Wyniki 10 etapu z dnia 14.07.2009, Limoges – Issoudun, dystans 194,5 km

1 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 4:46:43
2 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team
3 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
4 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne
5 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne
6 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
7 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano
8 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom
9 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
10 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom
11 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
12 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC
13 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto
14 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank
15 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
16 Romain Feillu (Fra) Agritubel
17 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
18 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
19 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC
20 Angelo Furlan (Ita) Lampre – NGC
21 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto
22 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank
23 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank
24 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
25 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC
26 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
27 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
28 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank
29 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
30 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne
31 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream
32 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
33 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC
34 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
35 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano
36 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux
37 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
38 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha
39 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram
40 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana
41 Andreas Klöden (Ger) Astana
42 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi
43 Peter Velits (Svk) Team Milram
44 Brice Feillu (Fra) Agritubel
45 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana
46 Lance Armstrong (USA) Astana
47 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne
48 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team
49 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux
50 Rui Alberto Faria da Costa (Por) Caisse d’Epargne
51 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano
52 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto
53 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 0:00:15
54 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
55 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
56 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream
57 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom
58 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank
59 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano
60 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
61 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
62 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux
63 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC
64 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream
65 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
66 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne
67 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha
68 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
69 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
70 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
71 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana
72 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
73 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team
74 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC
75 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
76 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank
77 Levi Leipheimer (USA) Astana
78 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team
79 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom
80 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha
81 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
82 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
83 Denis Menchov (Rus) Rabobank
84 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC
85 Christian Knees (Ger) Team Milram
86 Christophe Moreau (Fra) Agritubel
87 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne
88 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC
89 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank
90 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC
91 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas
92 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto
93 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne
94 Tom Boonen (Bel) Quick Step
95 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux
96 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
97 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
98 Peter Wrolich (Aut) Team Milram
99 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC
100 Grégory Rast (Swi) Astana
101 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC
102 David Loosli (Swi) Lampre – NGC
103 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana
104 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank
105 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel
106 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
107 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale
108 Steven de Jongh (Ned) Quick Step
109 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo Test Team
110 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale
111 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
112 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team
113 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream
114 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
115 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
116 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi
117 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto
118 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto
119 Frederik Willems (Bel) Liquigas
120 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank
121 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
122 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne
123 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux
124 Marcus Fothen (Ger) Team Milram
125 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom
126 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
127 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank
128 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team
129 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale
130 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto
131 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC
132 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom
133 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
134 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi
135 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
136 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas
137 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
138 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel
139 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step
140 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
141 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom
142 Brian Vandborg (Den) Liquigas
143 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
144 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha
145 Jérôme Coppel (Fra) Française des Jeux
146 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
147 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
148 Maxime Bouet (Fra) Agritubel
149 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel
150 Stef Clement (Ned) Rabobank
151 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto
152 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
153 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
154 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream
155 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
156 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream
157 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team
158 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom
159 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:00:39
160 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:00:41
161 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step 0:00:47
162 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 0:01:04
163 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 0:01:13
164 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team Saxo Bank
165 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream
166 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
