Wyniki 15 etapu z dnia 19.07.2009, Pontarlier – Verbier, dystans 207,5 km

1 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 5:03:58
2 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:00:43
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:01:03
4 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:01:06
5 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream
6 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo TestTeam
7 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 0:01:26
8 Andreas Klöden (Ger) Astana 0:01:29
9 Lance Armstrong (USA) Astana 0:01:35
10 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 0:01:55
11 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:02:06
12 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:02:13
13 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha
14 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 0:02:23
15 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 0:02:32
16 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:33
17 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto
18 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:02:36
19 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
20 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo TestTeam
21 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:41
22 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream
23 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
24 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto 0:02:52
25 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:03:14
26 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
27 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale
28 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:03:17
29 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:03:24
30 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:03:36
31 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:43
32 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
33 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo TestTeam
34 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom
35 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:54
36 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 0:04:06
37 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank
38 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
39 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
40 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 0:04:10
41 Christian Knees (Ger) Team Milram
42 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 0:04:14
43 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 0:04:20
44 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 0:04:23
45 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:04:38
46 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 0:04:43
47 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto 0:04:58
48 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 0:05:07
49 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 0:05:21
50 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:05:24
51 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha
52 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:05:30
53 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel
54 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom
55 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:05:49
56 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
57 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 0:05:52
58 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:06:22
59 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana
60 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale
61 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
62 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream
63 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux
64 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto
65 Denis Menchov (Rus) Rabobank 0:06:27
66 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 0:06:53
67 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
68 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:06:57
69 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 0:07:26
70 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC
71 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:07:41
72 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 0:07:56
73 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo TestTeam
74 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano
75 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel
76 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo TestTeam
77 Hayden Roulston (NZl) Cervelo TestTeam
78 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha
79 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 0:08:22
80 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:08:39
81 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 0:11:31
82 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 0:12:11
83 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC
84 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne
85 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank
86 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano
87 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
88 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC
89 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi
90 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
91 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
92 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
93 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi
94 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC
95 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto
96 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom
97 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
98 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
99 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto
100 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC
101 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne
102 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
103 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream
104 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream
105 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux
106 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram
107 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto
108 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
109 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 0:13:11
110 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
111 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
112 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:13:15
113 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne
114 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank
115 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream
116 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 0:13:35
117 Stef Clement (Ned) Rabobank 0:14:13
118 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank
119 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 0:14:15
120 Marcus Fothen (Ger) Team Milram
121 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 0:14:46
122 Grégory Rast (Swi) Astana 0:18:12
123 Thor Hushovd (Nor) Cervelo TestTeam
124 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
125 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC
126 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas
127 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step
128 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom
129 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC
130 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC
131 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana
132 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom
133 Brian Vandborg (Den) Liquigas
134 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step
135 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom
136 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
137 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
138 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
139 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
140 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
141 Brett Lancaster (Aus) Cervelo TestTeam
142 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale
143 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
144 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux
145 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
146 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas
147 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
148 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream
149 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
150 Cycril Lemoine (Fra) Skil-Shimano
151 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC
152 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
153 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
154 Andreas Klier (Ger) Cervelo TestTeam
155 Frederik Willems (Bel) Liquigas
156 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 0:18:24
157 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC
158 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux
159 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:20:04
160 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 0:33:32
161 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux
162 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano 0:45:43
DNF Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
DNS Tom Boonen (Bel) Quick Step
Punkty
1 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 20 pts
2 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 17
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 15
4 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 13
5 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 12
6 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo TestTeam 10
7 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 9
8 Andreas Klöden (Ger) Astana 8
9 Lance Armstrong (USA) Astana 7
10 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 6
11 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 5
12 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 4
13 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 3
14 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 2
15 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 1
Lotna premia 1 – Thierrens, km 56.5
1 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 6 pts
2 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 4
3 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 2
Lotna premia 2 – Martigny (N.9-E.27) , km 181.0
1 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 6 pts
2 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 4
3 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 2
Premia górska 1 – Côte du Rafour (Cat. 3) km 8.0
1 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 4 pts
2 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 3
3 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 2
4 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 1
Premia górska 2 – Col des Etroits (Cat. 3) km 18.5
1 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 4 pts
2 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 3
3 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 2
4 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 1
Premia górska 3 – Côte de La Carrière (Cat. 3) km 54.0
1 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4 pts
2 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 3
3 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 2
4 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 1
Premia górska 4 – Côte de Prévonloup (Cat. 3) km 74.0
1 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 4 pts
2 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 3
3 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 2
4 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 1
Premia górska 5 – Col des Mosses (Cat. 2) km 135.0
1 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 10 pts
2 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 9
3 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 8
4 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 7
5 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 6
6 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 5
Premia górska 6 – Verbier (Cat. 1) km 207.5
1 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 30 pts
2 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 26
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 22
4 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 18
5 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 16
6 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo TestTeam 14
7 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 12
8 Andreas Klöden (Ger) Astana 10
Najbardziej aktywny zawodnik etapu
1 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC
Klasyfikacja młodzieżowa na 15 etapie
1 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 5:04:41
2 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:00:20
3 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:01:23
4 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:01:30
5 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:01:53
6 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:02:31
7 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:02:41
8 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:02:53
9 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:03:00
10 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:03:23
11 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:05:06
12 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:05:39
13 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto
14 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:06:10
15 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 0:06:43
16 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC
17 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo TestTeam 0:07:13
18 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 0:11:28
19 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne
20 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano
21 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
22 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
23 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
24 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 0:12:28
25 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 0:13:32
26 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 0:14:03
27 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:17:29
28 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC
29 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
30 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
31 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
32 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
33 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 0:17:41
Klasyfikacja drużynowa na 15 etapie
1 Astana 15:14:58
2 Team Saxo Bank 0:02:51
3 Team Columbia – HTC 0:03:27
4 Silence – Lotto 0:03:47
5 Cervelo TestTeam 0:04:21
6 Garmin – Slipstream 0:05:06
7 Euskaltel – Euskadi 0:05:53
8 AG2R La Mondiale 0:06:40
9 Team Milram 0:07:48
10 Agritubel 0:08:06
11 Team Katusha 0:08:16
12 Francaise des Jeux 0:08:31
13 Bbox Bouygues Telecom 0:08:41
14 Cofidis Le Credit En Ligne 0:11:04
15 Liquigas 0:12:16
16 Caisse d’Epargne 0:12:55
17 Rabobank 0:14:52
18 Quick Step 0:21:10
19 Lampre – N.G.C 0:21:54
20 Skil-Shimano 0:22:55
Klasyfikacja generalna po 15 etapach
1 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 63:17:56
2 Lance Armstrong (USA) Astana 0:01:37
3 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 0:01:46
4 Andreas Klöden (Ger) Astana 0:02:17
5 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:02:26
6 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:30
7 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:02:51
8 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:03:07
9 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 0:03:09
10 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:03:25
11 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo TestTeam 0:03:52
12 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 0:03:59
13 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 0:04:05
14 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 0:04:27
15 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 0:04:38
16 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:04:40
17 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 0:05:05
18 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:05:27
19 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:37
20 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 0:05:56
21 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:06:33
22 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:07:04
23 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:07:58
24 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 0:08:20
25 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 0:08:37
26 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 0:08:42
27 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:02
28 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 0:10:30
29 Denis Menchov (Rus) Rabobank 0:11:23
30 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 0:12:04
31 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:12:06
32 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 0:12:10
33 Christian Knees (Ger) Team Milram 0:12:25
34 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:13:17
35 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo TestTeam 0:15:02
36 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:15:32
37 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 0:15:48
38 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:17:41
39 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo TestTeam 0:18:27
40 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 0:19:06
41 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:19:47
42 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 0:20:28
43 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:21:18
44 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:22:32
45 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:23:14
46 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 0:24:26
47 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:24:43
48 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:29:21
49 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:30:44
50 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 0:30:47
51 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 0:31:18
52 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 0:31:19
53 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 0:32:12
54 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 0:32:39
55 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto 0:35:22
56 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 0:35:37
57 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 0:36:19
58 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:36:23
59 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 0:40:34
60 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 0:40:53
61 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:40:55
62 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:41:20
63 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 0:41:45
64 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto 0:41:46
65 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:41:49
66 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:42:57
67 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:44:30
68 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 0:47:09
69 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step 0:47:54
70 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 0:47:56
71 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:49:32
72 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 0:49:36
73 Frederik Willems (Bel) Liquigas 0:52:57
74 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 0:53:43
75 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:54:57
76 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:56:08
77 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo TestTeam 0:56:31
78 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:57:13
79 Hayden Roulston (NZl) Cervelo TestTeam 0:58:42
80 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 0:59:06
81 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 0:59:32
82 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:00:11
83 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:00:18
84 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 1:00:35
85 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 1:02:26
86 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 1:03:05
87 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 1:03:43
88 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 1:04:10
89 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 1:05:05
90 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 1:06:08
91 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 1:07:07
92 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale
93 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:08:49
94 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 1:08:58
95 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 1:09:00
96 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha 1:09:40
97 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 1:09:54
98 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC 1:10:31
99 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo TestTeam 1:12:27
100 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 1:13:42
101 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 1:13:51
102 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
103 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 1:14:19
104 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:14:41
105 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:15:54
106 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 1:17:40
107 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 1:18:03
108 Thor Hushovd (Nor) Cervelo TestTeam 1:22:38
109 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:24:19
110 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 1:25:19
111 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 1:26:08
112 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 1:26:29
113 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 1:26:51
114 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 1:30:57
115 Brian Vandborg (Den) Liquigas 1:31:28
116 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 1:32:03
117 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 1:32:44
118 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 1:33:18
119 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 1:34:29
120 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 1:35:29
121 Stef Clement (Ned) Rabobank 1:36:19
122 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 1:36:41
123 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 1:39:08
124 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:39:25
125 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 1:39:57
126 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 1:40:51
127 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 1:41:53
128 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream 1:42:22
129 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 1:42:28
130 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 1:42:32
131 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC 1:43:08
132 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 1:43:46
133 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 1:45:25
134 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 1:46:20
135 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 1:46:21
136 Grégory Rast (Swi) Astana 1:47:03
137 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 1:48:16
138 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 1:48:20
139 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 1:49:01
140 Brett Lancaster (Aus) Cervelo TestTeam 1:49:11
141 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:49:35
142 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 1:51:40
143 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 1:53:03
144 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 1:53:41
145 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:53:51
146 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto 1:54:39
147 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:57:03
148 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 1:57:13
149 57 1:57:42
150 78 1:58:11
151 72 1:58:38
152 145 1:58:50
153 191 1:59:02
154 143 1:59:43
155 186 1:59:56
156 25 2:00:02
157 195 2:01:32
158 53 2:01:39
159 7 2:04:30
160 154 2:10:50
161 104 2:23:37
162 199 3:02:10
Klasyfikacja punktowa
1 Thor Hushovd (Nor) Cervelo TestTeam 218 pts
2 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 200
3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 126
4 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 122
5 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 110
6 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 97
7 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 81
8 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 81
9 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 74
10 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 66
11 Andreas Klöden (Ger) Astana 65
12 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 64
13 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 63
14 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 57
15 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 55
16 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 54
17 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 53
18 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 52
19 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 50
20 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 48
21 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo TestTeam 48
22 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 48
23 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 48
24 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano 48
25 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 47
26 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 47
27 Cycril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 47
28 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 46
29 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 46
30 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 46
31 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 44
32 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 43
33 Brice Feillu (Fra) Agritubel 41
34 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 41
35 Hayden Roulston (NZl) Cervelo TestTeam 38
36 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 38
37 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 37
38 Peter Velits (Svk) Team Milram 37
39 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 36
40 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 35
41 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 34
42 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 34
43 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 31
44 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 31
45 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 30
46 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 30
47 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 30
48 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 29
49 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 29
50 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 29
51 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 29
52 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 28
53 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 28
54 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 27
55 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 27
56 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 26
57 Lance Armstrong (USA) Astana 26
58 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 26
59 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 26
60 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 26
61 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 26
62 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 25
63 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 25
64 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 25
65 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 24
66 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 24
67 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 24
68 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 23
69 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 22
70 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 22
71 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 21
72 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 20
