Wyścig  Settimana Lombarda 2012 nie odbędzie się. Wszystko przez problemy finansowe, które dopadły włoskich organizatorów. Impreza ma bogatą historię. Wygrywali tam m.in Czesław Lang, Lech Piasecki, a etap dwa lata temu Bartosz Huzarski (na zdjęciu).

Wyścig znajdował się w kalendarzu UCI Europe Tour i miał odbywać się od 28 sierpnia do 1 września. Trasa zazwyczaj przemierzała przez prowincje Bergamo i Brescia w Lombardii. Impreza odbywała się przeważnie na wiosnę, jednak w zeszłym roku wyścig odbył się jesienią. Triumfował wtedy Thibaut Pinot (FDJ-BigMat).

„To była trudna decyzja i jedyna o której myśleliśmy od ostatnich kilku godzin”,  powiedział prezydent wyścigu – Stefano Civettini. „W ostatnich miesiącach włożyliśmy wiele pracy w to, by nasze ukochane Settimana Lombarda odbyło się. Poszczególne etapy były już wytyczone”, dodał.

Niestety wyścig z bogatą historią przez brak sponsorów w sezonie 2012 nie odbędzie się. Organizatorzy nie składają jednak broni i dalej będą dążyć do tego, by wrócić w 2013 roku.

„Postanowiliśmy zrobić sobie rok przerwy. Będziemy wtedy bardziej zmotywowani do dalszych działań i na pewno wrócimy do kalendarza za dwa lata”, zakończył.

W erze kolarstwa amatorskiego, swoje triumfy święcili tam Polacy: Czeslaw Lang (1980) i Zenon Jaskuła (1986). W 1991 roku wyścig wygrał sam Lance Armstrong. W ostatnich sezonach wygrywali m.in: Robert Gesink (2006) i Michele Scarponi (2010). Wtedy również w klasyfikacji generalnej Przemysław Niemiec był trzeci, a Bartosz Huzarski wygrał pierwszy etap (na zdjęciu). W 2007 roku Sylwester Szmyd był drugi.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

Poprzedni artykułEneco Tour 2012: Marcel Kittel otwiera wyścig. „Bodzio” na 13 miejscu.
Następny artykułTransferowa karuzela…
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments