1 etap:

Zwycięzcą pierwszego etapu, 72 km ulicami Puław, 53. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Przyjaźni Polsko- Ukraińskiej im. płk Skopenki został ubiegłoroczny triumfator tej imprezy, puławianin Piotr Krajewski, który na metę przyprowadził całą grupę kolarzy.

zwycięzca

W poniedziałek dystans drugiego etapu na trasie Poniatowa – Zamość wyniesie 141 km, a lotne premie zlokalizowane zostały w Chodlu, Kraśniku, Janowie Lubelskim i Frampolu.

Zakończenie wyścigu nastąpi w piątek 12 czerwca w Hrubieszowie.

Prolog:

Prologiem, jaki stanowiła drużynowa jazda na czas ulicami Puław rozpoczął się 53. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im. płk Wasyla Skopenki, w którym startuje ponad stu młodych (do 22 lat) kolarzy z 22 ekip z Białorusi, Polski i Ukrainy.
Zwyciężyła ukraińska drużyna Donieck I, a jej zawodnik Jurij Agarkow, który jako pierwszy minął linię mety, do niedzielnego etapu wystartuje w żółtej koszulce lidera klasyfikacji indywidualnej.

Od ubiegłego roku jedna z najstarszych imprez kolarskich nosi dodatkową nazwę „Od Wyścigu do Euro 2012”.