BbW barwach francuskiej ekipy Bbox Bouyges Telecom nie ściga się zbyt wiele gwiazd światowego peletonu, jednak kolarze tego zespołu od lat słyną z waleczności. Nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji Tour de Pologne.

Na uwagę zasługuje bez wątpienia 25-letni Steve Chainel, który dopiero od tego sezonu ściga się w barwach Bouyges, bowiem wcześniej był kolarzem Auber93. To właśnie dobrą postawą w tej ekipie, zapracował sobie na kontrakt w zespole Pro Tour.

Ubiegły sezon był bardzo udany dla Chainela, w dużej mierze dzięki zwycięstwu w klasyfikacji generalnej Circuit de Lorraine. Poza tym młody kolarz dobrze zaprezentował się w kilku wyścigach klasycznych, co na pewno zwróciło uwagę menedżerów lepszych ekip.

Ciekawą postacią jest także jedyny zawodnik spoza Francji, który pojedzie w barwach Bouyges podczas Tour de Pologne, czyli Jewgienij Sokołow. Rosjanin był 4. w ubiegłorocznych mistrzostwach Rosji ze startu wspólnego i 7. w krajowym czempionacie w jeździe indywidualnej na czas. Ponadto zajął 7. miejsce w klasyfikacji generalnej Paris – Correze.

Warto zwrócić uwagę również na jedynego czarnoskórego kolarza w ekipie – Yohanna Gene. Ten 28-letni zawodnik ma już na koncie jeden triumf w tym sezonie, bowiem okazał się najlepszy na ostatnim etapie Tour de Langkawi, kryterium po ulicach Kuala Lumpur, kiedy to pokonał w sprinterskiej walce Guillermo Bongiorno i Mattię Gavazziego.

Skład uzupełnia piątka kolarzy – Julien Belgy, Mathieu Claude, Giovanni Bernaudeau, Perrig Quemenneur i Arnaud Labbe, którzy będą próbowali zabrać się w jakiś odjazd, w ten sposób szukając szansy na odniesienie triumfu etapowego.

Źródło: Lang Team

Foto: corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments