uciMiędzynarodowa Unia Kolarska (UCI) ogłosiła dziś, iż nie przedłuży licencji ProTour francuskim drużynom Cofidis oraz Bouygues Télécom.

Włoskiej drużynie Lampre przedłużono licencję ProTour do 2013, a niemieckiej ekipie Milram do 2010. UCI nadal podejmuje decyzję w sprawie nowego zespołu Lancea Armstronga, RadioShack.

Przepisy UCI pozwalają na posiadanie licencji ProTour maksymalnie 20 zespołom, ale w przyszłym może je posiadać mniejsza ilość drużyn.

Cofidis i BBox są najniżej sklasyfikowane w światowym rankingu, na 19 i 20 pozycji. Oba zespoły zdobyły mniejszą liczbę punktów niż trzy zespoły Professional Continental: Diquigiovanni, Cervélo Test Team oraz  Acqua e Sapone. Te trzy drużyny zgodnie z nowymi zasadami będą miały prawo startu w 2010 roku w wyścigach Pro Tour.

Czteroletnią licencję otrzymały dwa wyścigi: Tour de Flandres oraz Amstel Gold Race.

Poprzedni artykułCavendish nie pojedzie w Paris – Tours
Następny artykułPożegnanie Czesława Wajraka
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments