Wyniki 3 etapu z dnia 02.04.2009 Boltiere - Zingonia, dystans 164 km 

1 Mattia Gavazzi (Ita) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli        3.42.02  (44.318 km/h)
2 Yuri Metlushenko (Ukr) Amore & Vita - Mc Donald's
3 Theo Bos (Ned) Rabobank Continental
4 Sebastian Siedler (Ger) Vorarlberg - Corratec
5 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha
6 Harald Starzengruber (Aut) ELK Haus
7 Francisco Ventoso Alberdi (Spa) Carmiooro - A Style
8 Krzysztof Szczawiński (Pol) Miche - Silver Cross - Selle Italia
9 Cristiano Fumagalli (Ita) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
10 Giuseppe Palumbo (Ita) Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
11 Diego Milan Jimenez (Spa) Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
12 Marco Corsini (Ita) Team Utensilnord
13 Domenico Agosta (Ita) Meridiana - Kalev Chocolate Team
14 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team
15 Christopher Duperrut (Swi) Nazionale Elettronica New Slot - Hadimec
16 Emanuele Vona (Ita) ISD
17 Sergey Kolesnikov (Rus) Team Moscow
18 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
19 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha
20 Alessandro Petacchi (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
21 Jan Bakelandts (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator
22 David Garcia Da Pena (Spa) Xacobeo Galicia
23 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
24 Sergey Shcherbakov (Rus) Team Moscow
25 Alessandro Raisoni (Ita) Carmiooro - A Style
26 Francesco Ginanni (Ita) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli
27 Daniele Colli (Ita) Carmiooro - A Style
28 Ian Stannard (GBr) ISD
29 Giovanni Visconti (Ita) ISD
30 Alexander Serov (Rus) Team Katusha
31 Roy Hegreberg (Nor) Team Sparebanken Vest - Ridley
32 Jacub Danacik (Cze) PSK Whirpool - Author
33 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Continental
34 Michael Stevenson (Swe) Team Sparebanken Vest - Ridley
35 Philipp Mamos (Ger) Amore & Vita - Mc Donald's
36 Tejay Van Garderen (USA) Rabobank Continental
37 Daniele Pietropolli (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
38 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team
39 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche - Silver Cross - Selle Italia
40 Julian David Munoz Giraldo (Col) Nazionale Elettronica New Slot - Hadimec
41 Serhy Hrechyn (Ukr) Amore & Vita - Mc Donald's
42 Geir Inge Berg (Nor) Team Sparebanken Vest - Ridley
43 Jan Valach (Svk) ELK Haus
44 Björn Thurau (Ger) ELK Haus
45 Americo Novembrini (Ita) Nazionale Elettronica New Slot - Hadimec
46 Joeri Adams (Bel) Rabobank Continental
47 Marcos Garcia (Spa) Xacobeo Galicia
48 Delio Fernandez Cruz (Spa) Xacobeo Galicia
49 Ilya Syrtsev (Rus) Team Moscow
50 Andriy Grivko (Ukr) ISD
51 Niklas Axelsson (Swe) Team Utensilnord
52 Thomas Rabou (Ned) Rabobank Continental
53 Lorenzo Bernucci (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
54 Fabio Taborre (Ita) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli
55 Simon Clarke (Aus) Amica Chips - Knauf
56 Patrik Sinkewitz (Ger) PSK Whirpool - Author
57 Tobias Eggli (Swi) Nazionale Elettronica New Slot - Hadimec
58 Otto Eikeset (Nor) Team Sparebanken Vest - Ridley
59 Sergej Fuchs (Ger) Rabobank Continental
60 Massimiliano Gentili (Ita) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
61 Harald Fankhauser (Aut) ELK Haus
62 Dario David Cioni (Ita) ISD
63 Pascal Hungerbuhler (Swi) Vorarlberg - Corratec
64 Leopold Konig (Cze) PSK Whirpool - Author
65 Alessandro Bisolti (Ita) Csf Group - Navigare
66 Volodymyr Starchyk (Ukr) Amore & Vita - Mc Donald's
67 Kirill Baranov (Rus) Team Moscow
68 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
69 Carlos Castano Panadero (Spa) Xacobeo Galicia
70 Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
71 Leonardo Scarselli (Ita) ISD
72 Christoph Sokoll (Aut) Vorarlberg - Corratec
73 Alain Van Der Velde (Ned) Centri Della Calzatura
74 Ruslan Pidgorny (Ukr) ISD
75 Leonardo Giordani (Ita) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
76 Edoardo Girardi (Ita) Amica Chips - Knauf
77 Thomas De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator
78 Ben Hermans (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator
79 Kristof Vandewalle (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator
80 Tomas Buchacek (Cze) PSK Whirpool - Author
81 Fabrizio Amerighi (Ita) Team Utensilnord
82 Daniel Schorn (Aut) ELK Haus
83 Luigi Sestili (Ita) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
84 Marco Corti (Ita) Barloworld
85 Luca Solari (Ita) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli
86 Davide Rebellin (Ita) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli
87 Clement Lhotellerie (Fra) Vacansoleil Pro Cycling Team
88 Maarten Neyens (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator
89 Jaroslaw Dabrowski (Pol) Amore & Vita - Mc Donald's
90 Carlos Jose Ochoa (Ven) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli
91 Martin Mares (Cze) PSK Whirpool - Author
92 Elias Schmaeh (Swi) Vorarlberg - Corratec
93 Luca Zanasca (Ita) Centri Della Calzatura
94 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Carmiooro - A Style
95 Pasquale Muto (Ita) Miche - Silver Cross - Selle Italia
96 Richard England (Aus) Amore & Vita - Mc Donald's
97 Andrea Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
98 Serhiy Honchar (Ukr) Team Utensilnord
99 Olegs Melehs (Lat) Meridiana - Kalev Chocolate Team
100 Alexander Khatuntsev (Rus) Team Moscow
101 Edwin Carvajal (Col) Miche - Silver Cross - Selle Italia
102 Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
103 Rafael Infantino Abreu (Col) Amica Chips - Knauf
104 Giairo Ermeti (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
105 Salvatore Commesso (Ita) Meridiana - Kalev Chocolate Team
106 Santo Anza (Ita) Amica Chips - Knauf
107 Fortunato Baliani (Ita) Csf Group - Navigare
108 Massimo Giunti (Ita) Miche - Silver Cross - Selle Italia
109 Simone Stortoni (Ita) Csf Group - Navigare
110 Andrea Moletta (Ita) Miche - Silver Cross - Selle Italia
111 Gilberto Simoni (Ita) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli
112 John-Lee Augustyn (RSA) Barloworld
113 Tom Criel (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator
114 Francesco Tizza (Ita) Carmiooro - A Style
115 Marco Cattaneo (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
116 Serguei Klimov (Rus) Team Katusha
117 Francesco Bellotti (Ita) Barloworld
118 Adriano Angeloni (Ita) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
119 Diego Nosotti (Ita) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
120 Giampaolo Cheula (Ita) Barloworld
121 Felix Rafael Cardenas Ravelo (Col) Barloworld
122 Juan Mauricio Soler Hernandez (Col) Barloworld
123 Gabriele Bosisio (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
124 Dmitri Nikandrov (Rus) Centri Della Calzatura
125 Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
126 Danilo Di Luca (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
127 Luca Paolini (Ita) Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
128 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Centri Della Calzatura                     1.13
129 Fausto Fognini (Ita) Amica Chips - Knauf
130 Christer Rake (Nor) Team Sparebanken Vest - Ridley                           1.23
131 Nicola D'andrea (Ita) Meridiana - Kalev Chocolate Team
132 Jure Kocjan (Slo) Carmiooro - A Style
133 Urmo Utar (Est) Meridiana - Kalev Chocolate Team                             2.18
134 Frantisek Padour (Cze) PSK Whirpool - Author
135 Dainius Kairelis (Ltu) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
136 Maxim Belkov (Rus) ISD
137 Bernhard Oberholzer (Swi) Nazionale Elettronica New Slot - Hadimec
138 Alexei Markov (Rus) Team Katusha
139 Maksim Razumov (Rus) Team Moscow
140 Eugenio Loria (Ita) Centri Della Calzatura
141 Diego Tamayo Martinez (Col) Carmiooro - A Style
142 Stijn Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator
143 Harald Totschnig (Aut) ELK Haus
144 Vladimir Likhachev (Rus) Team Moscow
145 Haavard Nybö (Nor) Team Sparebanken Vest - Ridley
146 Jan Frederik Grue (Nor) Team Sparebanken Vest - Ridley                       3.13
147 Alex Meenhorst (NZl) Nazionale Elettronica New Slot - Hadimec
148 Yauhen Sobal (Blr) Centri Della Calzatura
149 Carlo Corra (Ita) Team Utensilnord
150 Enrico Zen (Ita) Csf Group - Navigare
151 Christopher Froome (GBr) Barloworld
152 Umberto Nardecchia (Ita) Csf Group - Navigare
153 Danilo Andrenacci (Ita) Nazionale Elettronica New Slot - Hadimec
154 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Continental
155 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team                              3.13
156 Alexander Egger (Aut) Vorarlberg - Corratec
157 Michel Kreder (Ned) Rabobank Continental
158 Bruno Rizzi (Ita) Team Utensilnord                                           3.13
159 Martin Mortensen (Den) Vacansoleil Pro Cycling Team
160 Wolfgang Murer (Aut) ELK Haus
161 Martin Hebik (Cze) PSK Whirpool - Author
162 Michele Gaia (Ita) Csf Group - Navigare
163 Stanislav Kozubek (Cze) PSK Whirpool - Author
164 Marino Palandri (Ita) Miche - Silver Cross - Selle Italia
165 Tommi Martikainen (Fin) Meridiana - Kalev Chocolate Team
166 Andrea Pagoto (Ita) Team Utensilnord
167 Sante Di Nizio (Ita) Nazionale Elettronica New Slot - Hadimec
168 Daniele Di Nucci (Ita) Centri Della Calzatura
169 Matthew Brandt (USA) Amore & Vita - Mc Donald's
170 Andrey Klyuev (Rus) Team Moscow
171 Alexander Gufler (Aut) Vorarlberg - Corratec
172 Vincenzo Garofolo (Ita) Amica Chips - Knauf
173 Jackson Rodriguez (Ven) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli
174 Graziano Gasparre (Ita) Amore & Vita - Mc Donald's
175 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil Pro Cycling Team
176 Andrej Kunitski (Blr) Amica Chips - Knauf
177 Branislau Samoilau (Blr) Amica Chips - Knauf
178 Gonzalo Rabunal Rios (Spa) Xacobeo Galicia
179 Diego Genovesi (Ita) Carmiooro - A Style
180 Harald Morscher (Aut) Vorarlberg - Corratec
181 Mariano Giallorenzo (Ita) Meridiana - Kalev Chocolate Team
182 Eddy Serri (Ita) Meridiana - Kalev Chocolate Team
183 Emiliano Donadello (Ita) Team Utensilnord
184 Alessandro Spezialetti (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
185 Daniele Callegarin (Ita) Centri Della Calzatura
186 Domenico Pozzovivo (Ita) Csf Group - Navigare
187 Andreas Dietziker (Swi) Vorarlberg - Corratec
DNF Guillermo Ruben Bongiorno (Arg) Csf Group - Navigare
DNF Sven Renders (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator
DNS Kenny De Haes (Bel) Team Katusha
DNS Bernardo Riccio (Ita) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
DNS Rodrigo Garcia Rena (Spa) Miche - Silver Cross - Selle Italia                    

Klasyfikacja generalna po 3 etapie

1 Alessandro Petacchi (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini                         7.41.57
2 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha                                           0.10
3 Lorenzo Bernucci (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
4 Daniele Pietropolli (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
5 Gabriele Bosisio (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
6 Giairo Ermeti (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
7 Danilo Di Luca (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
8 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha                                                0.16
9 Alexander Serov (Rus) Team Katusha
10 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
11 Serguei Klimov (Rus) Team Katusha
12 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Continental                                  0.33
13 Tejay Van Garderen (USA) Rabobank Continental
14 Joeri Adams (Bel) Rabobank Continental
15 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Continental
16 Michel Kreder (Ned) Rabobank Continental
17 Sergej Fuchs (Ger) Rabobank Continental
18 Giovanni Visconti (Ita) ISD                                                   0.34
19 Leonardo Scarselli (Ita) ISD
20 Ruslan Pidgorny (Ukr) ISD
21 Ian Stannard (GBr) ISD
22 Dario David Cioni (Ita) ISD
23 Marco Corti (Ita) Barloworld                                                  0.35
24 John-Lee Augustyn (RSA) Barloworld
25 Juan Mauricio Soler Hernandez (Col) Barloworld
26 Francesco Bellotti (Ita) Barloworld
27 Felix Rafael Cardenas Ravelo (Col) Barloworld
28 Mattia Gavazzi (Ita) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli          0.38
29 Emanuele Vona (Ita) ISD                                                       0.40
30 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia                                         0.41
31 Delio Fernandez Cruz (Spa) Xacobeo Galicia
32 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
33 David Garcia Da Pena (Spa) Xacobeo Galicia
34 Marcos Garcia (Spa) Xacobeo Galicia
35 Simon Clarke (Aus) Amica Chips - Knauf                                        0.42
36 Rafael Infantino Abreu (Col) Amica Chips - Knauf
37 Santo Anza (Ita) Amica Chips - Knauf
38 Francesco Ginanni (Ita) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli       0.48
39 Fabio Taborre (Ita) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli
40 Carlos Jose Ochoa (Ven) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli
41 Luca Solari (Ita) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli
42 Davide Rebellin (Ita) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli
43 Gilberto Simoni (Ita) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli
44 Diego Milan Jimenez (Spa) Acqua & Sapone - Caffe Mokambo                      0.50
45 Giuseppe Palumbo (Ita) Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
46 Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
47 Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
48 Andrea Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
49 Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
50 Luca Paolini (Ita) Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
51 Thomas Rabou (Ned) Rabobank Continental                                       1.01
52 Martin Mares (Cze) PSK Whirpool - Author
53 Leopold Konig (Cze) PSK Whirpool - Author
54 Patrik Sinkewitz (Ger) PSK Whirpool - Author
55 Tomas Buchacek (Cze) PSK Whirpool - Author
56 Ben Hermans (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator                              1.05
57 Jan Bakelandts (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator
58 Maarten Neyens (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator
59 Kristof Vandewalle (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator
60 Tom Criel (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator 
61 Thomas De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator                              
62 Krzysztof Szczawiński (Pol) Miche - Silver Cross - Selle Italia               1.06
.
.
.