73 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 19
74 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 18
75 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 18
76 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 17
77 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 17
78 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 17
79 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 16
80 Stef Clement (Ned) Rabobank 14
81 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 14
82 Frederik Willems (Bel) Liquigas 14
83 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 14
84 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 14
85 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 13
86 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 13
87 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 12
88 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 11
89 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 11
90 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 10
91 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 10
92 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo TestTeam 10
93 Christian Knees (Ger) Team Milram 10
94 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 9
95 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 8
96 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 8
97 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 7
98 Brett Lancaster (Aus) Cervelo TestTeam 7
99 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 6
100 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 6
101 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 6
102 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 5
103 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 5
104 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 5
105 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
106 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 4
107 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 4
108 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 4
109 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 4
110 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 4
111 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 4
112 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 3
113 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 3
114 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 3
115 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC 3
116 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 2
117 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 2
118 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 2
119 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 2
120 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 1
121 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC -25
Klasyfikacja górska
1 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 109 pts
2 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 101
3 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 65
4 Brice Feillu (Fra) Agritubel 64
5 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 63
6 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 56
7 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 56
8 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 52
9 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 46
10 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo TestTeam 45
11 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 43
12 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 41
13 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 38
14 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 36
15 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 34
16 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 32
17 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 32
18 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 31
19 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 31
20 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 31
21 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 26
22 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 26
23 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 26
24 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 24
25 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 23
26 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 23
27 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 21
28 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 17
29 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 17
30 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 17
31 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 17
32 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 14
33 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo TestTeam 14
34 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 14
35 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 14
36 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 13
37 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 12
38 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 11
39 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 11
40 Andreas Klöden (Ger) Astana 10
41 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 10
42 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 9
43 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 9
44 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 7
45 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 6
46 Frederik Willems (Bel) Liquigas 6
47 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 6
48 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 6
49 Lance Armstrong (USA) Astana 6
50 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 6
51 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 6
52 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 5
53 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 5
54 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 5
55 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
56 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 5
57 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 4
58 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4
59 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 4
60 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 4
61 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 4
62 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 4
63 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4
64 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 3
65 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 3
66 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 3
67 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 3
68 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 2
69 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 2
70 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 1
71 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 1
72 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1
73 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 1
74 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 1
75 Stef Clement (Ned) Rabobank 1
Klasyfikacja młodzieżowa
1 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 63:20:22
2 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:00:25
3 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:00:41
4 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:02:14
5 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:04:38
6 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:05:32
7 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:09:40
8 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:10:51
9 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:15:15
10 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:20:06
11 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:38:29
12 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 0:45:30
13 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:47:06
14 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo TestTeam 0:54:05
15 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:54:47
16 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 1:02:39
17 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 1:11:25
18 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 1:30:18
19 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 1:30:52
20 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 1:33:03
21 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 1:34:15
22 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 1:38:25
23 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 1:39:27
24 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 1:42:59
25 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 1:45:50
26 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 1:45:54
27 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 1:46:35
28 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 1:50:37
29 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 1:51:15
30 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 1:54:47
31 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 1:57:30
32 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 1:59:06
33 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 1:59:13
Klasyfikacja drużynowa
1 Astana 188:22:49
2 AG2R La Mondiale 0:01:17
3 Team Saxo Bank 0:02:14
4 Team Milram 0:02:41
5 Team Columbia – HTC 0:02:49
6 Garmin – Slipstream 0:05:39
7 Cervelo TestTeam 0:08:28
8 Euskaltel – Euskadi 0:11:15
9 Cofidis Le Credit En Ligne 0:11:46
10 Francaise des Jeux 0:16:07
11 Liquigas 0:17:58
12 Rabobank 0:26:00
13 Bbox Bouygues Telecom 0:26:03
14 Silence – Lotto 0:26:59
15 Team Katusha 0:30:18
16 Caisse d’Epargne 0:33:35
17 Agritubel 0:37:59
18 Quick Step 1:11:00
19 Lampre – N.G.C 2:06:01
20 Skil-Shimano 3:38:43