Wyniki 18 etapu z dnia 23.07.2009, Annecy – Annecy, dystans 40,5 km (jazda na czas)

1 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 0:48:31
2 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 0:00:03
3 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 0:00:15
4 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:00:32
5 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 0:00:40
6 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 0:00:42
7 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:43
8 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 0:00:45
9 Andreas Klöden (Ger) Astana 0:00:53
10 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 0:01:01
11 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:01:04
12 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 0:01:14
13 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 0:01:18
14 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 0:01:19
15 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 0:01:27
16 Lance Armstrong (USA) Astana 0:01:29
17 Stef Clement (Ned) Rabobank 0:01:37
18 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC 0:01:38
19 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC
20 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 0:01:41
21 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:01:44
22 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:47
23 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC 0:01:59
24 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 0:02:00
25 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 0:02:05
26 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
27 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 0:02:10
28 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:02:13
29 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 0:02:14
30 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 0:02:17
31 Brian Vandborg (Den) Liquigas 0:02:18
32 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 0:02:25
33 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 0:02:31
34 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 0:02:33
35 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:02:34
36 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:02:35
37 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:36
38 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
39 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 0:02:39
40 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:02:44
41 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 0:02:45
42 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 0:02:49
43 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 0:02:50
44 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 0:02:52
45 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:02:57
46 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 0:02:59
47 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:03:03
48 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 0:03:06
49 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 0:03:08
50 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:03:10
51 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana
52 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 0:03:11
53 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:03:16
54 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 0:03:21
55 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux
56 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:03:23
57 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 0:03:27
58 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:03:29
59 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team 0:03:31
60 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:03:32
61 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 0:03:35
62 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC
63 Christian Knees (Ger) Team Milram
64 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 0:03:36
65 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 0:03:37
66 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:03:38
67 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 0:03:40
68 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:03:43
69 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 0:03:44
70 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 0:03:47
71 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
72 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:49
73 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 0:03:53
74 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:03:59
75 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 0:04:06
76 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step 0:04:07
77 Brice Feillu (Fra) Agritubel
78 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 0:04:10
79 Denis Menchov (Rus) Rabobank 0:04:11
80 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 0:04:15
81 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto 0:04:16
82 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:18
83 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 0:04:20
84 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 0:04:24
85 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team 0:04:25
86 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 0:04:28
87 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:31
88 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:32
89 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team
90 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 0:04:35
91 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 0:04:36
92 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 0:04:38
93 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
94 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 0:04:40
95 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne
96 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
97 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:42
98 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 0:04:44
99 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 0:04:45
100 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:04:46
101 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 0:04:47
102 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
103 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:04:50
104 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 0:04:53
105 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano
106 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 0:04:55
107 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
108 Frederik Willems (Bel) Liquigas
109 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 0:05:01
110 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 0:05:02
111 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:05:03
112 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 0:05:04
113 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 0:05:05
114 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 0:05:08
115 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:05:11
116 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 0:05:13
117 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 0:05:14
118 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:05:15
119 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream
120 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto 0:05:18
121 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 0:05:22
122 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 0:05:23
123 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom
124 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:05:27
125 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:28
126 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux
127 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 0:05:29
128 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 0:05:30
129 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:05:33
130 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha 0:05:37
131 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 0:05:40
132 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 0:05:41
133 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi
134 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream 0:05:48
135 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 0:05:51
136 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha
137 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto 0:05:52
138 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:05:56
139 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC 0:05:59
140 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:06:02
141 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:06:03
142 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana 0:06:08
143 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 0:06:10
144 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 0:06:13
145 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 0:06:18
146 Grégory Rast (Swi) Astana 0:06:21
147 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 0:06:24
148 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:06:26
149 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team 0:06:28
150 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 0:06:38
151 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
152 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 0:06:41
153 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:06:47
154 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:06:48
155 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 0:06:51
156 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:53
157 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 0:07:32
158 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 0:08:10
Punkty
1 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 15 pts
2 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 12
3 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 10
4 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 8
5 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 6
6 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 5
7 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 4
8 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 3
9 Andreas Klöden (Ger) Astana 2
10 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 1
Côte de Bluffy, km. 28.5
1 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 4 pts
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 3
3 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 2
4 Andreas Klöden (Ger) Astana 1
Klasyfikacja młodzieżowa na 18 etapie
1 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 0:48:45
2 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:00:49
3 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:01:30
4 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:01:51
5 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:01:58
6 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 0:01:59
7 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 0:02:35
8 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:02:56
9 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:03:01
10 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:03:14
11 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 0:03:21
12 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 0:03:22
13 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:03:23
14 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 0:03:25
15 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:03:28
16 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 0:03:52
17 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:03:53
18 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 0:04:00
19 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 0:04:10
20 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 0:04:24
21 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:04:35
22 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 0:04:38
23 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:04:39
24 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 0:04:40
25 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:04:48
26 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 0:04:50
27 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 0:04:53
28 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:05:01
29 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 0:05:14
30 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:05:19
31 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 0:06:24
32 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:06:34
33 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 0:07:56
Klasyfikacja drużynowa na 18 etapie
1 Team Saxo Bank 2:27:51
2 Astana 0:00:03
3 Garmin – Slipstream 0:00:05
4 Team Columbia – HTC 0:01:40
5 Silence – Lotto 0:03:36
6 Team Katusha 0:03:37
7 Caisse d’Epargne 0:03:45
8 Rabobank 0:04:13
9 Team Milram 0:04:17
10 Quick Step 0:04:45
11 Liquigas 0:05:15
12 Agritubel 0:05:37
13 Lampre – N.G.C 0:06:55
14 AG2R La Mondiale 0:07:15
15 Bbox Bouygues Telecom 0:07:32
16 Francaise Des Jeux 0:07:40
17 Cervelo Test Team 0:07:48
18 Cofidis Le Credit En Ligne 0:08:29
19 Euskaltel – Euskadi 0:08:39
20 Skil-Shimano 0:08:53
Klasyfikacja generalna po 18 etapie
1 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 73:15:39
2 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:04:11
3 Lance Armstrong (USA) Astana 0:05:25
4 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 0:05:36
5 Andreas Klöden (Ger) Astana 0:05:38
6 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:05:59
7 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:07:15
8 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 0:10:08
9 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:12:38
10 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 0:12:41
11 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 0:13:36
12 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:14:08
13 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:14:37
14 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 0:15:26
15 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:15:27
16 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 0:19:47
17 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 0:19:49
18 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 0:24:26
19 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:25:58
20 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 0:27:05
21 Christian Knees (Ger) Team Milram 0:27:51
22 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 0:28:12
23 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:29:57
24 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 0:31:00
25 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:31:49
26 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 0:34:10
27 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 0:35:25
28 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 0:37:06
29 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 0:38:20
30 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:38:50
31 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 0:39:17
32 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 0:39:33
33 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:41:05
34 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 0:42:34
35 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:42:46
36 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:42:50
37 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 0:44:49
38 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 0:45:48
39 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:48:23
40 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:48:40
41 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:51:14
42 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:51:53
43 Denis Menchov (Rus) Rabobank 0:52:47
44 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 0:52:54
45 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:54:25
46 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:55:09
47 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:55:39
48 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 0:55:59
49 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:57:20
50 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team
51 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 0:57:52
52 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 1:02:02
53 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto 1:03:26
54 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step 1:03:52
55 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 1:06:37
56 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 1:07:26
57 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 1:10:34
58 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:16:43
59 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:17:12
60 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 1:18:22
61 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto 1:19:43
62 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 1:21:59
63 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:22:07
64 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:22:59
65 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:25:52
66 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:26:03
67 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 1:27:45
68 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 1:28:07
69 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 1:28:30
70 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 1:29:55
71 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 1:30:38
72 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 1:30:55
73 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 1:32:27
74 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 1:32:46
75 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC 1:34:04
76 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:34:50
77 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:35:01
78 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 1:37:45
79 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:37:48
80 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 1:38:34
81 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 1:40:11
82 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team 1:41:20
83 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 1:44:09
84 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha 1:47:57
85 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 1:48:11
86 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:50:39
87 Frederik Willems (Bel) Liquigas 1:50:52
88 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 1:51:57
89 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 1:53:38
90 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:57:11
91 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 1:58:12
92 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 1:59:01
93 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 1:59:38
94 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 2:00:05
95 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team 2:02:18
96 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 2:02:46
97 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 2:04:24
98 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 2:04:36
99 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 2:04:37
100 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 2:06:14
101 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 2:06:43
102 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 2:08:44
103 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 2:11:48
104 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 2:12:31
105 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 2:14:18
106 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne 2:14:27
107 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 2:16:34
108 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 2:21:00
109 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 2:27:32
110 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 2:27:34
111 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 2:28:53
112 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 2:29:01
113 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 2:30:32
114 Stef Clement (Ned) Rabobank 2:30:55
115 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano
116 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 2:31:20
117 Brian Vandborg (Den) Liquigas 2:32:49
118 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 2:34:35
119 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 2:35:46
120 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream 2:37:33
121 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 2:38:26
122 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 2:38:44
123 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 2:39:45
124 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto 2:39:57
125 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 2:40:52
126 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 2:40:56
127 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 2:42:32
128 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 2:45:34
129 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team 2:45:42
130 Grégory Rast (Swi) Astana 2:46:23
131 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC 2:47:10
132 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 2:47:40
133 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 2:47:58
134 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 2:48:38
135 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 2:49:36
136 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 2:49:53
137 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 2:50:51
138 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 2:51:01
139 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream 2:52:21
140 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 2:55:30
141 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 2:56:54
142 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 2:57:40
143 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana 2:59:09
144 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
145 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 3:00:44
146 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 3:02:19
147 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 3:02:37
148 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 3:02:42
149 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 3:03:17
150 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 3:04:09
151 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 3:04:54
152 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 3:05:43
153 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 3:06:46
154 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC 3:07:01
155 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 3:08:39
156 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team 3:10:12
157 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 3:17:43
158 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 3:32:43
Klasyfikacja punktowa
1 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 230 pts
2 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 200
3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 126
4 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 122
5 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 110
6 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 100
7 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 97
8 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 96
9 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 86
10 Andreas Klöden (Ger) Astana 79
11 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 74
12 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 67
13 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 67
14 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 66
15 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 64
16 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 63
17 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 61
18 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 61
19 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 54
20 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 53
21 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 52
22 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 51
23 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 49
24 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 48
25 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 48
26 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 48
27 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 47
28 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 47
29 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 47
30 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 46
31 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 46
32 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 46
33 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 44
34 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 44
35 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 43
36 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 42
37 Lance Armstrong (USA) Astana 42
38 Brice Feillu (Fra) Agritubel 41
39 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 41
40 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team 38
41 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 38
42 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 37
43 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 37
44 Peter Velits (Svk) Team Milram 37
45 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 35
46 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 35
47 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 34
48 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 33
49 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 33
50 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 31
51 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 31
52 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 30
53 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 30
54 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 30
55 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 29
56 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 29
57 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 28
58 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 28
59 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 28
60 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 27
61 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 27
62 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 26
63 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 26
64 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 26
65 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 26
66 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 24
67 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 24
68 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 24
69 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 23
70 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 22
71 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 22
72 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 21
73 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 20
74 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 19
75 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 18
76 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 18
77 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 17
78 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 17
79 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 16
80 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 16
81 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 16
82 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 16
83 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 15
84 Stef Clement (Ned) Rabobank 14
85 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 14
86 Frederik Willems (Bel) Liquigas 14
87 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 14
88 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 13
89 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 13
90 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 12
91 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 11
92 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 11
93 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 10
94 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 10
95 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 10
96 Christian Knees (Ger) Team Milram 10
97 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 9
98 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 8
99 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 8
100 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 8
101 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team 7
102 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 6
103 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 5
104 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 5
105 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
106 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 4
107 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 4
108 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 4
109 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 4
110 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 4
111 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 4
112 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 4
113 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 3
114 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 3
115 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 3
116 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC 3
117 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 2
118 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 2
119 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 2
120 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 2
121 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 1
122 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 1
123 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 1
124 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC -25
Klasyfikacja górska
1 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 196 pts
2 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 118
3 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 99
4 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 89
5 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 88
6 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 86
7 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 84
8 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 76
9 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 68
10 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 67
11 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 65
12 Brice Feillu (Fra) Agritubel 64
13 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 54
14 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 49
15 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 46
16 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 45
17 Andreas Klöden (Ger) Astana 38
18 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 38
19 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 36
20 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 35
21 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 35
22 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 34
23 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 32
24 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 31
25 Lance Armstrong (USA) Astana 27
26 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 26
27 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 26
28 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 25
29 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 24
30 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 24
31 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 23
32 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 23
33 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 21
34 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 20
35 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 18
36 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 17
37 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 17
38 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 17
39 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 14