167 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC
168 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana 0:01:35
169 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 0:00:15
170 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:02:25
171 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux
Punkty
1 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 35 pts
2 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 30
3 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 26
4 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 24
5 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 22
6 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 20
7 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano 19
8 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 18
9 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 17
10 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 16
11 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 15
12 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 14
13 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 13
14 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 12
15 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 11
16 Romain Feillu (Fra) Agritubel 10
17 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 9
18 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 8
19 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 7
20 Angelo Furlan (Ita) Lampre – NGC 6
21 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 5
22 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 4
23 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 3
24 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 2
25 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 1
Sprint 1 – Lauriere – 44.0 Km
1 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 6 pts
2 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 4
3 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 2
Sprint 2 – Aigurande – 122.5 Km
1 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 6 pts
2 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 4
3 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 2
Sprint 3 – Saint-Août – 167.5 Km
1 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 6 pts
2 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 4
3 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 2
Premia górska 1 – Côte de Salvanet – 12.5 Km
1 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 3 pts
2 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 2
3 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 1
Premia górska 2 – Côte de Saint-Laurent-les-Eglises – 27.5 Km
1 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 3 pts
2 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 2
3 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1
Premia górska 3 – Côte de Bénévent-l’Abbaye – 58.5 Km
1 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 3 pts
2 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 2
3 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1
Najbardziej aktywny kolarz etapu
1 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano
Klasyfikacja młodzieżowa na etapie
1 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 4:46:43
2 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne
4 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
5 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC
6 Romain Feillu (Fra) Agritubel
7 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
8 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
9 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC
10 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
11 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
12 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
13 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
14 Peter Velits (Svk) Team Milram
15 Brice Feillu (Fra) Agritubel
16 Rui Alberto Faria da Costa (Por) Caisse d’Epargne
17 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto
18 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 0:00:15
19 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
20 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
21 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
22 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom
23 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
24 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank
25 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom
26 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
27 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
28 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
29 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
30 Jérôme Coppel (Fra) Française des Jeux
31 Maxime Bouet (Fra) Agritubel
32 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
33 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:00:39
34 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:00:41
35 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 0:01:13
36 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 0:00:15
Drużynowa na etapie
1 Bbox Bouygues Telecom 14:20:09
2 Team Columbia – HTC
3 AG2R-La Mondiale
4 Liquigas
5 Silence – Lotto
6 Team Saxo Bank
7 Caisse d’Epargne
8 Team Milram
9 Skil-Shimano
10 Astana
11 Lampre – N.G.C 0:00:15
12 Garmin – Slipstream
13 Rabobank
14 Cervelo Test Team
15 Euskaltel – Euskadi
16 Agritubel
17 Francaise Des Jeux
18 Cofidis Le Credit En Ligne 0:00:30
19 Team Katusha
20 Quick Step 0:00:45
Klasyfikacja generalna po 10 etapach
1 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 39:11:04
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 0:00:06
3 Lance Armstrong (USA) Astana 0:00:08
4 Andreas Klöden (Ger) Astana 0:00:54
5 Levi Leipheimer (USA) Astana
6 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:01:00
7 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 0:01:01
8 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 0:01:24
9 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:01:49
10 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:01:54
11 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:02:16
12 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:02:25
13 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 0:02:36
14 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:02:40
15 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 0:02:52
16 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 0:03:00
17 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 0:03:07
18 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:17
19 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 0:03:31
20 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 0:04:04
21 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:04:13
22 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 0:04:20
23 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
24 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:04:26
25 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 0:04:29
26 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 0:05:15
27 Denis Menchov (Rus) Rabobank 0:05:17
28 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 0:05:25
29 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:05:28
30 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 0:06:18
31 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:09
32 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 0:07:11
33 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:07:14
34 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:07:42
35 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:08:21
36 Christian Knees (Ger) Team Milram 0:08:36
37 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 0:09:52
38 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:10:14
39 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 0:10:51
40 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 0:11:59
41 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 0:12:05
42 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 0:12:15
43 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo Test Team 0:12:32
44 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 0:14:07
45 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 0:14:52
46 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:15:11
47 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:15:30
48 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 0:15:53
49 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 0:16:17
50 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:16:45
51 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:17:07
52 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:17:22
53 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:18:55
54 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:20:28
55 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:21:10
56 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:21:49
57 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 0:23:02
58 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:23:53
59 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 0:24:59
60 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 0:25:18
61 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:26:58
