Quick StepAż dwóch sprinterów, którzy w przeszłości triumfowali w klasyfikacji punktowej Tour de Pologne, wysyła do Polski belgijska ekipa Quick Step. Pierwszym z nich jest Australijczyk Allan Davis, a drugim Belg Wouter Weylandt.
Davis ściga się w barwach Quick Stepu od września 2008 roku, kiedy to przeszedł z ekipy Mitsubishi – Jartazi. To właśnie on okazał się najlepszy w klasyfikacji punktowej ubiegłorocznego TdP. Od tej pory jest bardzo ważnym ogniwem belgijskiego zespołu.

W tym roku okazał się najlepszy w klasyfikacji generalnej Tour Down Under, gdzie triumfował także na trzech etapach i w klasyfikacji punktowej. Ponadto trzykrotnie znajdował się na podium etapów Giro d’Italia. W 2004 roku Australijczyk zajął 5. miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne, a ścigał się wtedy w barwach hiszpańskiej ekipy Liberty Seguros.

Z kolei Weylandt ściga się w barwach Quick Stepu od początku swojej zawodowej kariery, czyli od września 2004 roku. Kolarz ma na koncie triumf na etapie ubiegłorocznej Vuelta a Espana, a także trzecie miejsce w słynnym klasyku Gent – Wevelgem.

Kolejnym kolarzem, na którego warto zwrócić uwagę, jest 23-letni Dominique Cornu. Ten młody zawodnik ma już na koncie trzecią lokatę w 4. Jours de Dunkerque, a w tym roku zajął taką samą pozycję w Ronde van Belgie.

Warto także zwrócić uwagę na Maartena Wynantsa i Marco Velo, którzy będą wspierać Davisa i Weylandta na sprintach. Swojej szansy będzie szukał także Andrej Kunicki, który ma nieudany sezon, a Tour de Pologne będzie szansą na rehabilitację.

O jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej powalczy Francesco Reda, a liderów zespołu będzie bez wątpienia wspomagał Kevin De Weert.

Źródło: www.tdp2009.pl

Foto:www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments