Zawodnik drużyny Amore&Vita – McDonald’s – Jurij Metluszenko uzbierał największą liczbę punktów podczas kryterium w Legnicy i zwyciężył prolog „Grodów piastowskich”.

Kolarze do pokonania mieli 20 rund po 2 kilometry każda. Punktowane były one w następujący sposób: na każdym okrążeniu za 1 miesjce można było zdobyć 2 punkty, a 1 punkt za 2 miesjce. Jednak były także okrążenia specjalnie punktowane: 1,5,10,15 i 20 okrążenie, na których do zdobycia było 5,3,2,1 punktów.

Metluszenko walczył głównie na okrążeniach punktowanych „specjalnie”, dzięki czemu zdobył na tyle dużo punktów, że został zwycięzcą kryterium.

Jednak  złotą koszulkę lidera założy jutro Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat), który w pięknym stylu zwyciężył na ostatnim okrążeniu i zgodnie z regulaminem to on objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Liderem klasyfikacji górskiej został Mateusz Taciak (Mróz Action Uniqa), punktowej Miguel Angel Rubiano Chavez (Centri della Caltzatura), a młodzieżowej  Sylwester Janiszewski (Legia Felt).

Jutro rozegrany będzie I etap – Jawor – Złotoryja na trasie liczącej 168,3 km. Zawiera on trzy premie pierwszej kategorii.