62 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 0:27:33
63 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:28:07
64 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 0:28:13
65 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:28:18
66 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 0:28:23
67 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step 0:29:48
68 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 0:30:05
69 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team Saxo Bank 0:31:01
70 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 0:31:43
71 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto 0:32:12
72 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 0:32:16
73 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 0:32:59
74 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 0:33:04
75 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 0:33:38
76 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 0:33:43
77 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:35:06
78 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:35:17
79 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:35:37
80 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto 0:35:55
81 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 0:35:58
82 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 0:36:26
83 Frederik Willems (Bel) Liquigas 0:37:01
84 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 0:37:52
85 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:39:17
86 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:39:58
87 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 0:40:09
88 Rui Alberto Faria da Costa (Por) Caisse d’Epargne 0:41:25
89 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 0:41:58
90 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team 0:42:25
91 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 0:42:50
92 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 0:42:53
93 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:44:03
94 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 0:44:45
95 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:44:46
96 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 0:47:25
97 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 0:48:08
98 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 0:48:19
99 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 0:49:12
100 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 0:49:22
101 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team 0:50:50
102 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:51:44
103 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 0:52:33
104 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:52:49
105 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:53:00
106 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 0:54:27
107 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 0:55:39
108 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:56:00
109 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 0:56:05
110 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 0:57:08
111 Jérôme Coppel (Fra) Française des Jeux 0:57:55
112 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC 0:58:12
113 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 0:59:29
114 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 0:59:42
115 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 0:59:49
116 Brian Vandborg (Den) Liquigas 0:59:59
117 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 1:00:59
118 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 1:04:01
119 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha 1:04:08
120 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 1:04:18
121 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 1:04:32
122 Stef Clement (Ned) Rabobank 1:05:02
123 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:05:23
124 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 1:07:00
125 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 1:09:12
126 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 1:09:22
127 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:10:34
128 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 1:10:37
129 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream 1:10:53
130 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 1:12:29
131 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 1:12:45
132 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 1:13:01
133 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 1:13:04
134 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 1:13:38
135 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 1:13:54
136 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC 1:14:17
137 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team 1:14:19
138 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 1:14:59
139 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 1:15:25
140 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 1:15:32
141 Grégory Rast (Swi) Astana 1:15:34
142 Peter Wrolich (Aut) Team Milram 1:16:22
143 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 1:16:24
144 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 1:16:47
145 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 1:17:56
146 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:18:44
147 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 1:19:10
148 Romain Feillu (Fra) Agritubel 1:20:37
149 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 1:20:38
150 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram
151 Tom Boonen (Bel) Quick Step 1:21:56
152 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 1:22:06
153 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:22:11
154 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC 1:22:40
155 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 1:23:04
156 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC
157 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 1:23:06
158 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 1:23:11
159 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:23:43
160 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:24:07
161 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:24:36
162 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto 1:24:50
163 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana 1:25:21
164 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 1:26:32
165 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 1:27:51
166 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 1:29:09
167 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream 1:30:55
168 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team 1:33:01
169 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 1:33:10
170 Angelo Furlan (Ita) Lampre – NGC 1:43:42
171 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano 1:59:32
Klasyfikacja punktowa
1 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 147 pts
2 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 141
3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 97
4 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 81
5 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 80
6 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 73
7 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 55
8 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 54
9 Romain Feillu (Fra) Agritubel 49
10 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 47
11 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 47
12 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 47
13 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 46
14 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 46
15 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 44
16 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 37
17 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano 37
18 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 36
19 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 35
20 Angelo Furlan (Ita) Lampre – NGC 35
21 Andreas Klöden (Ger) Astana 34
22 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 34
23 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 34
24 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 32
25 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 31
26 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 31
27 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 30
28 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 30
29 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 29
30 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 29
31 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 28
32 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 27
33 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 27
34 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 26
35 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 26
36 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 25
37 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 25
38 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 24
39 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 23
40 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 22
41 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 22
42 Brice Feillu (Fra) Agritubel 21
43 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 21
44 Peter Velits (Svk) Team Milram 21
45 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 20
46 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 20
47 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 20
48 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 19
49 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 18
50 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 18
51 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 18
52 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 17
53 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 17
54 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 17
55 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 16
56 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 15
57 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 15
58 Stef Clement (Ned) Rabobank 14
59 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 14
60 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 14
61 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 14
62 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 14
63 Levi Leipheimer (USA) Astana 13
64 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 13
65 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 13
66 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 13
67 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 12
68 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 12
69 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 12
70 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 11
71 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 11
72 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 11
73 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 10
74 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 10
75 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 10
76 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 10
77 Lance Armstrong (USA) Astana 9
78 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 9
79 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 8
80 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 8
81 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 7
82 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 5
83 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 5
84 Tom Boonen (Bel) Quick Step 5
85 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
86 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 4
87 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 4
88 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 4
89 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 4
90 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 4
91 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 4
92 Christian Knees (Ger) Team Milram 3
93 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 3
94 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 3
95 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 3
96 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 3
97 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 2
98 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 2
99 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team Saxo Bank 2
100 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 1
101 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 1
Klasyfikacja górska
1 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 78 pts
2 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 59
3 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 55
4 Brice Feillu (Fra) Agritubel 49
5 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 49
6 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 46
7 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 43
8 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 38
9 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 35
10 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 34
11 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 32
12 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 32
13 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 31
14 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 31
15 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 26
16 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 23
17 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 21
18 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 21
19 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 20
20 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 20
21 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 19
22 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 17
23 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 17
24 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 17
25 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 15
26 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 14
27 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 14
28 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 14
29 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 13
30 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 12
31 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 11
32 Levi Leipheimer (USA) Astana 10
33 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 10
34 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 9
35 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 9
36 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 8
37 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 8
38 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 7
39 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 6
40 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 6
41 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 6
42 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 6
43 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 5
44 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 4
45 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4
46 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 3
47 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 3
48 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 3
49 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 2
50 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 1
51 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1
52 Stef Clement (Ned) Rabobank 1
53 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 1
Klasyfikacja młodzieżowa
1 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 39:12:04
2 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:00:49
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:00:54
4 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:01:40
5 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:03:26
6 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:04:28
7 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:07:21
8 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:09:14
9 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:15:45
10 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:16:22
11 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:17:55
12 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:27:07
13 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 0:32:43
14 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:34:17
15 Rui Alberto Faria da Costa (Por) Caisse d’Epargne 0:40:25
16 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 0:43:45
17 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 0:48:22
18 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:52:00
19 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 0:54:39
20 Jérôme Coppel (Fra) Française des Jeux 0:56:55
21 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 1:08:12
22 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 1:12:04
23 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 1:12:38
24 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 1:12:54
25 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 1:13:59
26 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 1:14:25
27 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 1:14:32
28 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 1:15:47
29 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 1:16:56
30 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 1:18:10
31 Romain Feillu (Fra) Agritubel 1:19:37
32 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 1:21:06
33 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 1:22:11
34 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 1:25:32
35 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 1:26:51
36 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 1:28:09
Klasyfikacja drużynowa
1 AG2R-La Mondiale 115:59:24
2 Astana 0:00:03
3 Team Columbia – HTC 0:04:45
4 Team Milram 0:05:20
5 Team Saxo Bank 0:05:24
6 Garmin – Slipstream 0:06:11
7 Caisse d’Epargne 0:07:05
8 Cofidis Le Credit En Ligne 0:10:30
9 Rabobank 0:11:26
10 Francaise Des Jeux 0:13:14
11 Euskaltel – Euskadi 0:13:22
12 Cervelo Test Team 0:16:28
13 Liquigas 0:18:10
14 Bbox Bouygues Telecom 0:22:05
15 Silence – Lotto 0:23:15
16 Agritubel 0:24:51
17 Team Katusha 0:28:11
18 Quick Step 0:50:50
19 Lampre – N.G.C 1:35:38
20 Skil-Shimano 2:53:45