mariusz-witeckiKolarz ekipy CCC Polsat, Tomasz Smoleń po finiszu z peletonu wygrał trzeci, ostatni etap wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Mariusz Witecki (Mróz) zwycięzcą klasyfikacji generalnej.

Dzisiejszy, ostatni etap z Głogowa do Polkowic liczący 191 kilometrów miał pięć premii drugiej kategorii, które znajdowały się na ulicach Polkowic.

Na 25 kilometrze z peletonu uciekło czterech zawodników: Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice), Artur Król (Centri della Caltzatura), Artur Detko (DHL Author) i Robert Bartko (LKT Brandenburg). Peleton nie spieszył się z gonieniem uciekinierów, gdyż każdy z nich był daleko w klasyfikacji generalnej.

Zostali oni jednak doścignięci na 112  kilometrze. Przez klolejne kilometry jechała cała grupa.

Na 26 kilometrów do mety rozpoczęły się ataki z peletonu. Atakował m.in. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat), Adam Sznitko (Legia Felt), Robert Radosz (DHL-Author).

Jednak na metę do Polkowic wjechał cały peleton. Kolarze CCC Polsat koniecznie chcieli wygrać “u siebie”.  Na ostatniej prostej zrobiło się pomarańczowo, a najszybszy był Tomasz Smoleń. Drugi przyjechał Danilo Hondo (PSK Whirpool Author), a trzeci Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat).

Klasyfikację generalną zwyciężył Mariusz Witecki (Mróz Action Uniqa).

Wyniki 3 etapu oraz końcowe klasyfikacje > tutaj