40 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 14
41 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 14
42 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 14
43 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 13
44 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 12
45 Denis Menchov (Rus) Rabobank 12
46 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 12
47 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 11
48 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 11
49 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 10
50 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 9
51 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 9
52 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 7
53 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 7
54 Peter Velits (Svk) Team Milram 7
55 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 6
56 Frederik Willems (Bel) Liquigas 6
57 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 6
58 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 6
59 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 6
60 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 5
61 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 5
62 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 5
63 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step 5
64 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
65 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4
66 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 4
67 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 4
68 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 4
69 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 4
70 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 4
71 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4
72 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 3
73 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 3
74 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 3
75 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 3
76 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 2
77 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 2
78 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 1
79 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1
80 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 1
81 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 1
82 Stef Clement (Ned) Rabobank 1
Klasyfikacja młodzieżowa
1 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 73:19:50
2 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:03:04
3 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:09:57
4 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:21:47
5 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:25:46
6 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:27:38
7 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:38:35
8 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:38:39
9 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:50:58
10 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:51:28
11 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:57:51
12 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 1:28:16
13 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 1:33:34
14 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 1:44:00
15 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 1:49:27
16 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 1:54:01
17 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 2:00:25
18 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 2:02:03
19 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 2:07:37
20 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 2:26:21
21 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 2:30:24
22 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 2:34:33
23 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 2:35:34
24 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 2:43:47
25 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 2:45:25
26 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 2:45:42
27 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 2:51:19
28 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 2:52:43
29 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 2:56:33
30 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 2:58:26
31 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 3:00:43
32 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 3:01:32
33 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 3:04:28
Klasyfikacja drużynowa
1 Astana 218:23:07
2 Garmin – Slipstream 0:16:14
3 AG2R La Mondiale 0:23:45
4 Team Saxo Bank 0:24:28
5 Liquigas 0:43:40
6 Cofidis Le Credit En Ligne 0:45:43
7 Euskaltel – Euskadi 0:47:45
8 Francaise Des Jeux 0:50:57
9 Team Katusha 0:57:28
10 Team Milram 1:07:08
11 Agritubel 1:08:26
12 Caisse d’Epargne 1:08:42
13 Bbox Bouygues Telecom 1:11:54
14 Silence – Lotto 1:14:28
15 Cervelo Test Team 1:15:42
16 Team Columbia – HTC 1:18:54
17 Rabobank 1:38:17
18 Quick Step 2:07:50
19 Lampre – N.G.C 3:14:10
20 Skil-Shimano 6:23:03
Punkt pomiaru czasu 1, km. 18
1 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 0:20:02
2 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 0:00:18
3 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 0:00:19
4 Lance Armstrong (USA) Astana 0:00:27
5 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 0:00:37
5 Andreas Klöden (Ger) Astana
7 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 0:00:41
8 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:00:42
9 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC 0:00:44
9 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
9 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream
9 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank
13 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:45
14 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 0:00:48
15 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 0:00:55
16 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 0:00:56
17 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 0:00:57
18 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 0:00:58
19 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 0:01:00
20 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:01:02
21 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 0:01:08
22 Stef Clement (Ned) Rabobank 0:01:09
22 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
24 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:10
25 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:01:11
26 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 0:01:19
26 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step
28 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:01:23
29 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 0:01:25
30 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 0:01:26
31 Brian Vandborg (Den) Liquigas 0:01:27
32 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 0:01:28
33 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:29
33 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto
35 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 0:01:30
36 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC 0:01:31
36 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
36 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
39 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 0:01:32
40 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 0:01:33
41 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 0:01:35
41 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team
43 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:01:37
44 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:01:40
45 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 0:01:42
46 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 0:01:43
47 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 0:01:47
47 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
47 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream
50 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 0:01:51
50 Christian Knees (Ger) Team Milram
50 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana
50 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
54 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 0:01:52
54 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
56 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 0:01:53
56 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
56 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
59 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 0:01:54
60 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 0:01:55
60 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
62 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 0:02:02
62 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC
64 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 0:02:04
65 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:02:05
65 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team
67 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 0:02:07
67 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom
69 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 0:02:09
70 Denis Menchov (Rus) Rabobank 0:02:10
70 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha
72 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 0:02:12
72 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
74 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 0:02:13
74 Brice Feillu (Fra) Agritubel
76 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 0:02:14
77 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 0:02:15
78 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:02:17
78 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
78 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom
78 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana
78 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream
83 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:18
83 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
85 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 0:02:19
85 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
87 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 0:02:21
87 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step
87 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
90 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 0:02:22
90 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
92 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:02:25
93 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 0:02:26
94 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 0:02:28
94 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom
96 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 0:02:29
96 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi
98 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream 0:02:30
98 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom
100 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 0:02:33
101 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team 0:02:34
102 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 0:02:35
103 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:02:36
104 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 0:02:37
105 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 0:02:38
105 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
107 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 0:02:39
107 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto
107 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
107 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne
111 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 0:02:40
111 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne
113 Frederik Willems (Bel) Liquigas 0:02:41
113 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank
113 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux
116 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 0:02:42
117 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:02:43
117 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC
117 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
117 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
117 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team
122 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 0:02:45
122 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto
124 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 0:02:47
125 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:50
125 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
127 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 0:02:51
127 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha
129 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:53
129 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
131 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana 0:02:54
131 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel
133 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 0:02:55
133 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom
135 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC 0:02:56
136 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto 0:02:58
137 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 0:03:00
138 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 0:03:02
139 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha 0:03:04
140 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 0:03:09
141 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:11
142 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 0:03:13
143 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 0:03:15
144 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:03:17
145 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 0:03:20
146 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:21
147 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:03:24
148 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:03:26
149 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 0:03:29
150 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:03:32
150 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne
152 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 0:03:36
153 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:38
154 Grégory Rast (Swi) Astana 0:03:40
155 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 0:03:43
156 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:03:47
157 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 0:04:06
158 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 0:04:18
Punkt pomiaru czasu 2, km. 25
1 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 0:28:22
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 0:00:03
3 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 0:00:10
4 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:00:17
5 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:18
5 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank
7 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:00:20
7 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC
7 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream
10 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 0:00:25
11 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 0:00:26
12 Lance Armstrong (USA) Astana 0:00:29
13 Andreas Klöden (Ger) Astana 0:00:31
14 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 0:00:41
15 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 0:00:43
15 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha
17 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 0:00:47
18 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 0:00:57
19 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:00:59
20 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 0:01:00
21 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:01:02
22 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:01:03
23 Stef Clement (Ned) Rabobank 0:01:04
24 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 0:01:09
25 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 0:01:10
26 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:01:13
27 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC 0:01:18
28 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 0:01:19
29 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:01:21
30 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 0:01:22
31 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:01:23
32 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 0:01:25
33 Brian Vandborg (Den) Liquigas 0:01:28
33 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne
33 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne
36 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 0:01:29
37 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 0:01:31
37 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana
39 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:33
40 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 0:01:36
41 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 0:01:37
42 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:01:39
43 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team 0:01:46
44 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 0:01:51
45 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:01:52
45 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
47 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 0:01:55
47 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom
47 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team
50 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 0:01:57
51 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 0:01:58
52 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:02:00
53 Christian Knees (Ger) Team Milram 0:02:01
53 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
53 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
56 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 0:02:02
57 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 0:02:04
57 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux
57 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
60 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 0:02:08
60 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano
60 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano
63 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:02:09
64 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 0:02:12
65 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 0:02:15
66 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 0:02:17
66 Maxime Bouet (Fra) Agritubel
68 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 0:02:18
69 Denis Menchov (Rus) Rabobank 0:02:20
70 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:02:22
70 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank
72 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 0:02:23
72 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
74 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 0:02:26
75 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 0:02:27
76 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 0:02:28
77 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team 0:02:29
78 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 0:02:30
78 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux
78 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
81 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:02:33
81 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne
83 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 0:02:34
83 Brice Feillu (Fra) Agritubel
85 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:02:36
86 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 0:02:39
86 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
88 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:02:41
89 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step 0:02:42
90 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:43
91 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:02:44
91 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale
93 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 0:02:46
94 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team 0:02:47
94 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
96 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:48
96 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream
98 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto 0:02:49
99 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 0:02:50
100 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 0:02:51
101 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 0:02:55
102 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 0:02:56
103 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:02:57
104 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:02:58
104 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC
106 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream 0:03:00
106 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
106 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
109 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 0:03:01
110 Frederik Willems (Bel) Liquigas 0:03:02
110 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
110 David Loosli (Swi) Lampre – NGC
113 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 0:03:03
114 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:03:05
115 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 0:03:06
116 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 0:03:08
116 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
118 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 0:03:10
119 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 0:03:11
119 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne
119 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
122 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto 0:03:12
122 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux
124 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha 0:03:15
125 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:03:17
126 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:18
127 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 0:03:23
127 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha
129 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 0:03:24
130 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 0:03:26
131 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 0:03:28
132 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:03:29
132 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC
134 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team 0:03:30
134 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha
136 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 0:03:32
137 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana 0:03:34
138 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto 0:03:35
139 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 0:03:37
140 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:41
141 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 0:03:42
142 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:03:44
143 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 0:03:49
144 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 0:03:51
144 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi
144 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux
147 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:57
148 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 0:04:04
149 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:04:05
150 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 0:04:13
151 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:04:15
152 Grégory Rast (Swi) Astana 0:04:16
153 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 0:04:18
153 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
155 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:04:21
156 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:04:23
157 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 0:04:43
158 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 0:05:04
Punkt pomiaru czasu 3, km. 28.5
1 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 0:36:50
2 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 0:00:30
3 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 0:00:35
4 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 0:00:42
5 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:43
6 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 0:00:46
6 Andreas Klöden (Ger) Astana
8 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:00:49
9 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 0:01:02
10 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 0:01:03
11 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 0:01:06
12 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:01:07
13 Lance Armstrong (USA) Astana 0:01:12
14 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:01:17
14 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
16 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 0:01:19
17 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 0:01:21
18 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 0:01:23
19 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:31
20 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 0:01:36
21 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:01:37
22 Stef Clement (Ned) Rabobank 0:01:40
23 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:01:41
24 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:01:47
25 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 0:01:50
25 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC
27 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 0:01:56
28 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC 0:01:57
29 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 0:01:58
30 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 0:02:08
31 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 0:02:09
32 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:02:10
33 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 0:02:12
34 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:02:16
35 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:02:19
35 Brian Vandborg (Den) Liquigas
37 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 0:02:21
38 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:23
39 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 0:02:24
40 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 0:02:25
41 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 0:02:26
42 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 0:02:29
43 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 0:02:34
43 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
45 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:02:37
46 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:02:40
47 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 0:02:41
48 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 0:02:43
49 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:02:46
50 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 0:02:47
51 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:02:51
52 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 0:02:52
53 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 0:02:53
54 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 0:02:55
55 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:02:57
56 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:03:02
57 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 0:03:03
58 Christian Knees (Ger) Team Milram 0:03:04
59 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 0:03:06
60 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:07
61 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:03:08
62 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 0:03:09
63 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:03:12
63 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC
63 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale
66 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 0:03:13
66 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel
68 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 0:03:15
68 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank
68 Brice Feillu (Fra) Agritubel
71 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team 0:03:17
71 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto
73 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:03:21
73 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana
75 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 0:03:23
75 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto
77 Denis Menchov (Rus) Rabobank 0:03:25
78 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:03:26
79 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 0:03:27
80 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step 0:03:30
81 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 0:03:33
82 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:37
83 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:39
84 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 0:03:40
85 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 0:03:46
85 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
87 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 0:03:48
88 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team 0:03:50
89 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 0:03:51
90 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 0:03:52
90 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team
92 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:03:53
93 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 0:03:54
93 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
95 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 0:03:57
96 Frederik Willems (Bel) Liquigas 0:03:59
96 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi
98 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:04:00
98 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
100 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:04:02
101 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto 0:04:03
102 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 0:04:10
103 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 0:04:11
103 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne
105 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:12
106 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 0:04:14
107 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:04:15
107 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
107 David Loosli (Swi) Lampre – NGC
107 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
111 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 0:04:16
111 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne
111 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel
114 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 0:04:17
115 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 0:04:18
116 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 0:04:24
116 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
118 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:04:26
118 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
120 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 0:04:31
121 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 0:04:32
121 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne
123 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 0:04:34
123 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
125 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 0:04:35
126 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream 0:04:37
127 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 0:04:39
128 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:41
128 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
130 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha 0:04:42
131 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 0:04:43
132 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:44
133 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:04:49
134 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 0:04:58
135 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:05:02
136 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 0:05:03
137 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:05:04
138 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 0:05:06
139 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream 0:05:09
140 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto 0:05:10
141 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 0:05:12
142 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 0:05:13
143 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana 0:05:14
144 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC 0:05:16
145 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:18
146 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 0:05:25
147 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:05:28
148 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team 0:05:30
148 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
150 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 0:05:37
151 Grégory Rast (Swi) Astana 0:05:42
152 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:05:47
153 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 0:05:49
154 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:57
154 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux
156 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 0:05:58
157 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 0:06:32
158 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 0:07:02
Punkt pomiaru czasu 4, km. 37
1 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 0:45:07
2 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 0:00:15
3 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 0:00:24
4 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:00:41
5 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 0:00:42
6 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:48
7 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 0:00:49
8 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 0:00:50
9 Andreas Klöden (Ger) Astana 0:00:53
10 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 0:01:03
11 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:01:08
12 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 0:01:15
13 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 0:01:19
14 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 0:01:23
15 Lance Armstrong (USA) Astana 0:01:26
16 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 0:01:31
17 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 0:01:38
18 Stef Clement (Ned) Rabobank 0:01:40
19 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:01:41
19 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
21 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 0:01:42
22 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC 0:01:46
23 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 0:01:49
24 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC 0:01:59
25 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:02:02
26 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:02:07
27 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 0:02:10
27 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
29 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 0:02:14
29 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto
31 Brian Vandborg (Den) Liquigas 0:02:19
32 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 0:02:21
33 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:02:24
34 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:25
35 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:02:28
36 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 0:02:30
37 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:02:33
37 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC
39 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:02:34
40 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 0:02:36
41 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 0:02:42
42 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 0:02:43
43 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 0:02:44
44 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 0:02:53
45 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:02:55
46 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 0:02:57
47 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:02:59
48 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:03:00
49 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:03:03
49 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
51 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 0:03:05
52 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 0:03:08
53 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 0:03:09
54 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 0:03:10
55 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:03:16
56 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team 0:03:17
57 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 0:03:21
58 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 0:03:23
59 Christian Knees (Ger) Team Milram 0:03:26
60 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:03:28
60 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
60 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto
63 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 0:03:30
63 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank
65 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:03:31
65 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank
65 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC
68 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:03:32
68 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
70 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:36
71 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 0:03:37
72 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 0:03:38
73 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 0:03:40
74 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:03:45
75 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:03:49
76 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step 0:03:52
77 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 0:03:58
77 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto
79 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 0:04:01
80 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:03
81 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:04
82 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 0:04:05
82 Denis Menchov (Rus) Rabobank
84 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 0:04:06
85 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 0:04:12
86 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 0:04:13
87 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team 0:04:17
88 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team 0:04:20
88 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
88 Steven de Jongh (Ned) Quick Step
91 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 0:04:22
92 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 0:04:23
92 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale
94 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 0:04:25
94 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC
96 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:28
96 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux
98 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:04:30
99 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 0:04:31
100 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:33
101 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:04:34
101 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano
103 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:04:38
103 Frederik Willems (Bel) Liquigas
105 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 0:04:39
106 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:44
107 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:04:46
107 David Loosli (Swi) Lampre – NGC
107 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
110 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 0:04:47
111 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 0:04:50
111 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
111 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel
114 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 0:04:51
115 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:04:52
116 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto 0:04:54
117 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 0:04:59
118 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:05:00
118 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
120 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:05:04
120 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel
122 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 0:05:05
123 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:05:09
124 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:10
125 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 0:05:11
126 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 0:05:13
126 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha
128 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 0:05:18
129 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 0:05:20
130 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:05:22
131 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:05:23
131 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi
133 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 0:05:24
134 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream 0:05:29
135 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 0:05:31
136 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:05:32
137 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:05:39
138 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto 0:05:41
139 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:44
140 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 0:05:46
141 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream 0:05:47
142 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC 0:05:48
143 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana 0:05:52
144 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 0:05:58
145 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 0:06:00
146 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 0:06:01
147 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team 0:06:05
148 Grégory Rast (Swi) Astana 0:06:06
149 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:06:12
150 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 0:06:17
151 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 0:06:19
151 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
153 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 0:06:23
154 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:26
154 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne
156 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:06:32
157 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 0:07:12
158 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 0:07:47