FdJJauheni Hutarowicz, który obecnie startuje w Tour de France, będzie liderem francuskiej ekipy Francaise des Jeux na tegoroczny 66. wyścigu Tour de Pologne.

Mistrz Białorusi jest bez wątpienia najlepiej spisującym się w tym roku kolarzem FDJ, który wystąpi w wyścigu Dookoła Polski. Hutarowicz, który jest sprinterem, był trzeci na jednym z etapów Tour de France, a wcześniej wygrywał etapy na wyścigach: Circuit de Lorraine, Tour Mediterraneen i La Tropicale Amissa Bongo Ondimba.

Mentorem zespołu jest Frederic Guesdon. Niezwykle doświadczony 38-latek był 13. w tegorocznym Paryż-Roubaix. Jedną z nadziei Francuzów na przyszłość jest 22-letni Anthony Roux. Wygrał on jeden z etapów Circuit de la Sarthe, był 2. w Boucles de l’Aulne oraz 3. w mistrzostwach kraju ze startu wspólnego.

Zawodnikiem na którego trzeba zwrócić również uwagę jest Sébastien Chavanel. Francuzki sprinter był 3. w Nokere Koerse oraz dwukrotnie stawał na podium etapówki Cztery Dni Dunkierki.

Skład FdJ na Tour de Pologne 2009:

Sebastien Chavanel, Frederic Guesdon, Arnaud Gerard, Yauheni Hutarovitch, Timothy Gudsell, Francis Mourey, Yoann Offredo, Anthony Roux.

Źródło: Lang Team

Poprzedni artykułMark Cavendish po raz piąty wygrywa etap TdF! Zobacz finisz.
Następny artykułBouyges liczy na ucieczki
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments