Wyniki 17 etapu z dnia 22.07.2009, Bourg-Saint-Maurice – Le Grand-Bornand, dystans 169,5 km

1 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 4:53:54
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana
3 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
4 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:02:18
5 Lance Armstrong (USA) Astana
6 Andreas Klöden (Ger) Astana 0:02:27
7 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 0:03:07
8 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 0:04:09
9 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream
10 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:06:10
11 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux
12 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 0:06:12
13 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
14 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
15 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha
16 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto
17 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
18 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
19 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:15
20 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 0:06:19
21 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 0:07:01
22 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:07:47
23 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto
24 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel
25 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team
26 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream
27 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
28 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 0:07:50
29 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 0:08:30
30 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 0:08:54
31 Christian Knees (Ger) Team Milram
32 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step
33 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
34 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom
35 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:08:58
36 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:11:00
37 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi
38 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:11:20
39 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:11:50
40 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
41 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
42 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
43 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne
44 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC
45 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC
46 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
47 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:13:30
48 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
49 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 0:15:33
50 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 0:17:33
51 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom
52 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank
53 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom
54 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux
55 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana
56 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
57 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana
58 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream
59 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
60 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 0:21:31
61 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team
62 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank
63 Denis Menchov (Rus) Rabobank
64 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:25:38
65 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 0:29:43
66 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC
67 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano
68 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano
69 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne
70 Stef Clement (Ned) Rabobank
71 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux
72 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
73 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC
74 Maxime Bouet (Fra) Agritubel
75 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi
76 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
77 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano
78 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
79 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team
80 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team
81 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto
82 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team
83 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto
84 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne
85 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank
86 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha
87 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne
88 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank
89 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto
90 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel
91 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
92 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
93 Peter Velits (Svk) Team Milram
94 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom
95 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom
96 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
97 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
98 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha
99 Grégory Rast (Swi) Astana
100 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne
101 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana
102 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto
103 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream
104 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC
105 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream
106 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
107 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream
108 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto
109 Frederik Willems (Bel) Liquigas
110 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
111 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank
112 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream
113 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 0:35:47
114 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC
115 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC
116 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC
117 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
118 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
119 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
120 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
121 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas
122 Steven de Jongh (Ned) Quick Step
123 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto
124 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC
125 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC
126 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
127 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom
128 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas
129 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom
130 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team
131 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank
132 Brian Vandborg (Den) Liquigas
133 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC
134 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
135 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC
136 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
137 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
138 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC
139 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
140 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux
141 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
142 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
143 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi
144 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux
145 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
146 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
147 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel
148 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano
149 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom
150 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne
151 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
152 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux
153 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC
154 Marcus Fothen (Ger) Team Milram
155 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
156 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team 0:35:58
157 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 0:35:59
158 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram
DNF Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano
DNF Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale
DNF José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo Test Team
Punkty
1 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 20 pts
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 17
3 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 15
4 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 13
5 Lance Armstrong (USA) Astana 12
6 Andreas Klöden (Ger) Astana 10
7 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 9
8 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 8
9 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 7
10 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 6
11 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 5
12 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 4
13 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 3
14 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 2
15 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 1
Lotna premia 1 – Praz-Sur-Arly, km. 75.5
1 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 6 pts
2 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 4
3 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 2
Lotna premia 2 – Cluses, km. 126.0
1 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 6 pts
2 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4
3 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 2
Cormet de Roselend (Cat. 1) km. 18.0
1 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 15 pts
2 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 13
3 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 11
4 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 9
5 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 8
6 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 7
7 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 6
8 Denis Menchov (Rus) Rabobank 5
Col des Saisies (Cat. 1) km. 56.0
1 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 15 pts
2 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 13
3 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 11
4 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 9
5 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 8
6 Denis Menchov (Rus) Rabobank 7
7 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 6
8 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step 5
Côte d’Araches (Cat. 2) km. 111.5
1 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 10 pts
2 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 9
3 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 8
4 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 7
5 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 6
6 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 5
Col de Romme (Cat. 1) km. 140.5
1 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 15 pts
2 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 13
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 11
4 Andreas Klöden (Ger) Astana 9
5 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 8
6 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 7
7 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 6
8 Lance Armstrong (USA) Astana 5
Col de la Colombière (Cat. 1) km. 154.5
1 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 30 pts
2 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 26
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 22
4 Andreas Klöden (Ger) Astana 18
5 Lance Armstrong (USA) Astana 16
6 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 14
7 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 12
8 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 10
Młodzieżowcy na 17 etapie
1 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 4:53:54
2 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:02:18
3 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:06:12
4 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:08:54
5 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:08:58
6 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:11:00
7 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:11:50
8 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
9 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:17:33
10 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:29:43
11 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne
12 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
13 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC
14 Maxime Bouet (Fra) Agritubel
15 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
16 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha
17 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
18 Peter Velits (Svk) Team Milram
19 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto
20 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
21 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
22 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 0:35:47
23 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC
24 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
25 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
26 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC
27 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom
28 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
29 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
30 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
31 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
32 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
33 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
Najbardziej aktywny zawodnik etapu
1 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team
Drużyny na 17 etapie
1 Astana 14:46:27
2 Garmin – Slipstream 0:10:18
3 Team Saxo Bank 0:12:48
4 AG2R La Mondiale 0:14:01
5 Team Katusha 0:17:44
6 Agritubel 0:19:01
7 Cofidis Le Credit En Ligne 0:20:32
8 Liquigas 0:21:18
9 Quick Step 0:23:00
10 Francaise Des Jeux 0:25:10
11 Caisse d’Epargne 0:25:33
12 Euskaltel – Euskadi 0:25:57
13 Silence – Lotto 0:38:57
14 Bbox Bouygues Telecom 0:39:15
15 Rabobank 0:40:26
16 Lampre – N.G.C 0:45:42
17 Team Columbia – HTC 0:49:04
18 Team Milram 0:51:25
19 Cervelo Test Team 0:54:16
20 Skil-Shimano 1:24:24
Klasyfikacja generalna po 17 etapie:
1 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 72:27:09
2 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:02:26
3 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:03:25
4 Lance Armstrong (USA) Astana 0:03:55
5 Andreas Klöden (Ger) Astana 0:04:44
6 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 0:04:53
7 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:05:09
8 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 0:08:08
9 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 0:09:19
10 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:10:50
11 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:10:52
12 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:11:38
13 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 0:11:39
14 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:11:52
15 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 0:12:08
16 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 0:15:29
17 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 0:17:23
18 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 0:19:20
19 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:21:50
20 Christian Knees (Ger) Team Milram 0:24:15
21 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:25:07
22 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 0:25:38
23 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 0:25:45
24 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:28:38
25 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 0:28:49
26 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 0:30:59
27 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 0:34:06
28 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 0:35:58
29 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 0:36:21
30 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:36:33
31 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 0:36:37
32 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 0:37:06
33 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:38:06
34 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:39:08
35 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 0:39:35
36 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:40:37
37 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 0:40:52
38 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 0:41:11
39 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:43:57
40 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:45:47
41 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 0:47:03
42 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:47:06
43 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:48:17
44 Denis Menchov (Rus) Rabobank 0:48:35
45 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:49:53
46 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:50:26
47 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 0:51:06
48 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 0:52:52
49 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 0:53:07
50 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:54:35
51 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:56:47
52 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:58:19
53 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto 0:59:10
54 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step 0:59:44
55 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 1:02:47
56 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 1:03:46
57 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 1:05:33
58 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:11:15
59 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:13:20
60 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto 1:14:25
61 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 1:16:36
62 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 1:17:20
63 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:17:36
64 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:18:18
65 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:20:21
66 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:20:40
67 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 1:21:16
68 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 1:23:09
69 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 1:25:38
70 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 1:25:52
71 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 1:27:09
72 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 1:28:58
73 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 1:29:02
74 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:29:33
75 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 1:29:57
76 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:31:02
77 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC 1:32:04
78 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:32:20
79 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 1:33:20
80 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 1:36:29
81 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team 1:36:54
82 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 1:40:08
83 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 1:41:32
84 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha 1:42:19
85 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 1:42:37
86 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:45:52
87 Frederik Willems (Bel) Liquigas 1:45:56
88 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 1:49:40
89 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 1:50:48
90 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 1:53:17
91 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 1:53:47
92 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:54:35
93 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 1:55:25
94 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 1:56:29
95 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team 1:57:45
96 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 1:58:52
97 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 1:59:07
98 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 1:59:25
99 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 1:59:42
100 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 2:01:24
101 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 2:01:48
102 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 2:02:53
103 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 2:06:50
104 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne 2:07:40
105 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 2:07:59
106 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 2:08:08
107 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 2:13:22
108 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 2:15:37
109 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 2:21:10
110 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 2:25:32
111 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 2:25:40
112 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 2:25:54
113 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 2:26:17
114 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 2:26:29
115 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 2:27:28
116 Stef Clement (Ned) Rabobank 2:29:18
117 Brian Vandborg (Den) Liquigas 2:30:31
118 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 2:30:58
119 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 2:31:06
120 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream 2:31:45
121 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 2:32:24
122 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto 2:34:05
123 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 2:34:14
124 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 2:34:52
125 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 2:35:08
126 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 2:36:45
127 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 2:38:01
128 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 2:38:11
129 Grégory Rast (Swi) Astana 2:40:02
130 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team 2:42:10
131 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 2:42:34
132 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 2:42:53
133 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 2:44:07
134 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 2:44:31
135 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 2:45:23
136 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC 2:45:32
137 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 2:45:46
138 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream 2:47:05
139 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 2:47:19
140 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 2:47:43
141 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 2:51:25
142 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana 2:53:01
143 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 2:54:04
144 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 2:56:05
145 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 2:56:06
146 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 2:56:15
147 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 2:57:34
148 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 2:57:53
149 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 2:58:46
150 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 2:59:23
151 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 3:00:35
152 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC
153 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC 3:01:02
154 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 3:02:00
155 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 3:02:40
156 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team 3:03:44
157 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 3:13:14
158 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 3:26:01
Klasyfikacja punktowa
1 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 230 pts
2 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 200
3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 126
4 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 122
5 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 110
6 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 100
7 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 97
8 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 96
9 Andreas Klöden (Ger) Astana 77
10 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 74
11 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 71
12 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 66
13 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 64
14 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 63
15 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 62
16 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 61
17 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 61
18 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 55
19 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 54
20 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 53
21 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 52
22 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 51
23 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 49
24 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 48
25 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 48
26 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 48
27 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 47
28 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 47
29 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 47
30 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 46
31 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 46
32 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 46
33 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 44
34 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 43
35 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 42
36 Lance Armstrong (USA) Astana 42
37 Brice Feillu (Fra) Agritubel 41
38 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 41
39 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team 38
40 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 38
41 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 37
42 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 37
43 Peter Velits (Svk) Team Milram 37
44 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 35
45 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 35
46 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 34
47 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 34
48 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 33
49 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 33
50 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 31
51 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 31
52 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 30
53 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 30
54 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 30
55 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 29
56 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 29
57 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 28
58 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 28
59 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 27
60 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 27
61 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 26
62 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 26
63 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 26
64 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 26
65 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 24
66 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 24
67 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 24
68 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 23
69 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 22
70 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 22
71 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 21
72 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 21
73 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 20
74 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 19
75 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 18
76 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 18
77 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 17
78 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 17
79 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 16
80 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 16
81 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 16
82 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 15
83 Stef Clement (Ned) Rabobank 14
84 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 14
85 Frederik Willems (Bel) Liquigas 14
86 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 14
87 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 13
88 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 13
89 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 12
90 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 11
91 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 11
92 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 10
93 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 10
94 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 10
95 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 10
96 Christian Knees (Ger) Team Milram 10
97 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 9
98 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 8
99 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 8
100 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team 7
101 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 6
102 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 5
103 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 5
104 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
105 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 4
106 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 4
107 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 4
108 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 4
109 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 4
110 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 4
111 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 4
112 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 3
113 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 3
114 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 3
115 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC 3
116 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 2
117 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 2
118 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 2
119 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 2
120 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 1
121 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 1
122 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC -25
Klasyfikacja górska
1 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 196 pts
2 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 118
3 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 97
4 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 89
5 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 86
6 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 85
7 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 84
8 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 76
9 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 68
10 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 67
11 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 65
12 Brice Feillu (Fra) Agritubel 64
13 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 54
14 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 49
15 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 46
16 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 45
17 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 38
18 Andreas Klöden (Ger) Astana 37
19 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 36
20 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 35
21 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 34
22 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 32
23 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 31
24 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 31
25 Lance Armstrong (USA) Astana 27
26 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 26
27 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 26
28 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 25
29 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 24
30 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 24
31 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 23
32 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 23
33 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 21
34 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 20
35 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 18
36 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 17
37 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 17
38 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 17
39 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 14
40 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 14
41 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 14
42 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 14
43 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 13
44 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 12
45 Denis Menchov (Rus) Rabobank 12
46 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 12
47 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 11
48 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 11
49 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo Test Team 10
50 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 10
51 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 9
52 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 9
53 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 7
54 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 7
55 Peter Velits (Svk) Team Milram 7
56 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 6
57 Frederik Willems (Bel) Liquigas 6
58 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 6
59 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 6
60 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 6
61 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 5
62 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 5
63 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 5
64 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step 5
65 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
66 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4
67 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 4
68 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 4
69 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 4
70 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 4
71 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 4
72 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4
73 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 3
74 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 3
75 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 3
76 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 3
77 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 2
78 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 2
79 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 1
80 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1
81 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 1
82 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 1
83 Stef Clement (Ned) Rabobank 1
Klasyfikacja młodzieżowców
1 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 72:29:35
2 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:02:43
3 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:08:26
4 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:19:24
5 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:22:41
6 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:26:12
7 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:36:42
8 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:38:11
9 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:47:27
10 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:52:09
11 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:55:53
12 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 1:26:32
13 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 1:30:54
14 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 1:40:11
15 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 1:48:22
16 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 1:50:51
17 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 1:56:59
18 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 1:57:16
19 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 2:05:42
20 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 2:23:51
21 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 2:28:32
22 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 2:32:26
23 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 2:32:42
24 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 2:42:05
25 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 2:43:20
26 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 2:44:53
27 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 2:45:17
28 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 2:48:59
29 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 2:53:39
30 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 2:55:08
31 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 2:58:09
32 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 2:59:34
33 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 3:00:14
Klasyfikacja drużynowa
1 Astana 215:55:13
2 Garmin – Slipstream 0:16:12
3 AG2R La Mondiale 0:16:33
4 Team Saxo Bank 0:24:31
5 Cofidis Le Credit En Ligne 0:37:17
6 Liquigas 0:38:28
7 Euskaltel – Euskadi 0:39:09
8 Francaise Des Jeux 0:43:20
9 Team Katusha 0:53:54
10 Agritubel 1:02:52
11 Team Milram 1:02:54
12 Bbox Bouygues Telecom 1:04:25
13 Caisse d’Epargne 1:05:00
14 Cervelo Test Team 1:07:57
15 Silence – Lotto 1:10:55
16 Team Columbia – HTC 1:17:17
17 Rabobank 1:34:07
18 Quick Step 2:03:08
19 Lampre – N.G.C 3:07:18
20 Skil-Shimano 6:14:13