Kolumbijczyk Josè Serpa (Androni Giocattoli – Diquigiovanni), po finiszu z prowadzącej 3 osobowej grupki wygrał czwarty, przedostatni etap wyścigu Settimana Ciclistica Lombarda by Bergamasca. Po raz kolejny bardzo dobrze spisali się Przemysław Niemiec oraz Bartosz Huzarski.

Teoretycznie zwycięzcą został Mattheo Carrara (Vacansoleil), jednak Włoch na finiszu spychał Serpę na barierki co wychwycili sędziowie i przesunęli go na 3 miejsce.

Kolarze znów ścigali się w fatalnych warunkach atmosferycznych, na dzisiejszym 153 kilometrowym etapie z metą na Grumello del Monte. Podczas finałowego podjazdu dochodziło do ataków kolarzy sklasyfikowanych na wysokich pozycjach w klasyfikacji generalnej. Oderwać urwało się wspomnianej już trójce.

Przemysław Niemiec (Miche) zajął dziś 6 miejsce na etapie, przyjeżdżając w drugiej grupce z pięcio sekundową przewagą. Dzięki gorszemu dniu w wykonaniu Ricardo Ricco, Polak awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Bartosz Huzarski (ISD-Neri) przyprowadził trzecią grupkę z 8 sekundową stratą. Polak uplasował się dziś na 8 pozycji, a w klasyfikacji generalnej jest 11 z ponad minutową stratą do lidera.

Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) był dziś 12. W klasyfikacji generalnej również plasuje się na tej pozycji. Do lidera traci 1 minutę i 22 sekundy.

Liderem pozostał Michele Scarponi (Androni Giocattoli – Diquigiovanni).