Contador Alberto - TDFAlberto Contador (Astana) wygrywając indywidualną jazdę na czas, umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Drugi był Fabian Cancellara, a trzeci Mikhail Ignatiev.

Na trasie wokół jeziora Annecy o długości 40,5 km swoją klasę potwierdził Alberto Contador, który o trzy sekundy wyprzedził Fabiana Cancellarę (Team Saxo Bank) oraz o 15 sekund Mikhaila Ignatieva (Team Katusha).

Na pierwszym punkcie pomiaru czasu (18 km) Contador wyprzedzał Bradleya Wigginsa (Garmin) o 18 sekund i Mikhaila Ignatieva o 19 sekund.

Na kolejnym (25 km) najlepszy okazał się Ignatiew, który o 3 sekundy był lepszy od Contadora i o 10 sekund Wigginsa.

Po wspinaczce na Côte de Bluffy (28,5 km) ponownie najlepszy był Contador przed Wigginsem i Ignatievem.

Drugą część trasy bardzo dobrze przejechał Fabian Cancellara (Team Saxo Bank), który do momentu przyjazdu Contadora na mecie uzyskał najlepszy czas.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Contador, drugi jest Andy Schleck (Team Saxo Bank), a na trzecią pozycję przesunął się dobrze dziś jadący Lance Armstrong (Astana).

Na mecie Contador powiedział –  “Jestem bardzo szczęśliwy, myślę przede wszystkim o klasyfikacji generalnej. Po 15 kilometrach otrzymałem informację od dyrektora sportowego, że jadę bardzo dobrze i prowadzę. To zmotywowało mnie do jeszcze szybszej jazdy. Podczas Igrzysk Olimpijskich byłem pokonany przez Cancellarę, dziś się zrewanżowałem. Starałem się powiększać moją przewagę, aby mieć komfort przed sobotnim etapem ze wspinaczką na Mont Ventoux. Astana jest zespołem profesjonalnym i będziemy tak jechać aby obronić pierwszą pozycję, bo kolarze Saxo Bank są bardzo groźni.”

Walka o miejsce na podium zapowiada się bardzo emocjonująco. Różnice pomiędzy trzecim a szóstym zawodnikiem klasyfikacji generalnej są niewielkie i o wszystkim zdecyduje sobotni etap z morderczym pojazdem pod Mont Vetoux.

Pełne wyniki 18 etapu Tour de France > tutaj

Zapowiedź 18 etapu > tutaj

Foto: www.corvospro.com