Riccardo Ricco (Ceramica Flaminia) po finiszu z czołówki wygrał 5, ostatni etap wyścigu Settimana Lombarda, pokonując Andreasa Dietzikera (Vorarlberg – Corratec) oraz Jacksona Rodrigueza (Androni Giocattoli).

Włoch wygrał w Bergamo z 19 osobowej czołówki z wszystkimi faworytami wyścigu. Grupka utworzyła się z 36 osobowego peletonu, który podzielił się na podjeździe 1 kategorii – Selvino.

Mieliśmy dwa piękne sukcesy, dla mnie i dla zespołu „, powiedział Ricco, który w tegorocznej edycji wyścigu wygrał dwa etapy. „Potwierdziłem, że po powrocie nadal będe mocny, i ogromnie się z tego cieszę. Nie mogłem więcej sobie życzyć. Jestem bardzo zadowolony.” opowiada Włoch.

Bardzo dobrą ósmą pozycję na dzisiejszym etapie wywalczył Bartosz Huzarski (ISD-Neri), Przemysław Niemiec (Miche)  był 15, a z 11 sekundową stratą na 22 pozycji zameldował się Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice).

W klasyfikacji generalnej triumfował Michele Scarponi (Androni Giocattoli), który o 22 sekundy wyprzedził Riccardo Ricco. Znakomite 3 miejsce w generalce zajął Przemysław Niemiec, który triumfował w klasyfikacji górskiej wyścigu Settimana Lombarda by Bergamasca.

Bartosz Huzarski, zwycięzca 1. etapu, w klasyfikacji generalnej zajął 11 pozycję. Tomasz Marczyński, ukończył włoską etapówke na 15 miejscu.