18
152 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 2:23:36
153 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 2:24:48
154 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC
155 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC 2:25:15
156 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 2:26:13
157 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 2:26:53
158 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team 2:27:46
159 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 2:37:27
160 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 2:50:14
161 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano 3:35:54
Klasyfikacja punktowa
1 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 218 pts
2 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 200
3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 126
4 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 122
5 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 110
6 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 100
7 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 97
8 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 96
9 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 74
10 Andreas Klöden (Ger) Astana 67
11 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 66
12 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 64
13 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 63
14 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 57
15 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 55
16 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 54
17 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 54
18 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 53
19 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 53
20 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 52
21 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 51
22 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 48
23 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 48
24 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 48
25 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano 48
26 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 47
27 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 47
28 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 47
29 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 46
30 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 46
31 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 46
32 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 44
33 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 43
34 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 42
35 Brice Feillu (Fra) Agritubel 41
36 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 41
37 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team 38
38 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 38
39 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 37
40 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 37
41 Peter Velits (Svk) Team Milram 37
42 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 35
43 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 34
44 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 34
45 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 34
46 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 31
47 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 31
48 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 30
49 Lance Armstrong (USA) Astana 30
50 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 30
51 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 30
52 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 29
53 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 29
54 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 29
55 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 28
56 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 28
57 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 27
58 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 27
59 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 26
60 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 26
61 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 26
62 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 26
63 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 26
64 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 25
65 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 25
66 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 24
67 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 24
68 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 24
69 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 23
70 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 22
71 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 22
72 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 21
73 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 20
74 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 19
75 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 18
76 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 18
77 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 17
78 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 17
79 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 16
80 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 16
81 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 16
82 Stef Clement (Ned) Rabobank 14
83 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 14
84 Frederik Willems (Bel) Liquigas 14
85 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 14
86 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 14
87 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 13
88 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 13
89 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 13
90 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 12
91 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 11
92 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 11
93 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 10
94 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 10
95 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 10
96 Christian Knees (Ger) Team Milram 10
97 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 9
98 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 9
99 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 8
100 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 8
101 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 8
102 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 7
103 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team 7
104 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 6
105 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 5
106 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 5
107 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
108 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 4
109 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 4
110 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 4
111 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 4
112 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 4
113 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 4
114 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 4
115 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 3
116 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 3
117 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 3
118 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC 3
119 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 2
120 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 2
121 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 2
122 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 2
123 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 1
124 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 1
125 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC -25
Klasyfikacja górska
1 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 159 pts
2 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 101
3 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 97
4 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 86
5 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 71
6 Brice Feillu (Fra) Agritubel 64
7 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 63
8 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 57
9 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 56
10 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 52
11 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 46
12 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 45
13 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 41
14 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 38
15 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 36
16 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 34
17 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 32
18 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 32
19 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 31
20 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 31
21 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 26
22 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 26
23 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 26
24 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 24
25 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 24
26 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 23
27 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 23
28 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 23
29 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 21
30 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 21
31 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 18
32 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 17
33 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 17
34 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 17
35 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 17
36 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 14
37 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 14
38 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 14
39 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 14
40 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 13
41 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 12
42 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 12
43 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 11
44 Andreas Klöden (Ger) Astana 10
45 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo Test Team 10
46 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 10
47 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 9
48 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 9
49 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 7
50 Peter Velits (Svk) Team Milram 7
51 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 6
52 Frederik Willems (Bel) Liquigas 6
53 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 6
54 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 6
55 Lance Armstrong (USA) Astana 6
56 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 6
57 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 5
58 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 5
59 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 5
60 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
61 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 5
62 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4
63 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 4
64 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 4
65 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 4
66 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 4
67 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 4
68 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4
69 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 3
70 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 3
71 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 3
72 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 3
73 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 2
74 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 2
75 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 1
76 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 1
77 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1
78 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 1
79 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 1
80 Stef Clement (Ned) Rabobank 1
Klasyfikacja młodzieżowa
1 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 67:35:41
2 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:00:25
3 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:02:14
4 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:07:34
5 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:08:28
6 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:13:47
7 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:14:22
8 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:16:22
9 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:19:09
10 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:20:06
11 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:38:29
12 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:56:49
13 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 1:01:11
14 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 1:10:28
15 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 1:18:39
16 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 1:21:08
17 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 1:27:33
18 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 1:35:59
19 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 1:45:59
20 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 1:54:08
21 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 1:58:49
22 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 2:02:43
23 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 2:02:59
24 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 2:06:18
25 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 2:07:33
26 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 2:09:06
27 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 2:09:30
28 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 2:13:12
29 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 2:17:52
30 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 2:19:21
31 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 2:22:22
32 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 2:23:47
33 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 2:24:27
Klasyfikacja drużynowa
1 Astana 201:08:46
2 AG2R La Mondiale 0:02:32
3 Garmin – Slipstream 0:05:54
4 Team Milram 0:11:29
5 Team Saxo Bank 0:11:43
6 Euskaltel – Euskadi 0:13:12
7 Cervelo Test Team 0:13:41
8 Cofidis Le Credit En Ligne 0:16:45
9 Liquigas 0:17:10
10 Francaise Des Jeux 0:18:10
11 Bbox Bouygues Telecom 0:25:10
12 Team Columbia – HTC 0:28:13
13 Silence – Lotto 0:31:58
14 Team Katusha 0:36:10
15 Caisse d’Epargne 0:39:27
16 Agritubel 0:43:51
17 Rabobank 0:53:41
18 Quick Step 1:40:08
19 Lampre – N.G.C 2:21:36
20 Skil-Shimano 4:49:49