21 etap tdf96. Tour de France zakończył się w niedzielę w Paryżu bez ani jednego pozytywnego testu antydopingowego, czego nie notowano od 2005 roku. Jednak nie ma pewności, że kolarze nie korzystali z zabronionych środków.
W trzech ostatnich edycjach wyścigu o niedozwolone wspomaganie posądzano kolarzy odgrywających główne role. W 2006 roku odebrano zwycięstwo za doping zwycięzcy „Wielkiej Pętli” Amerykaninowi Floydowi Landisowi, rok później Duńczyk Michael Rasmussen, który unikał kontroli przed wyścigiem, został zmuszony przez własną grupę do wycofania się, a w 2008 roku wykryto nieznany wcześniej specyfik – EPO-Cera w krwi Włocha Riccardo Ricco i Austriaka Bernharda Kohla.

Ostatnie wyniki badań mają być znane za kilka dni, ale niewykluczone, że test pozytywny zostanie wykryty nawet za kilka miesięcy, jak to było w przypadku drugiego w Giro d’Italia pod koniec maja Włocha Danilo Di Luki.
Próbki pobrane podczas wyścigu będą jeszcze badane pod kątem paszportów biologicznych, czyli indywidualnych cech każdego zawodnika.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments