ValjavecFrancuski zespół AG2R – La Mondiale zamierza powalczyć podczas Tour de Polgne, ponieważ w jego barwach zobaczymy w Polsce Słoweńca Tadeja Valjavca, a także Szwajcara Aureliena Clerca.

Valjavec bez wątpienia powalczy o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. Były kolega Sylwestra Szmyda z Lampre ma na koncie 9. lokatę w ubiegłorocznym Tour de France i 13. miejsce w Giro d’Italia, co znamionuje sporą klasę. W poprzednim sezonie wystartował także w Tour de Pologne, gdzie zajął 18. pozycję. Tegoroczny sezon również jest udany dla Słoweńca, o czym świadczy 9. miejsce w Giro d’Italia i 7. w Tour de Suisse. To sprawia, że Valjavec na pewno liczy na dobry występ w Polsce.

Z kolei Clerc nie może zaliczyć obecnego sezonu do zbyt udanych, gdyż poza miejscami na podium w Tour de Langkawi, nie ma w nim zbyt wielu powodów do radości. Potencjał ma spory, bowiem w ubiegłym roku był drugi w Gent – Wevelgem, więc na pewno możemy się spodziewać, że Szwajcar powalczy na etapach sprinterskich.

Jedną z gwiazd wyścigu miał być inny Szwajcar, Martin Elmiger, jednak kolarz musi poddać się operacji, która wyklucza jego występ. W tej sytuacji zastąpi go któryś z dwójki kolarzy – Rene Mandri lub Christophe Riblon.

W barwach AG2R będziemy mogli oglądać także kilku młodych, obiecujących kolarzy. Warto zwrócić uwagę na Blela Kadriego, który ma już na koncie kilka wysokich lokat we francuskich klasykach. Poza nim młodą gwardię będą reprezentować: Mołdawianin Aleksander Pliuszin, Łotysz Gatis Smukulis i Francuz Stephane Poulhies. Skład zespołu uzupełnia Ukrainiec Jurij Kriwcow.

Źródło: Lang Team

Foto: corvospro.com

Poprzedni artykułBouyges liczy na ucieczki
Następny artykułWyniki Tour de France, 19 etap, kat. GT, 04-26.07.2009
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments