Andy Schleck -tdfAndy Schleck (Team Saxo Bank) posiada białą koszulkę najlepszego młodzieżowca, jest piąty w klasyfikacji generalnej, ale będzie się liczył w walce o zwycięstwo.

Luksemburczyk Andy Schleck na metę 15 etapu przyjechał drugi ze stratą 43 sekund do Alberto Contadora (Astana). W klasyfikacji generalnej przesunął się na piątą pozycję i traci do Contadora 2:26, ale na niedzielnym etapie pokazał, że jest bardzo mocny i będzie liczył się w walce o końcowe zwycięstwo.

Na mecie 15 etapu powiedział: “Contador miał także żółtą koszulkę podczas wyścigu Paryż – Nicea, ale ostatecznie ją stracił. Tour de France nie jest jeszcze rozstrzygnięty. To kto jest najlepszy, okaże się dopiero w Paryżu“.

Schleck był jedynym kolarzem, który próbował gonić Contadora, tuż po jego ataku.

On [Contador] jest odrobinę lepszy ode mnie, ale w kolejnych dniach będzie jechał pod presją. To nie będzie łatwe dla niego“.

Wyścig po dniu przerwy, będzie kontynuowany we wtorek. Wtorkowy i środowy etap to górskie odcinki w Alpach. W czwartek kolarze zmierzą się z czasem na dystansie 40,5 km. W piątek pagórkowaty etap, a w sobotę 21 kilometrowa wspinaczka ze średnim nachyleniem 7,6 % pod Mont Ventoux! Zapowiada się ciekawy tydzień.