Wyniki 5 etapu Tour de Suisse z dnia 17.06.2009, Stafa-Sterfaus, dystans 202 km

1 Michael Albasini (Swi) Team Columbia – Highroad 5:24:04
2 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank
3 Damiano Cunego (Ita) Lampre – N.G.C.
4 Olivier Zaugg (Swi) Liquigas
5 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha
6 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
7 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank
8 Andreas Klöden (Ger) Astana
9 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale
10 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – Highroad
11 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – Highroad
12 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
13 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank
14 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank
15 Tony Martin (Ger) Team Columbia – Highroad
16 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:01:03
17 Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:05
18 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto
19 Robert Kiserlovsky (Cro) Fuji-Servetto
20 George Hincapie (USA) Team Columbia – Highroad
21 Steve Morabito (Swi) Astana
22 Juan Jose Cobo (Spa) Fuji-Servetto
23 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux
24 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
25 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
26 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 0:01:51
27 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram
28 Peter Velits (Svk) Team Milram
29 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
30 Carlos Barredo (Spa) Quick Step
31 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux
32 Cameron Meyer (Aus) Garmin – Slipstream
33 Ivan Velasco (Spa) Euskaltel – Euskadi
34 Tom Danielson (USA) Garmin – Slipstream
35 Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux
36 Roman Kireyev (Kaz) Astana
37 Ivan Santaromita (Swi) Liquigas
38 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre – N.G.C.
39 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi
40 Thomas Voeckler (Fra) BBox Bouygues Telecom
41 Brian Vandborg (Den) Liquigas
42 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
43 Pieter Weening (Ned) Rabobank
44 Rui Alberto Faria (Por) Caisse d’Epargne
45 Iker Camano (Spa) Fuji-Servetto
46 Thomas Dekker (Ned) Silence-Lotto
47 José Angel Gómez (Spa) Cervélo TestTeam
48 Xavier Florencio Cabre (Spa) Cervélo TestTeam
49 Dmitry Kozontchouk (Rus) Rabobank 0:02:09
50 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Caisse d’Epargne 0:02:18
51 Reto Hollenstein (Swi) Vorarlberg – Corratec 0:02:21
52 Michael Schär (Swi) Astana
53 Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha
54 Kurt Asle Arvesen (Nor) Team Saxo Bank
55 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:03:51
56 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia – Highroad
57 Francis De Greef (Bel) Silence-Lotto
58 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha
59 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana
60 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha
61 Vincent Jerome (Fra) BBox Bouygues Telecom
62 Branislau Samoilau (Bul) Quick Step
63 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d’Epargne
64 Maryan Hary (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
65 Frédéric Guesdon (Fra) Française Des Jeux 0:05:43
66 Francis Mourey (Fra) Française Des Jeux
67 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
68 Markel Irizar (Spa) Euskaltel – Euskadi
69 Johan Van Summeren (Bel) Silence-Lotto 0:06:21
70 Huub Duyn (Ned) Garmin – Slipstream
71 Dominique Cornu (Bel) Quick Step
72 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
73 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:09:54
74 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
75 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – N.G.C.
76 David Loosli (Swi) Lampre – N.G.C.
77 Mickael Delage (Fra) Silence-Lotto
78 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha
79 Javier Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel – Euskadi
80 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
81 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
82 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha 0:10:47
83 Björn Schröder (Ger) Team Milram
84 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 0:12:24
85 Peter Wrolich (Aut) Team Milram
86 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – N.G.C.
87 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
88 Ronny Scholz (Ger) Team Milram
89 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
90 Pieter Jacobs (Bel) Silence-Lotto
91 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre – N.G.C.
92 Davide Vigano (Ita) Fuji-Servetto
93 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale
94 Gregory Rast (Swi) Astana
95 Dimitriy Muravyev (Kaz) Astana
96 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 0:12:56
97 Marcel Wyss (Swi) Cervélo TestTeam
98 Inigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam
99 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam
100 Pascal Hungerbühler (Swi) Vorarlberg – Corratec
101 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – Highroad 0:18:19
102 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank
103 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – Highroad
104 Wilfried Cretskens (Bel) Silence-Lotto
105 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step
106 Yoann Offredo (Fra) Française Des Jeux
107 Arnaud Gérard (Fra) Française Des Jeux
108 Marlon Alirio Perez (Col) Caisse d’Epargne
109 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale
110 Steve Chainel (Fra) BBox Bouygues Telecom
111 Said Haddou (Fra) BBox Bouygues Telecom
112 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
113 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom
114 Paul Martens (Ger) Rabobank
115 Sébastian Siedler (Ger) Vorarlberg – Corratec
116 Steven De Jongh (Ned) Quick Step
117 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream
118 Josef Benetseder (Aut) Vorarlberg – Corratec
119 Yauheni Hutarovich (Blr) Française Des Jeux
120 Serguei Klimov (Rus) Team Katusha
121 Jose Alberto Benitez (Spa) Fuji-Servetto
122 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
123 Massimiliano Mori (Ita) Lampre – N.G.C.
124 Claudio Corioni (Ita) Liquigas
125 Andres Sergio De Lis (Spa) Euskaltel – Euskadi
126 Mathieu Sprick (Fra) BBox Bouygues Telecom
127 Emanuele Bindi (Ita) Lampre – N.G.C.
128 Damien Gaudin (Fra) BBox Bouygues Telecom
129 Brett Lancaster (Aus) Cervélo TestTeam
130 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank
131 Silvère Ackermann (Swi) Vorarlberg – Corratec
132 Hubert Schwab (Swi) Quick Step
133 René Weissinger (Ger) Vorarlberg – Corratec
134 Renaud Dion (Fra) AG2R La Mondiale
135 Florent Brard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
136 Hervé Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
137 Aitor Galdos (Spa) Euskaltel – Euskadi
138 José Vicente Garcia Acosta (Spa) Caisse d’Epargne
139 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
140 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
141 Chris Sutton (Aus) Garmin – Slipstream
142 William Frischkorn (USA) Garmin – Slipstream
143 Hilton Clarke (Aus) Fuji-Servetto
144 Nick Nuyens (Bel) Rabobank
145 Christian Vandevelde (USA) Garmin – Slipstream
146 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
147 Thor Hushovd (Nor) Cervélo TestTeam
148 Andreas Klier (Ger) Cervélo TestTeam
149 Andreas Dietziker (Swi) Vorarlberg – Corratec
150 Daniel Oss (Ita) Liquigas
151 Jurgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
152 Matthew Hayman (Aus) Rabobank
153 Tom Leezer (Ned) Rabobank
154 Lars Boom (Ned) Rabobank
155 Greg Van Avermaet (Bel) Silence-Lotto
DNS Ricardo Serrano (Spa) Fuji-Servetto

Klasyfikacja generalna po 5 etapie:

1 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 18:52:01
2 Olivier Zaugg (Swi) Liquigas 0:00:14
3 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank
4 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:00:42
5 Andreas Klöden (Ger) Astana 0:00:45
6 Tony Martin (Ger) Team Columbia – Highroad 0:00:54
7 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – Highroad 0:00:55
8 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:00:56
9 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 0:01:01
10 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:02
11 Damiano Cunego (Ita) Lampre – N.G.C.
12 Michael Albasini (Swi) Team Columbia – Highroad 0:01:05
13 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:01:07
14 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:01:08
15 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – Highroad 0:01:24
16 Robert Kiserlovsky (Cro) Fuji-Servetto 0:01:39
17 George Hincapie (USA) Team Columbia – Highroad 0:01:52
18 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank 0:01:56
19 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:02:02
20 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram 0:02:04
21 Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:07
22 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:02:14
23 Steve Morabito (Swi) Astana
24 Juan Jose Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:02:28
25 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:36
26 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux 0:02:43
27 Rui Alberto Faria (Por) Caisse d’Epargne 0:02:49
28 Carlos Barredo (Spa) Quick Step 0:02:52
29 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 0:02:54
30 Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux 0:02:55
31 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 0:02:56
32 Iker Camano (Spa) Fuji-Servetto
33 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream
34 Thomas Dekker (Ned) Silence-Lotto 0:02:58
35 Tom Danielson (USA) Garmin – Slipstream 0:03:02
36 Pieter Weening (Ned) Rabobank 0:03:03
37 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux 0:03:04
38 José Angel Gómez (Spa) Cervélo TestTeam 0:03:06
39 Brian Vandborg (Den) Liquigas 0:03:22
40 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto
41 Cameron Meyer (Aus) Garmin – Slipstream 0:03:28
42 Ivan Velasco (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:42
43 Michael Schär (Swi) Astana 0:03:45
44 Xavier Florencio Cabre (Spa) Cervélo TestTeam 0:03:47
45 Thomas Voeckler (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:03:53
46 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre – N.G.C. 0:04:04
47 Reto Hollenstein (Swi) Vorarlberg – Corratec 0:04:06
48 Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha 0:04:19
49 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana 0:04:33
50 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:05:02
51 Ivan Santaromita (Swi) Liquigas 0:05:45
52 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia – Highroad 0:05:52
53 Vincent Jerome (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:06:04
54 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha
55 Markel Irizar (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:06:44
56 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 0:06:48
57 Frédéric Guesdon (Fra) Française Des Jeux 0:07:09
58 Dominique Cornu (Bel) Quick Step 0:07:26
59 Branislau Samoilau (Bul) Quick Step 0:07:43
60 Francis Mourey (Fra) Française Des Jeux 0:07:53
61 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 0:07:55
62 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Caisse d’Epargne 0:09:55
63 Johan Van Summeren (Bel) Silence-Lotto 0:10:41
64 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – N.G.C. 0:11:00
65 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:11:15
66 Francis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:11:18
67 Javier Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:11:30
68 David Loosli (Swi) Lampre – N.G.C. 0:12:00
69 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha 0:12:51
70 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 0:13:04
71 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 0:13:29
72 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 0:13:33
73 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale 0:13:35
74 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 0:13:43
75 Marcel Wyss (Swi) Cervélo TestTeam 0:14:15
76 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre – N.G.C. 0:14:23
77 Peter Wrolich (Aut) Team Milram 0:14:42
78 Inigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 0:14:47
79 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 0:15:05
80 Roman Kireyev (Kaz) Astana 0:17:16
81 Pascal Hungerbühler (Swi) Vorarlberg – Corratec 0:17:17
82 Dmitry Kozontchouk (Rus) Rabobank 0:17:30
83 Dimitriy Muravyev (Kaz) Astana 0:17:44
84 Ronny Scholz (Ger) Team Milram 0:18:09
85 Kurt Asle Arvesen (Nor) Team Saxo Bank 0:18:38
86 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 0:19:18
87 Yoann Offredo (Fra) Française Des Jeux 0:19:35
88 Hubert Schwab (Swi) Quick Step 0:19:36
89 Greg Van Avermaet (Bel) Silence-Lotto 0:19:40
90 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 0:19:46
91 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – Highroad 0:19:48
92 Huub Duyn (Ned) Garmin – Slipstream 0:20:04
93 Paul Martens (Ger) Rabobank 0:20:05
94 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:20:08
95 Andreas Dietziker (Swi) Vorarlberg – Corratec 0:20:15
96 Maryan Hary (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:21:42
97 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:21:57
98 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:22:54
99 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:23:15
100 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:25:13
101 Mickael Delage (Fra) Silence-Lotto 0:25:17
102 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha 0:25:45
103 Renaud Dion (Fra) AG2R La Mondiale 0:26:16
104 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam 0:28:04
105 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – N.G.C. 0:28:06
106 Davide Vigano (Ita) Fuji-Servetto 0:28:21
107 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank
108 Gregory Rast (Swi) Astana 0:31:38
109 Silvère Ackermann (Swi) Vorarlberg – Corratec 0:31:42
110 Thor Hushovd (Nor) Cervélo TestTeam 0:33:10
111 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 0:33:25
112 Said Haddou (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:33:36
113 Steve Chainel (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:33:46
114 Marlon Alirio Perez (Col) Caisse d’Epargne 0:33:51
115 Hervé Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:33:52
116 Yauheni Hutarovich (Blr) Française Des Jeux
117 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale 0:33:56
118 Christian Vandevelde (USA) Garmin – Slipstream 0:34:41
119 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – Highroad 0:34:49
120 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:35:01
121 Nick Nuyens (Bel) Rabobank 0:35:43
122 Andreas Klier (Ger) Cervélo TestTeam 0:36:07
123 Björn Schröder (Ger) Team Milram 0:36:15
124 William Frischkorn (USA) Garmin – Slipstream 0:37:14
125 Aitor Galdos (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:37:28
126 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:39:22
127 Pieter Jacobs (Bel) Silence-Lotto 0:42:16
128 Mathieu Sprick (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:42:32
129 Chris Sutton (Aus) Garmin – Slipstream 0:43:07
130 Brett Lancaster (Aus) Cervélo TestTeam 0:46:59
131 René Weissinger (Ger) Vorarlberg – Corratec 0:47:25
132 Matthew Hayman (Aus) Rabobank 0:47:32
133 Florent Brard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:47:40
134 Claudio Corioni (Ita) Liquigas 0:47:45
135 Damien Gaudin (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:47:48
136 Arnaud Gérard (Fra) Française Des Jeux 0:47:57
137 Serguei Klimov (Rus) Team Katusha
138 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:48:00
139 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank
140 Daniel Oss (Ita) Liquigas 0:48:05
141 Wilfried Cretskens (Bel) Silence-Lotto 0:48:09
142 Jurgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 0:48:13
143 Emanuele Bindi (Ita) Lampre – N.G.C. 0:48:16
144 Tom Leezer (Ned) Rabobank 0:49:09
145 José Vicente Garcia Acosta (Spa) Caisse d’Epargne 0:52:52
146 Lars Boom (Ned) Rabobank 0:56:40
147 Steven De Jongh (Ned) Quick Step 0:56:51
148 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 0:56:54
149 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 0:57:00
150 Sébastian Siedler (Ger) Vorarlberg – Corratec 0:57:07
151 Jose Alberto Benitez (Spa) Fuji-Servetto 0:57:20
152 Andres Sergio De Lis (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:57:22
153 Hilton Clarke (Aus) Fuji-Servetto 0:57:31
154 Massimiliano Mori (Ita) Lampre – N.G.C. 0:57:48
155 Josef Benetseder (Aut) Vorarlberg – Corratec 1:00:33