Davide Rebellin
Davide Rebellin

Włoch Davide Rebellin zwyciężył po raz trzeci w karierze La Fleche Wallonne. Drugi był Andy Schleck, a trzeci Damiano Cunego.

Zawodnik ekipy Serramenti PVC Diquigiovanni – Davide Rebellin na ostatnim podjeździe Mur de Huy nie dał szans pozostałym zawodnikom i mając 38 lat, po raz trzeci w karierze wygrał “Walońską Strzałę”.

Wyścig rozpoczął się od ucieczki na pierwszych kilometrach dwóch zawodników: Christophea Moreau (Agritubel) i Fumiyuki Beppu (Skil Shimano).  Ich przewaga w pewnym momencie wynosiła aż 15 minut. Kilkakrotnie próbę ucieczki od Japończyka podejmował Moreau, ale udało mu się to dopiero na 78 km do mety. Kiedy Francuz “urwał” się Beppu miał osiem minut przewagi nad peletonem. Grupa zasadnicza na 55 km do mety dogoniła Japończyka. Na przodzie był nadal Christophe Moreau mający 5 minut przewagi.

W peletonie zaczęło robić się nerwowo. Co chwila inicjowana była ucieczka, ale wszystkie te próby nie powiodły się. Mocne tempo peletonu nie pomagało Moreau, który został został dogoniony.

Na 10 km do mety uciekło sześciu zawodników: Michele Scarponi (Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli), Christianow Pfannbergerow (Team Katusha), Joaquino Rodriguez (Caisse d’Epargne), Roman Kreuziger (Liquigas), Paolo Tiralongo (Lampre – N.G.C.) i Karsten Kroon (Team Saxo Bank). Jednak silnie pracujący peleton nie pozwolił kolarzom na odskok.

Ostatecznie na finałowy decydujący podjazd Mur de Huy wjechała cała grupa. Na ostatnim kilometrze zaatakował David Lelay (Agritubel), którego dogonił Cadel Evans (Silence – Lotto), a zza ich pleców wyskoczył Davide Rebellin. Za nim ruszył Andy Schleck (Tean Saxo Bank), ale nie utrzymał koła. Ostatecznie zwyciężył z bezpieczną przewagą Rebellin, drugi był młodszy z braci Schleck, a trzeci był Damiano Cunego (Lampre – N.G.C.).

Obejrzyj finałowy kilometr:

Pełne wyniki znajdziesz > tutaj

l