Andreas Kolden

Anderas Klöden z drużyny Astana zwyciężył pierwszy etap włoskiego wyścigu Giro del Trentino. Na dobrym 9 miejscu uplasował się Bartosz Huzarski.

Dzisiejsza jazda indywidualna na czas z Torbole do Arco na dystansie 16,3 km, będąca pierwszym etapem Giro del Trentino wyłoniła lidera wyścigu. Klöden zwyciężył przed Janezem Brajkovicem (Astana), który stracił jedynie sekundę, trzeci ze stratą siedmiu sekund był Andriy Grivko (ISD).

W pierwszej dziesiątce znalazło się trzech kolarzy ISD, a wśród nich na 9 miejscu uplasował się Bartosz Huzarski ze stratą 30 sekund do Klödena.

Bartosz Huzarski na swojej stronie www.huzarski.pl tak pisze o pierwszym etapie: „Pierwszy etap Giro del Trentino za mną, myślę że mogę przy nim postawić plus, byłem 9 co uważam za bardzo dobrą lokatę. Wygrał faworyt Andreas Kloden a trzeci wynik wykręcił mój klubowy kolega Andrey Grivko tracąc do zwycięzcy 7 sek, 6 był Giovanni Visconti wiec trzech kolarzy ISD w pierwszej dziesiątce. Ale od jutra zaczyna się prawdziwa zabawa, wiec na pewno jeszcze sporo się pozmienia. Nie wiem jaka będzie taktyka na jurto ale oczywiście postaram się pojechać jak najlepiej, drzwi do Giro są ciągle otwarte i jest o co walczyć.”

Sylwester Szmyd był 28 i  stracił 56 sekund do zwycięzcy. Przemysław Niemiec zajął 87 miejsce, Szczawiński Krzysztof 103, a Artur Król 126.

Jutro odbędzie się najtrudniejszy, drugi etap wyścigu, który kończy się podjazdem o długości 8 km z maksymalnym nachyleniem 16 % (średnie 9,9 %). Powinien mocno zmienić klasyfikację generalną.

Przypominamy, że w wyścigu startuje aż pięciu Polaków, liczymy na ich dobry występ.